green apple

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldin.

(bkz: askk)
yeşil elma. niye türkçe yazmamış ki daha sempatik olurdu. hojjgelmijj.
terbiyeyi neresinden anladığını merak ettiğim yazar diyeceğim ama yazdıklarına bakınca onu da diyemedim . *

türkçe öğretmeni ile arası da biraz bozukmuş sanırım .
adını sağ köşede her gördüğümde nedensizce aklımda yeşil elmalı mojito canlanıyor. hayır zaten çok içen birisi de değilim ama sürekli bende bu resim canlanıyor.
sanal ortamda dahil herhangi bir insanın gönlünü kırmamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. çünkü insanların hayatlarında zaten yeterince sorunu olabilir, arızalı davranmak için haklı sebepleri olabilir, yazdıkları aslında yazmak istemediği şeyler olabilir, henüz olgunlaşmamış olabilir...

ama bazen bütün bunların hiç biri değildir. bazen iyi niyet geliştirmenin hiç bir faydası yoktur. kendisiyle ilgili yanıldığımı umarak davranış şeklini gözden geçirebilecek olgunluğa sahip olmasını diliyorum. zira tüm bu saçma sapan atışmaların ve tartışmaların içine müdahil olmaktan ısrarla kaçındığım halde beni bile yoldan çıkarmayı başardıysa durum gerçekten de vahimdir.
tanımıyorum fakat kendisine olan tüm saldırılara rağmen hala sakinliğini koruyabiliyor olmasını takdir ettim. sakin kalmaya devam et, bir süre sonra hepsi geçecek. bu durumu sık sık yaşıyor ve duygularını yakınen biliyorum.
kendi sildiği entrylerini unutan yazarları da görmemizi sağlamıştır. bozosnn sildiğin entrynin jpegini sana whatsapp tan yolluyorum. amacınız nedir anlamadım.
ötekileştirmeye karşı olup bu yazarı linç etme girişimleriniz başarısızca sonuçlanmıştır.
dün bir hışımla hakkında olumsuz entry girecekken zaten yazılmış olan entryleri görüp vazgeçtiğim yazar. linç etmeye bayılıyoruz toplum olarak en azından bu linçe katılmadığım için mutluyum.
bugün de mesajlaşıp tatlıya bağladık.
''yanınızdaki erkek afedersiniz çükünü açana kadar'' cümlesiyle beni benden alan, deliler gibi güldüren, yazarlığa yeni bir boyut getiren yazar. hala gülüyorum..
zihin haritasını çıkarabilmek için bakılması gereken entrylerinden biri için bknz: (bkz:#203327)

(bkz: green apple ın fikrine burun sokmak)
(bkz: yazarcık)
çok kısa zamanda sözlüğe flash bir şekilde adapte olmuş, hatta ve hatta yazar olmadan çok çok önce yazılmış geçmiş entrylerle hemen bağlantı kurabilen birisi. malum ülkede hiç bir yerde söyleyemediği milliyetçiliğini ve muhafazakarlığını sözlük üzerinden yaşamamaktadır. bahsi geçen konularda trollük yapmak başlıca hobilerinden. yani kısacası yok böyle bi yazar
anladığım kadarıyla kurtlu (uuuuuuu) bir elma.
türk-kürt meselesine objektif yaklaşan, doğru söze kim birşey diyebilir, dedirten ayısözlük yazarı. (ne demek istediğini çok iyi anlıyorum kardeşim)
ırkla, halkla, terörü birbirine karıştıran, ırklar üzerinden faşizm yapan yazar.
vatanını milletini seven yazar .
midemi bulandırıyor. evet bu kadar net.
sözlük karşısında çılgınlar gibi nefret kusan yazar. pkk ayrıdır pkk'lı kürt ayrıdır kürt ayrıdır. pkk'nın için bir sürü türk olduğunu unutmaktadır.

sanırım sözlük karşısında bekleyip çılgınlarca ciwan'ın bütün entrylerine cevap vermek için kasmaktadır. ablam senin düğün hazırlıkların yok mu? boş ver savaşı mavaşı. bak daha gelinlik seçeceksin.
tez zamanda ışide katılıp dilerse mehter marşı, isterse allah allah diyerek savaşabilecek yazardır. ama işte bilgisayar başından tuşlara parmak sallamaktan farklıdır kılıç sallamak. sonrasında şaşkın nidayla '' allah allah '' deyince çok geç olabilir. eşcinsellerin bu cesaretine hayranım zaten; bir yandan toplumla savaş, diğer yandan başka toplumlarla savaş yarat. hem düğününde, hem bitmeyen savaşlarında iyi eğlenceler.
bazen ifadelerinde, söylemlerinde aşırıya kaçtı gibisinden bir izlenim verse de, aslında sözlüğün önemli yazarlarından olduğunu düşündüğüm ve vatanını seven bir yazardır.

(bkz: vatansever)
  • /
  • 3