game of thrones

  • /
  • 11
son sezonu ikiye bölmeleri yetmezmiş gibi ara da çok uzadı. gelsin artık.
son sezon bana göre faciadır. sen tut ilk 5 sezonu şaheser şeklinde en ince ayrıntısına kadar düşün . t6. sezona gelince dizinin içine otur kakanı yap. gerçek bir izleyici 6. sezonun gerçek game of thrones olmadığını anlayabilir. tamamiyle mantık hatalarıyla dolu ve her şey tahmin edilebilir şekilde.
parodi pornosu çekilmişti sanırsam gay of thrones olabilir ismi, taklitler aslını yaşatmıyor değil ama dothraki abimizi sevmedim sevemedim. genel olarak son derece başarısız bir parodi en azından gördüğüm kısımlarıyla.
kış artık gelmiştir. ak gezenler westeros ve diğer diyarlara saldıracaklardır. azılı düşmanlar artık birleşip tek yumruk olmalıdırlar. bastard jon snow bakalım ne yapacaktır.

şaka bir yana izlanda (the wall) dışındaki sahneler kış aylarında çekilmek zorunda kalındığı için (dubrovnik-irlanda vs) son sezonu ötelenmiştir. 2019 nisan ayında yayınlanacaktır. bölüm sayısının az ama bölüm başına sürenin çok olacağı, bir film tadı bırakacağı ipucu verilmiştir.
8. sezon promo traileri yayinlanmistir.
hbo'nun 2019 tanıtım videosu geldi. aylarca bekledikten sonra iki saniye de olsa game of thrones'un 8. sezonundan bir kesit izlemek biraz iyi geldi. başka platformlarda sansa'nın danny'e "winterfel is yours, your grace" demesi üzerine baya teori kasılmış, sansa'ya küfür edilmiş ama bence sansa'nın yüzünde apaçık alaycı bir gülümseme var. ben sansa'nın şu saatten sonra bir aptallık yapacağını düşünmüyorum taht oyunlarında. başına bir şey gelecekse ak gezenler yüzünden gelecek sadece.


ayrıca 7. sezonu unutanlar için aşağıya eğlenceli bir özet bırakıyorum.
final sezonu 14 nisan'da ekranlara gelecek dizi. yeni bir tanıtım klibi yayınlanmış. starklar söz konusu olunca bir hassiktir olmadığım değil.
son sezonunu geniş kanepemde sevgilimin koynunda, sevdiğim her karakterin ölümüne ağlayarak izlemek isterdim ama tek başıma yatakta izleyeceğim.
yarın sabah son sezonunun yayınlanmasıyla kış gelecektir.
izleyenlerin heyecanını gördükçe izlemediğime hayıflandığım dizi.
hbo dizisi.imdb puanı çok yüksek olan fantastik ve epik bir drama.mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri.erotik sahneleri de muhteşem.yalnız tek kötü yanı her yerden spoiler yemeniz.
not:kit harrington ifşasının sansürsüzü elinde olan varsa mesaj atsın nooolur :d
sekizinci sezon birinci bölümünde sansa'nın dany'e mazbatayı kolay kolay vermeyeceği dizidir.
gece 4e kadar bekledim yeni bölüm için, spoiler yokk kimse panik yapmasın..

kaç dk sürdü bilmiyorum da 1 saati aşkın süre boyunca kalbimin attığını bariz hissettim. 8 sezon içinde böyle bir bölüm yok!!!
son iki bölümüyle arşa çıkarmış dizidir.

 spoiler!
ccc arya reis ccc
spoiler


sevilen karakterleri öldürmeyerek ters köşe yapmayı başarabilmiş tek yapımdır herhalde. millet resmen “podrick niye ölmedi amq yaaa” diye ağlıyor şu an. lan bırakın ölmesin ne istiyorsunuz karakterlerden? “yeterince ölen olmadı ne güzel üzülecektik öhü” modunda insanlar.

bölümü izlerken hop oturup hop kalktım kimse ölmesin diye.

öte yandan night king denen dallamaya olan ilgi çok değişik. dizinin konusu taht oyunları. son sezonu dingil bir ölüye ayırıp bitirmeyeceklerdi herhalde. 70 dk. savaştılar işte daha ne olsun? ha ben de isterdim night king bran ile son kez konuşsun, olayını anlatsın ama olmadı. belki sonradan bir boka yaramayan bran anlatır.

olayı yine cersei, dany savaşına çekmeleri güzel oldu. ayrıca night king’i arya’nın öldürmesini beğenmeyenleri de anlamıyorum. jon yetersizi mi öldürecekti dövüşerek allaşkına.. arya o eğitimi üç beş ölü öldürmek için ya da jaime’nin yüzünü takıp cersei’yi öldürmek için almadı. keyif almayı bilin azıcık yahu.spoiler
 spoiler!
arya beni bitch'in yap
 spoiler!
daha bölüm yayınlanmadan yapılan açıklamalar televizyon tarihinin en uzun savaşına hazır olun şeklindeydi, düşününce night king bu kadar korku salarken sadece 1 bölümcük mücadele edilmesi anlamsızdı, evet night king öldü ve tüm ordusu da o ölünce bir anda yokoldu, ejderhaların sadece bir tanesi kalabildi gibi görünüyor ama ölüler tarafına geçen ve jon snow'un kullandığı ile ilgili tam bir durum belirtilmedi, benim fikrim bunlar geri kalanları toplayıp cerceri'nin karışısına çıkacak, cercei tek ejderhayı alt ederken bir anda diğer iki ejderya çıkıp ortalığın amına koyacak.. tahta kim oturur şüpheli, zira öz halası olduğunu öğrendiği khalesi'ye tahtı bırakmayacak gibi joncuk.. görezeğiz..
sırf mantık hataları yüzünden değil iki kule'deki savaş sahnesi, narnia günlükleri* savaş sahnesinin yakınından geçemeyecek 8.sezon 3.bölümüyle bana büyük hayal kırıklığı yaşatan dizi. şok olmayı beklerken şok oldum ama kötü anlamda. umarım soru işaretlerini bölümden sonra yayınladıkları videolar üzerinden değil de direkt kalan 3 bölümde kapatırlar. çünkü izlediğim şeyi anlamak istiyorum. merak ettiklerimi yapımcılardan değil örneğin bran'in ağzından duymak istiyorum. çünkü bu bir anlatım. sen bir yapımcı bir senarist olarak bunu açıkladıktan sonra ortaya koyduğun şeyin hiçbir anlamı kalmıyor.
 spoiler!
d&d'nin önüne bilgisayar koysak değil age of empires mayın tarlası bile oynayamayacaklarını çok güzel gördük bu bölüm. potansiyeli bu kadar yüksek olan bir bölümü çok yaratıcılık ve bütçe gerektirmeden mükemmel yapabilmek varken ufacık hatalar yüzünden böyle piç etmek diziye kesinlikle yakışmadı. dizinin konusu ve adı taht oyunları olabilir ama sloganı da winter is coming. söylenecek çok şey var ama yemin ederim ki iki gündür bıktım. bu bölümü beğenen, asoiaf evreni hakkında hiçbir bilgisi olmayan fanlar yüzünden bu dizi bu halde. bölüme tapanlar diriliş ertuğrul izlese daha iyi olur bence. ayrıca kimsenin arya ile ilgili bir sıkıntısı yok bence. sıkıntı arya'nın o kadar kolay bir şekilde nk'ya ulaşması. bu sahne daha farklı olabilirdi. en basitinden mesela jamie, jon, brienne gelse tanrı korusuna ve ww'lere dalsalar. o an nk'nın dikkati dağılsa ve bran'e yönelse. sonra arya çıksa ortaya yine aynı hareketi yapsa daha güzel olmaz mıydı? eminim kimse bu kadar eleştirmezdi. düşündükçe sinir olmamak elde değil. ben bölümün kötü başladığını da düşünmüyorum. bir yere kadar cidden ne oluyoruz dedim. ama dediğim gibi bazı ufak eksiklikler bölümün tamamına mal oldu. hatta dizinin tamamına. azor ahai veya vadedilmiş prens/prenses mevzusuna, bran'e, mucize kurtuluşlara çıldırmamak için girmiyorum bile. birçok karakteri aptal durumuna soktular. bu mantıkla zaten cersei bu gerizekalıların alayının ağzına sıçar iki bölüm sonra.

edit: bütün bölüm size mantıklı geldi de benim narnia günlükleri örneğime mi takıldınız gerçekten*? banane canım. siz disney filmi izlemek istiyorsanız banane.
  • /
  • 11