sabah kahvaltısı

insan bünyesinin olmazsa olmazlarındandır. sağlıklı bir yaşam için yapılması şart olan kahvaltıdır. güne güzel başlamanın yolu sabah kahvaltısından geçer. üşenmeden hazırlayın ve her gün mutlaka edin efenim.
kimileri için sadece kahve ve sigaradır.
çalışan insanın hayali, haftada 1-2 kere nasip olan nefis yemek saati. son yıllarda brunch adı ile özellikle pazar günleri geç kahvaltı şeklinde yapılmadı iyice moda oldu. açık büfe kahvaltılar bilmem kaç çeşit mezeler...normalde yemediğimiz kombinasyonlar..ahanda bir de şundan yemeliyim diye abartılan tabaklar. ahh eski usul kahvaltı. beyaz peynir, zeytin, domates..
son bir aydır sırf daha erken evden çıkayım ve sevdiğim adamla işe gitmezden evvel daha çok zaman geçireyim diye atladığım öğündür. oysa çok severdim ben sabah kahvaltısını
ailelerin buluştuğu ortak zaman dilimlerinden biri. bir de pazar günleri sabah kahvaltıları meşhurdur.
sabahları uyandığımda sürünerek fakülteye gittiğim, haftasonları da sabahları uyanamadığım için bir türlü gerçekleştiremediğim şeydir.

öğlen kahvaltısıve akşam kahvaltısını sık sık yapıyorum ama.
son 1 yıldır erken kalksamda geç kalksamda hiçbir şekilde canımın istemediği yemek öğünüdür.
haftasonları hariç hiç yapmadığım şey. o saatte nasıl canınız bir şeyler yemek istiyor anlamıyorum.
benim için rafadan yumurtası olmazsa olmaz, en önemli öğündür. hatta tüm öğünler içinde uzmanların da özellikle atlanmamasını öğütledikleri ilk, ana, esas öğündür.
asla vazgeçmeyeceğim, yapmadan bir odadan diğerine geçmediğim en önemli ve en sevdiğim öğünüm. başkası hazırlayacaksa hazırladıktan sonra beni uyandırması makbuldür. sevgilinin hazırladığı kraldır.
akşam kahvaltısı da var mıdır acaba dedirten tamlamadır.
modern çalışma dünyasında eksikliğini sıkça duyduğum, aslında güne enerjik başlamak için asla atlanmaması gereken, özellikle pazarları ve sevdiklerinizle birlikte şölene dönüşebilecek, benim için mecburiyetten akşam yemeği yerine özlemimi bastırmak için bazı akşamlar gerçekleştirdiğim yemek türü.
ayy bu sabah pek güzel oldu. fonda güzel şarkılar. dışarda mis gibi bir hava. hee evdeyim ama. olsun o da güzel.
günun en önemli öğünüdür. eğer kahvaltı yapmama süre yoksa, yine de kahvaltı yapıp gideceğim yere gecikirim, öyle bi sevda bizimkisi. bi de haftasonuysa pates kızartilirsa akıl başta kalmaz.