game of thrones

  • /
  • 9
son sezonu ikiye bölmeleri yetmezmiş gibi ara da çok uzadı. gelsin artık.
son sezon bana göre faciadır. sen tut ilk 5 sezonu şaheser şeklinde en ince ayrıntısına kadar düşün . t6. sezona gelince dizinin içine otur kakanı yap. gerçek bir izleyici 6. sezonun gerçek game of thrones olmadığını anlayabilir. tamamiyle mantık hatalarıyla dolu ve her şey tahmin edilebilir şekilde.
parodi pornosu çekilmişti sanırsam gay of thrones olabilir ismi, taklitler aslını yaşatmıyor değil ama dothraki abimizi sevmedim sevemedim. genel olarak son derece başarısız bir parodi en azından gördüğüm kısımlarıyla.
kış artık gelmiştir. ak gezenler westeros ve diğer diyarlara saldıracaklardır. azılı düşmanlar artık birleşip tek yumruk olmalıdırlar. bastard jon snow bakalım ne yapacaktır.

şaka bir yana izlanda (the wall) dışındaki sahneler kış aylarında çekilmek zorunda kalındığı için (dubrovnik-irlanda vs) son sezonu ötelenmiştir. 2019 nisan ayında yayınlanacaktır. bölüm sayısının az ama bölüm başına sürenin çok olacağı, bir film tadı bırakacağı ipucu verilmiştir.
8. sezon promo traileri yayinlanmistir.
hbo'nun 2019 tanıtım videosu geldi. aylarca bekledikten sonra iki saniye de olsa game of thrones'un 8. sezonundan bir kesit izlemek biraz iyi geldi. başka platformlarda sansa'nın danny'e "winterfel is yours, your grace" demesi üzerine baya teori kasılmış, sansa'ya küfür edilmiş ama bence sansa'nın yüzünde apaçık alaycı bir gülümseme var. ben sansa'nın şu saatten sonra bir aptallık yapacağını düşünmüyorum taht oyunlarında. başına bir şey gelecekse ak gezenler yüzünden gelecek sadece.


ayrıca 7. sezonu unutanlar için aşağıya eğlenceli bir özet bırakıyorum.
final sezonu 14 nisan'da ekranlara gelecek dizi. yeni bir tanıtım klibi yayınlanmış. starklar söz konusu olunca bir hassiktir olmadığım değil.
  • /
  • 9