gemide

erkan can ın başrolünü oynadığı filmdir. türk sözlük ve geyik jargonuna bir çok özlü söz kazandırmıştır. şu sahne ise marmara depreminde yerle bir olan, denizin içine kayan binaları önceden haber vermektedir. işin ilginci 1999 yapımı bu film 17 ağustos gecesi cine 5 te gösterilmiş ve aynı gece deprem olmuştur.
http://kisalt.be/pdknqp

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
(bkz: siktiniz de mi lan karıyı)
(bkz: o son cıgarayı içmiycektik)
(bkz: sikerler oğlum hepimizi sikerler)
istanbul sokak jargonunun nadide örneklerini sunan erkan canın döktürdüğü muhteşem film.
zannımca filmdeki en güzel repliklerden biri düğme açma sesi taklidi olan "pıt, pıt, pıt" kısmıdır.
tek başına şarap içerken soundtracki ile insanı kendinden geçirir gecenin en alakasız saatinde. en hüzünlü isyanlara sürükler insanın ruhunu...
müziğini uğur yücel'in yaptığı enfes film.
- karı orospu, siktik. herif pezevenk, öldürdük. paralarını aldık. demezler mi, 'ulan siz misiniz bu kentin zaptiyesi'? sikerler oğlum hepimizi sikerler.
kadıköy'de bir mekan. nasıl mutsuzluktan dert sahibi olmaktan güç çekilir ilmini yapmışlar. duvarlarda yazanlar, çalan müzikler insanı mutsuz olmaya sevk eder. melankolik saçma bir yer. görünmez bir elin çenenizden aşağı doğru çeker dert batağına bırakır. çok komik gibi tuvaletindeki sifonun üzerinde çek ve kaç yazar. ulan sıçmışım da kaçmamışım sifondan mı kaçacam diye düsünmeyin, sifondan fışkıran su ayakkabınızı ıslatır.