ramazan nedeniyle onur yürüyüşüne katılmamak

efendim saygımız vardır bu inançlı insanlara ama
ramazan bayramı haricinde her türlü pisliği,ahlaksızlığı yapıp ramazanda zorunlu oruç tutup daha sonra da böyle etkinliklere çemkirenlere tahammülümüz yoktur.
katılmak zorunda değilsin zaten inancını gerçekten yaşıyorsan katılamıyorum diye çirkinleşmezsin.
yanı bunun inançla çok bi alakası yok bana kalırsa.yanı ramazanda cinemayada gidilıyor.maça da.bara da.yani kişi isterse gelir. 11 ay escinselde ramazanda mı olmuyor .burda kişilerin ,kişisel yada inaç acısında yada her ne sekılde adlandırlıyorsa , o kuralları devreye giriyor.ama bu olay ramazan ayına denk geldi diye çığırtkanlık yapan kısınınde ,kutsal bakıre ödülüne aday olması gerekli.bu yürüyuste sosyal bı etkınlık olarak görülüp değerlendırılmeli bence.sevgiler.
susuz kalmaktan korkulduğundan ileri geldiğini düşündüğüm durumdur. yine de orucu uykuya tutturmak kadar günah olmadığını düşündüğümdür.
p.s. bana da fazla güvenmeyin, sonuçta allah adına fetva verebilecek kadar "dindar" değilim. dindarlar için (bkz: cübbeli ahmet hoca )
provake edilmediği sürece engel teşkil ettiğini düşünmüyorum.
eşcinsellerle birlikte yürüyüşe gitmenin ramazan da ne gibi bir sakıncası olduğunu çözemedim ben şahsen. yürüyüşte birbirinizi mi fortluyosunuz napıyonuz?
tercih meselesidri.ama yapmayın bacılar etmeyin gacılar.zorlanacaksanız slogan atmayın fazla efor sarf etmeyin ama orda bulunun.
yada benım gibi kazaya bırakın ama muhakkak gelin anam.
ramazandan sonra mevlüt bile okuturuz bak.*
neden abi? ramazan boyunca escinsel degil mi bu insanlar???

akillica olan onur yuruyusu boyunca ramazana saygili davranislar sergilemek ve bu dezavantaji bir firsata cevirmek. organize edilebilirligi tartisilir.
ramazan'ın tipi, fiziği düzgün ise geylerin çoğunluğu ramazan'ı tercih edecektir.
sonuç olarak onur yürüyüşünde içki içilmiyor. öyle bir zorunluluğun yok. biriyle öpüşmek vs şeyler yapmamakta senin elinde. oruç denilen şey de her zaman yatarak olmaz. günlük hayatında nasıl yürüyüş yapıyor bir yerlere gidebiliyorsan oruçlu iken, bunu onur yürüyüşünde de yapabilirsin. dersen ki dayanamam, gelmeyeceğim o senin kararın. ertelenmesine gerek olduğunu da düşünmüyorum.
bu tür özel günler ve haftalar belirli bir amaç doğrultusunda yılın belli zamanında yapılır, ona göre de hazırlıklar planlanır. yurt dışından bile davetliler katılır. yürüyüş ve devamındaki söyleşiler, paneller, gösteriler ve hatta eğlence sadece milli ya da ulusal bir felakette ertelenebilir. onur yürüyüşü dinle bağlantılı bir şey olmadığı gibi dinle alakalı sebeplerle üzerinde oynama yapılacak bir şey de değildir. dolayısıyla ramazanda oruç tutma, '' eşcinselliğini yaşamama '' gibi sebeplerle ertelenmesi anlamsızdır. zaten katılım isteğe bağlıdır; kimin ne sebeple katılıp katılmayacağı ise çok önem arzetmez.