gözlük

günümüzde yerini daha çok lenslere terkeden göz koruyucu. ama yeni çıkan karizmatik modellerden vazgeçemeyenler de var elbette. kimi erkeklerde yarattığı çekingen ama çekici havayla baştan çıkarma isteği uyandırır.

(bkz: güneş gözlüğü)
yıllarca takmak zorunda olduğum sonradan lens takarak kurtulduğum nesne. feci rahatsız birşeydir. burnunu kulağını acıtır. bakışları değiştirir.
kişiyi değiştirebilecek bir alet olabiliyor bazen de.

yakın tarihte kullanmaya başlayacağım zımbırtı*. yakını, uzağı görme, gözü dinlendirme ya da güneş ışıklarından koruma gibi işlevleri de olan nesne.
kullanmaya başladığım zımbırtı. ilk günlerde camdan geri kalan boşluklardan bakma gibi abuk davranışlarım vardı. sanki gözlük gözünün önündeki bir engel gibi hissediyor insan. zamanla ona da alışılıyor. her şey iyi güzel de sevgilinizde gözlüklüyse sarılmak, yanaktan öpmek, koynuna saklanmak zor oluyor. zamanla buna da alışacağım inş.
kullanmayanların gözlük takanların süper kahraman gibi görmesini sağladığı yanılgısında olmalarına sebep olan , kimi tiplerin gözleri bozuk olmasa da düz camlı artistiko hareketler için kullandıları * ve gözleri bozuk insanlara '' şey ya gözlükleri öylesine mi takıyorsun ? '' soruları sormalarına neden de olan beyinsizliklere alet edilmiş sağlık öncelikli kullanılması gerekendir .
yağmur yağarken kullanılması hayatı cehenneme çeviriyor
çocukken ne özenirdim var ya gözlüğe, çocukken demeyim hadi çocukken de özenirdim lisedeyken falanda özenirdim. ama şimdi çok saçma geliyor bu özencim. çok sağlıklı gözlerim vardı bir türlü bozulmazdı. kemik gözlüklere acayip özenirdim ben, şimdi tabi bozulursa ki allah korusun tabi lens falan takarım gibime geliyor.
yaz mevsiminde adeta çin işkencesine dönüşen şey. gözler bozuk, lens tercih etmiyorsun falan ama hava sıcak, şişmansın bi' de; haliyle ne oluyor? şapır şapır terletiyor.
süper bir aksesuar. şu ara en çok harry potter tarzı metalik renk en sevdiğim gözlüğümü takıyorum. ama her renk kıyafetimle uyumlu olabilecek farklı gözlüklerim var ve gerçekten ses getirip konuşulmanızı sağlıyorlar.
bana göre bir erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun bu alet takıldığı anda yakışıklılığın önüne örülmüş bir duvar gibi büyük konuşmıyayım ama gözlüklü birine aşık olacağıma
pek ihtimal vermiyorum ne yapalım zevk meselesi
yıllardır bana eşlik eden dostumdur. yağmurlu havalarda ve kışın soğuk mekandan sıcak mekana giriş yaparken biraz sorunlar yaşasakta kendisinin yeri bende ayrıdır. onsuz bu dünya anlamsızdır. zamanında lens kullanmış biri olarak bir türlü lense alışamamış ve tekrar eski dostuma dönmüşlüğüm vardır. birde unutmadan yazları denize girerken kendisi bana eşlik etmeyi tercih etmiyor, mecbur boş bakışlarla yüzüyoruz.