esenler otogarı

altından metro geçmesi sayesinde ulaşımın artık daha kolay sağlandığı otogardır. zira, metrodan önce o trafikde ulaşım oldukça zor sağlanıyordu buraya.
istanbul içinde ayrı bir cumhuriyettir. içinde her türlü yasa dışı işlerin döndüğünü düşünmemek elde değil. kız giren dul çıkar bu otogardan o derece.
istanbul'un içinde ayrı bir de hükümet gerçekten de, sosyoloji'ye tez konusu olur burası.
yıllar önceki seyahatlerimde bu düzeyde rezil ve iğrenç bir durumda olduğunu farkedemediğim korkunç mekan.
tam anlamıyla bir salgın hastalık veya enfeksiyon yuvası!
anadolu'nun hiçbir şehrinde, 2015 yılında ve bu halde bir otobüs terminali yoktur diye tahmin ediyorum.
istanbul gibi bir kentin göbeğinde nasıl oluyor, inanamıyorum...
dünyanın belki de en leş otogarıdır. tabiki yeni adı demokrasi otogarı olacak.

artık öyle dicez nerdesin hocam demmeokerssi lootototgarırındsyammn
bir çirkinlik abidesidir. perpa ile yarışır.
anadolu yakasına taşınma sebebi.
alt katları zindana benzeyen yer.tam korku filmi çekmelik.
gidicem bakalım, gördüklerimden sonra o kadar korktum ki anlatamam. otogarın üst katından direkt metroya ulaşım var mı? çünkü otogarın alt katlarına inmek bile istemiyorum. bilen biri elbet vardır.
can güvenliğinizin olmadığı biryer olduğu kesin.yakın zamanda gittiğim bir cenazede ölen gencin yakınları nasıl öldüğünü bilmediklerini esenler otogarında çöp konteynerında ölü bulunduğunu söylemişlerdi.kanlı canlı girip cenazenizin çıkabileceği bir yer kısaca.en iyisi anadolu yakasında inip marmarayla avrupa yakasına geçmek.üçüncü köprü lanetinden de kurtulmuş oluyorsunuz böylece.
en alt katında gizli bir kapak olduğuna, orada da artık lucifer mı dersiniz, balrog mu dersiniz, bir final boss'un yaşadığına inandığım bir diablo zindanı. istanbul'da yeterince exp kasmadıysanız hiç girmeyin.
140journos otogarın alt katı için bir video hazırlamış.
çok sevimsiz, pis, karışık ve türkiyenin özeti bir yer. ne türden insan ararsan var. otogar, havalimanı gibi yerler zaten genel olarak antipatiktir. transit yerlerdir çünkü. ama burası bir başka felaket :(
girmek ve çıkmak ölümdür. bir de yağmur yağdığında girişteki gölden geçmek yürek ister, traktörle mi gelseydim diye düşündürür.