intikam

hep alınmalı. çeşitli nesnelerle daha etkili olabilir. çivili sopa, katran, taş yani herhangi zarar verici bir cisim olabilir. yakınınızda yoksa tekme, tokat kullanınız. fakat en tatlısı güzel bir plan sonrası tıkır tıkır işleyen intikam çarkıdır. * * * *
anlık yenilginin dayanılmaz ağırlığının soğuk ama güçlü yansıması.
bazıları için yaşama sebebi olabilecek duygu.
eski sevgilimden fırsatını bulduğumda alacağım şeydir. çok severim hatta hayat felsefemdir.

(bkz: akrep burcu)
beren saatin oynadığı kanaldnin yeni dizisi. revenge isimli yabancı diziden uyarlamadır.

--spoiler--

yağmur görünümlü derin'in bütün aileye kök söktüreceğinden şüphem yok.

--spoiler--

yabancı versiyonunda engin hepileri'nin oynadığı rol eşcinsel karaktermiş, bakalım bu dizide yansıtacaklar mı?

--spoiler--
abd'de rating rekorları kıran revenge isimli dizinin türk versiyonu. bugün izleyeyim dedim,izlemez olaydım! beren saat'in o peruğu nedir? tarlabaşı'ndan peruk alsalardı daha kaliteli dururdu. ayrıca intikam bazen sıcak bir çorbadır nasıl bir repliktir? bu arada dizide bir köpek var,zaman hesaplamama göre 20 yaşında falan...gülmek için arada izlerim!

ps: gözler nebahat çehre'yi aradı, bulamadı...
yine izlemeden, sosyal medya sayesinde hakkında bir çok bilgiye sahip olduğum dizi
izlemediğim , izleyenlerden gözlemlediğim kadarıyla pek beğenilmeyen dizi . kayıp şehirin saatini değiştirdi orası ayrı .
arkadaşım oynuyor diye baktım öyle bi ama kadro güzel.somestre sonrası ev gayliğine dönüş yapacağım için belki izleyebilirim.ama önce diğer dizilerime yetişmem lazım tabi
kadro çok güzel yalnız bir de şu son dönemde trend olan flashback olayını abartmasalar daha güzel olacak diye düşündüğüm yeni kanal d dizisi.
güzel bir giriş yapan dizi, beren saat her geçen gün çıtayı yükseltiyor ve bu kıza zengin kadın rolleri çok yakışıyor. tabi ki orijinalini de izlemek lazım. inşallah bu heyecan böyle devam eder de, bir yerden sonra yaprak dökümüne bağlanmaz dizi.
orjinalini mumla aratan uyarlama yerine kopyalanmış dizi.bu diziye vereceğim 90 dakikamın 45 dakikasını orijinali olan revenge e 20 dakikasını girls e 25 dakikasınıda how i met your mother a paylaştırıyorum bir taşla üç kuş vuruyorum.
beren saat hatrına izlenen dizi. o nasıl facia flashback sahneleridir arkadaş. hayır seneler öncesini gösteriyoruzdan anladığınız, oyunculara tarlabaşından aldığınız perukları takmakmı? beren saat her peruk taktığında utançtan kanal değiştirmek istiyorum o derece. birde yaprak dökümü dizisinin en ezik karakteri sedef'in burda ruh hastası selen'i canlandırması bence olmuyor, olamıyor... yokmuydu yani şöyle fettan görüntülü bir tiyatro oyuncusu? birde orta yaşlı hırslı zengin kadın diyince aklıma aşk-ı memnu'nun firdevs hanım'ı geliyor. nebahat çehre çitayı öyle bir yükselttiki kim böyle rollere çıksa sırıtıyor. tabi dizinin yoklukta gideri var, o ayrı...

ps: adem yakışklımı ne?
ps2: biri şahikaya bok gibi vücüdü olduğunu ve sırt dekolteli elbiseler giymemesi gerektiğini söylesin...
diyordum ki "bana anlık mizah yaptıracak bir dizi arayışım vardı", bir de bu dizide bir engin hepileri var ki bence nejat işler'e de, mert fırat'a da tur bindirir. orijinal diziyi izledim, o yüzden de başına oturdum ve tek diyebileceğim: biraz zayıf bir yapım olmuş. bir kere dizilerin içine düştüğü en büyük hata: ülkede hangi ismin ne zaman moda olduğunu bilmemek. derin mermerci hariç, benim tanıdığım en büyük derin şu an 12-13 yaşlarında. sen gidip 20 küsür yaşındaki kızın adını derin koyup, bir de o kıza herhangi bir kız çocuk mağazasının 2012 kreasyonundan giydirirsen, olay sanki yıllar önce değil de geçen sene olmuş gibi oluyor. kızın ismi derin değil de gamze, yeşim, melis filan olsaydı, bir de almancı akrabaların getirdiği uzaylı styla montlar filan giyseydi çok daha inandırıcı olurdu.

victoria her ne kadar canavar olsa bile david clarke'a aşık olduğunu biliyoruz bunu çok da güzel gösteriyor; ama şahika hiç kimseye aşık olabilecek biri gibi durmuyor. bildiğin duygusuz; kadında hiç duygu olmamış ya da varsa ben göremiyorum. baş kötü kadın şahika'nın adeta az sonra börek açacakmış gibi durması da ayrı bir sorun. kadın güzel kadın, iyi laf oturtuyor filan ama o popo asla bir sosyete poposu değil, o popo hiç pilates görmemiş. kıyafetler de patroniçeden çok evdeki şımarık kızın çilekeş dadısına uygun kıyafetler. şahika'ya fiziğine gitmeyen elbiseler giydirmekte ısrarlarının yanı sıra gündüz gözüyle giydirdikleri gece kıyafetlerine bakarken de kaynak gözlüğü falan takmak lazım. kesin bu işlerden sorumlu zat'ı şahaneleri okullu, hatta yurt dışında bu işin eğitimini almış biridir. 2000 tl biletli ev oturmasına giderken giydiği kırmızı kıyafetin bir benzerini halam kızının nişanında giyecek. kadıncağızın biraz spora ve firdevs stylingine ihtiyacı var.

beren saat'in sarı peruğu allah seni kahretsin. o peruğu nereden buldunuz, bir milyoncudan mı aldınız naaptınız olum siz? peruğu görünce yerle yeksan oldum, beren saat metamfetaminin zararları konulu bir belgeselde oynadı da dikkat çeksin diye dizinin ortasında veriliyor sandım. aman yarabbim adeta skimsonik olmuştu, daha da görmeyim. didem uzel'in suratını ayda bir sanayiye uğrayıp şişirttiğini gördük. inşallah da bir daha o suratı görmeyiz çok korkunçtu.

dizinin en bombastik insanı ise yağmur'un über çirkin ve aptal arkadaşı. canım sen pis bir fakir olabilirsin ama karşındaki kız çok zengin, hal böyleyken neden kıza sanki o yalıda değil de kendin gibi yıldırım mahallesi'nde oturuyor gibi davranıyorsun mal mal? ayrıca karı o kadar olaydan kopuk ki, güya bir multi milyarderin asistanı ama muhtemelen yemek sepeti, alkışlarla yaşıyorum falan gibi bir siteden haberi yok asdfdsasdf. o kapasiteyle anca esra erol izler lan.

yağmur'un babasının hapishanede bok içindeyken kızına teletubbieler'in bölüm açılışında okunsa yadırganmayacak kadar über ve pollyannasal bir mektup yazması da beni bitirdi. adam hapishanede her gün stv dizisi, pepee filan izlemiş belli ki.

engin hepileri diyorduk. kendisini seviyorum, kendisi varsa izlemeye devam edeceğim. nejat mejat halt yemiş.
bazen gecikir ama yaşlanmaz!
soğuk yenen bir yemek olduğunu söylerdi eski sevgilim.dünkü konuşmamızda bir yıl sonra yiyeceğini de dillendirmiştim kendisi.
affedebilme bilgeliğine ermiş kişilerin daha zeki ve daha mutlu, sağlıklı vs yaşadıklarını söyleyen araştırmalara dayanarak "boşver allahından bulsun" dedirtecek kötülükle karşılık verme isteği.
  • /
  • 2