namaz kılmayan türk değildir

habertürk'te öteki gündem programına çıkan ismet özel'in gündeme bomba gibi düşen açıklamasıdır. trollük müessesinin şairlere kadar indiğini göstermesi açısından da eşşsizdir. hazarlar ve gagavuzlar gibi musevi ve hristiyan türkleri ne yapacağız desem onlar türk değil diyecek demekki! peki göktürkler'i falan ne yapacağız hacı desem nafile. zat ayrıca harf inkilabıyla geleceğimizin çalındığını ve türkçe diye bir dil olmadığını da belirtmiş. şahsen ben namaz kılmıyorum ve gayet türküm. ama önce insanım...*
humanitat und politische verantwortung (bilimsellestirilmis politika ve kamuoyu) adli kitabi okurken canim sikilip bu baslikla karsilasmam ilginc oldu. iyi guldurdu beni. ama yaklasik yirmi yildir turkiye`ye gelip gidiyorum ve turkce ogrenmeye baslamam da yaklasik bi yirmi sene oncesine dayanir, bu tarz absurd aciklamalara alistim sanirim. aslinda sadece kahkahalarimin siddeti azaldi bu gecen surede. hayat ilginc.
"sen insan olamamışsın, ne yapacaksın başkalarının türk olup olmamasını" dedirten saçmalıktır. biri çıkıp türk olmanın koşullarını sıralasa da biz de karar verebilsek artık türk müyüz değil miyiz çünkü görünen o ki buna kendimizin karar vermeye hakkı yok.
din, milliyet üzerinden, laf söylenecek, gündemde yer edecek ne varsa söyleyeyim demiş galiba kendisi. abicim desen namaz olayı islamla alakalı türklükle bir ilgisi yok, hani sonradan müslüman olmuşuz falan desen "uff snne be slk" der muhtemelen.
m.ö 6000 lerde var olan asıl türklerin kemiklerini sızlatan bir açıklamadır.
bunu soyleyen dinazora cevap olan muslumanlik ve turklük kelimesinin anlami ogrensin derim turklerin namaz islamiyetle basladi turkler muslumanlik i ne zaman inandilar acsinda bi oksun
iyi şair, berbat fikir adamı, fransız hayranı garip bir adam, ismet özel. garipsemedim bu önermesini zira hayatı boyunca farklı farklı düşüncelerin kabl-i tatbik olduğunu düşünen, pek de dikiş tutturamayan bi adamdır kendisi.
tüm milliyetçileri ayağının altında ezmiş, tüm özgürlüklerin teminatını kendini gösteren birinin böyle diyip bildiğini okumasını örnek almış bir vatandaş olsa gerek. artık hatim indirirken fondip mi yaptı; yoksa namazı fazla mı kaçırdı nedir bilinmez ama fena çarpmış. kafa bulanmış besbelli. bir gün herkes müslüman olacaksa allah aşkına böylesi olmasın. ya da mümkünse bize uzak sadece ve hakikaten allaha yakın olsun.

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)