orospu çocuğu

orospu çocuklarına yapılan kaba hitap şeklidir.
hiç günahı olmayan orospu evlatlarıdır. ilerde kendileri ne olur bilinemez.
iki şekli vardır. hakikattende anası orospu olan kadının çocuğu.. ki bu durum başkasını neden ilgilendirir anlamıyorum. herkesin hayatı kendine
diğeri ise ruhen orospu çocuğu olandır. yani ruhu kahpedir dönektir satıcıdır. her an her şey beklenebilir.
tabu sayılan anne kavramına vurulan incitici darbenin ürünü. bunu duyan çocuk annesine toz kondurmak istemediğinden amaca uygun olarak karşı saldırıda bulunacaktır. kısacası bu söz o çok güvenilen erkeklik üzerinden başkalarını alt etme çabasıdır; tamamen kompleks.
orospu: fabrika
çocuğu: elde edilen ürün
kötü algılanmasına neden olan olay: kaçak et kullanımı.
orospudan dost olur bundan olmaz derler.
terimsel anlamda kullanımı fahişelik olsa da ses uyumundan dolayı çocuğu daha iyi tamamladığı düşünülerek orospunun tercih edildiği bir çeşit küfür . türkiyede yasal olmasına rağmen meşru olarak kabul edilmeyen fahişeliğin, birey ve toplum ilişkisi düşünüldüğünde, çağrışımları kişiyi bu küfrü kullanmaya iter. bilinçli bir kullanım değildir, ezberden sarf edilen sözlerdir. her küfürde olduğu gibi incitmek amaçlanır.

(bkz: toplumsal ahlak)
esra ceyhanlı programda m.gökçeke verilen ayar. efenim olay şöyle gelişti: gökçek heyecan içinde bent deresindeki genelevlerin yıkma projesinden dem vururken, telefona ismini vermek istemeyen izleyici bağlanır. önce güzelce anlatır gökçekin ankara için ne kadar "mühim" bir insan olduğunu, yaptıklarından dem vurur, gökçek o pis sırıtışıyla (cümlelerdeki parantez içi ünlemleri görmeden) kasım kasım kasılırken, kadın sonra bombayı patlatır: "biz .... genelevinde çalışan dokuz orospu, dokuzumuz bir araya gelsek gökçek gibi bir orospu çocuğu doğuramayız." esra ceyhan iptal, gökçek pert!
eski sevgililerin adını anmak istemediğinde veya adını unutacak kadar eskidiğinde, isimlerinin yerine kullanabileceğin biraz acı, biraz özlem, biraz kıskançlık, biraz elinden kaçırmış olmanın verdiği kaybetme gibi duyguların yerinin fazlasıyla dolduracak kelime.
tüm arkadaşlarımın eski sevgilim için kullandığı kavramdır.
halkı aşağılayan yazarlar için kullandığım en sevdiğim küfürlerdendir
-üzerinde milyonlarca "orospu çocuğu"nun yaşadığı yere dünya denir.orospuluk kutsal bir meslektir,fakat "orospu çocukluğu" o kutsallıktan bir dirhem bile taşımamaktır...- alıntıdır.
genelde politikacılar için hakaret amaçlı kullanılan ibaredir. ancak seks işçiliği yapanlar** bu konuda sonunda seslerini çıkarmış ve " biz orospular ısrarla soylüyoruz ki bu politikacılar bizim çocuklarımız değildir!" açıklamasını yapmışlardır.

(bkz: feminist küfürler)
yıllardır adını duyduğum fakat tanışması bu güne kısmet olan ünlü özel/tüzel kişilik. bilmeyen için ayırt etmek oldukça güç; aynı sen ben gibi insana benziyor önce fark edemiyorsun, neyse ki sonra kendini tanıtıyor da hmm diyorsun. * * *
para karşılığı erkeklerle ilişkiye giren kadının çocuğu biraz kibarlık öğrenelim
orospu çocuğu bazen üç harfli bir kelimedir.

(bkz: piç)
''orospu'', olmayan annelerin; çocuklarına edilen bu küfür sayesinde orospulukla itham edilmesi.

  • /
  • 2