sabah erken kalkacağını bildiği halde yatmayan insan

kaşınıyordur. takıldığı her ne varsa, internet, tv, oyun ve dahası, işte bunlar o an için daha tatlı ve zevkli geldiği için yatmıyordur yatamıyordur, esiri olmuştur, yarın akşam erkenden yatarım diye düşünür ama o akşam da aynı terane olur, her sabah kalkarken de ağlıyordur kesin.
boş zamanların vazgeçilmezidir sabahlamak. yapılacak şey bir şekilde bulunur. o anlarda yatmak insanın aklına gelmez bile. onun dışında ise yalnız kaldığın zamanlarda filmle, internetle uykuya geçme evresi uzatılır. iş, okul vs. olduğu zamanlarda ise uzatılmamalıdır, abartılmamalıdır. yoksa işe/okula gittiğinizde 2 saatlik uykuyla japon gözlere, anştayn saçlara sahip olursunuz. bu da günün iyi geçmemesi için basit bir nedendir. "işten/okuldan gelince bunun acısını çıkaracam" diyenlerin, sabahları alarmlı saatten hıncını çıkaranların, "sadece biraz daha uyku" diye ağlamaklı gözlerle servislere binip işe gidenlerin gerçekleştirmekten bir türlü kurtulamadığı ayrı bir mazoşist zevk. tespitini yaptım diye, ben muzdarip değilim sanmayın. çok severim bu çeşit derbederlikleri. sınav öncesi sıkça yaptığım hadisedir. genelde derste çalışmam, alışkanlık işte. özellikle erken uyumaya dikkat eden kimseler varsa onların büyük ilgisini ve tepkisini çekersiniz. çok merak ederler ve devamlı olarak sorarlar "aklınla zorun mu var", "böyle geç yatıyosun sabah nasıl kalkıyosun?", "bütün gün şapşal gibi olmuyo musun sen", "başında mı ağrımıyo?" gibi.. ama işte insanın kendine eziyet etmesinin türlü türlü yolu vardır bir şeklide bu olsa gerek...
hatta geçen gün o muhabbet yüzünden erken uyanmayıp avşa adasına gitme fırsatını kaçırmışımdır.
uyh uyh tansiyonum indi indi çıktı... uyh uyh tansiyonum indi şekerim çıktı guzumm..denilen süreçte hala günü bitirmemek için inat eden çok hücreli primatların gece ile olan kavgalarını bir türlü bitirememelerine sebep olan süreç
şu an o bahsettiğiniz şerefsiz mahluk benim. derhal üstüme alınıyorum ve sözlüğü kapatıp yatmaya gidiyorum. hatırlattığın için saol merlin. yalarım..
kafamı kurcalayan birı var yine , yanaklarını ısırmak istiyorum uykum kaçıyo ya.daha önce tutulduğum adamlarda seksist bi manyak oluyodum ama bunda kırlar , bayırlar koşalım trilay lay lay lom türk filmi yapalım istiyorum , tabi ki ayıplı düşünceler var(kikirkikir gülme efekti ile).bu entry i girdim çünkü çünkü uykum kaçıyo.
bu bir isyandır
bu bir başkaldırıdır
bu bir sitemdir
bu ateşin en küçük kıvılcımıdır
bu bir davadır *
fazla yalnızdır 1-2 laf edebileceği birisini bulmuştur ve sonuna kadar sömürmek istiyordur ya da kör kütük aşıktır, telefonun ışığı uykusuz gözlerini yaksa bile o sevgilisiyle konuşma savaşı veriyordur adeta.
sabah alarm sesini duymayan, bir panik halinde kalkan sonra da çeşitli küfürler atan insandır. ulan sen kendine küfür ediyorsun zaten. *
saat 23.00'te uykum gelmesine rağmen inat edip ya da hep bir şey çıktığı için gene saati 3 leyip sabah erken kalkamama sorunundan muzdarip insan modeli (bkz: tunatuan)
o sabah gözüne kirpik kaçar, canı acır
işte o benim ve bu hafta bunu bolca uygulayıp da derslere gitmeme nedenimdir! hiç iyi bir şey değil.
yatamayan insandır o.ne kadar istese de yatmayı, bilinçaltı sürekli saçma sebeplerle engeller bunu.bırak da uyuyalım piç diyesiniz gelir,yapamazsınız.
isterse akşam sekizde yatsın, yine de sabah kalkma psikolojisi sebebiyle zor uyanacağını bilen insandır. ben ne olursa olsun sabah yedide kalkıp "oh mis gibi uyudum, uykumu aldım" dediğimi hatırlamıyorum şu ana kadar.
kişinin kendisiyle ve/veya erken kalkmasına neden olan gerekçeyle inatlaşmasından kaynaklanabilir.
trajikomiktir.
ibretliktir.
annesinin '' gece yatmak bilmezsin, sabah kalkmak bilmezsin '' sözünü işitmeye alışmıştır. ama işte o alışmış kudurmuştan beterdir ve her sabah çalar saatle yapacağı mücadeleye rağmen aynı kafada devam eder. sanırım bunun en büyük sebebi; herkesin okul ya da iş dönüşü kendisine ayıracağı saati arttırma çabasıdır.