kibariye

ses rengi olarak türkiyenin amy winehouse'u; adele'idir de haberi yoktur.o sadece kiboş olmayı bilmektedir. nota,makam ,usül öğrenmemesine rağmen doğuştan gelen enfes blues gırtlağıyla, sesi ha gitti ha gidecek zannederken en dorukları bile rahatlıkla detone olmadan çıkar fakat onun adı rahime diye roman okur; ha oynatır mı oynatır o başkadır.. okuma yazmayı sonradan öğrenmiş; ilk olarak da dönemin cumhurbaşkanına kart yazmıştır.kadın vokallerde çok bağırmanın çok iyi ses sanıldığı anlayışta, pek kadın ses rengi sevilmezken kendisinin yeri ayrıdır.
sound olarak gerisinde olduğu amy ve adele'nin vokal ve yorum olarak bir hayli ötesindedir. neden tu kaka denir anlamam. iboyu sırf moda diye sevenler gibi, kibariye sevmek de moda olsa gerçek değeri anlaşılacaktır. çünkü önemli olan ona karşı önyargıyı kırıp bir kere dinlemektir.
bir elinden mikrofonu, bir elinden mendilini düşürmez. ağzında bir yanda şarkı sözleri, diğer tarafta bitmek bilmeyen gülüşleri. kendisiyle dalga geçilmesine izin verecek derecede kendisiyle barışık ve doğaldır. pek politik davranmayı bilmez.
gerçek adı bahriye tokmak olan muhteşem bir ses rengine sahip roman şarkıcı. kendisi bir dönem sulukulede meşhur olan eğlence evlerinde keşfedilmiştir. sağ elinde sürekli bir mendil olmasının sebebi de o elindeki eksik parmaklarını gizlemek istemesidir. *
memleketin gelmiş geçmiş en önemli seslerinden biridir. candır. ölmesindir. bir gün olsun bir madiliğine şahit olalım şu kadının. bu kadar mı tatlı olunur.

anası makbule tokmak bir dönem kendisinden daha ünlüydü. '' şüfeeer şüfeeer '' diye ülke gündemini inletmişti. kızının pek güzel söylediği kara gözlü çingenem şarkısının da eser sahibidir yanılmıyorsam.
samimiyetin vücut bulmuş halidir
alıştık artık adlı eseri keyfe keder mikemmeldir.

tarkan'la yaptığı düetle benden 10 puanı almıştır. ''yak bütün fotoğrafları, ona ait bütün eşyaları..''
akşam akşam kara kışlar adlı hicran dolu şarkıya getirdiği yorumla bana umut olmuştur.

zira çok kara kışlar gördüm, ben yine yenilmedim...
insanın moralini düzeltir o içtenliği. yaşamdan keyif aldığı yüzünden ve gülüşünden belli olur.
güllü ile birlikte bayıldığım arabesk star. ezan okusa beş vakit namaza dururum. o şekil.
birden içimde beliren kibariye sevgisini anlayamamışımdır. oysaki daha düne kadar kiss dinliyordum
samimiyetini ses rengini saflığını her şeyi geçtim de o nasıl bir gülüştür be kiboş? insanın içini ısıtıyorsun kız!
sesini çoookk beğendiğim şarkıcı özellikle şu şarkıyı öyle güzel seslendirmiş ki...
arabesk dinlemeyen birisi olarak (ki inanılmaz bir sese sahip) o her zamanki içtenliği, doğallığı ve sempatikliği ile gönlümde taht kurmuş kadın. tabi geçenlerde rte'i övmesi ile epey bir üzdü beni. hele de şunu her gördüğüm zaman beni benden alıyor:

hani benim sevincim nerde
akvaryumum kanaryam
üstüne titrediğim kaktüs çiçeği
aldılar kitaplarımı sorgusuz
duvarlar konuşmuyor anne
duvarlar konuşmuyor anne
açık kalmıyor hiç bir kapı
hani benim gençliğim nerde
yağmurları biriktir anne
yağmurları biriktir anne
çağ yangınında tutuştum
hani benim gençliğim anne

ahmet kayadan sonra kibariye güzel seslendirmiş.

izmir fuarındaki lüks gazinolara assolist götüren yapımcıların, bar-pavyondan gelen sesi merak edip içeri girmeleri sonucu tesadüfen keşfedilmiştir.
akp'lidir, erdoğan hayranıdır. yanağından makas almışlığı vardır.