selda bağcan

ne çok severim ben bu kadını yahu! sesine, duruşuna, güzelliğine kurban olayım selda teyze! artasın, eksilmeyesin buralardan.

45lik döneminde muhteşem latin kökenli pop şarkıları vardır daha sonra siyasi akımla özgün müziğe yönelmiş ve o tarzında hakkını vermiştir.
türküleriyle büyüdük. insan duruşunu yitirmezse onunla da öleceğiz.
ülkemde gerçek sanatçı dediğimiz bir kaç kişiden birisi.türküleri sayesinde sevdik...
kendisiyle gündemden söz edilen küçük bir röportaj yapılmış.

http://t24.com.tr/haber/selda-bagcan-8-k...
bir beşiktaş tramvayı aldı beni .
-------------- copy-paste habercilik --------------

“savaşların ve kadın şiddetinin nedenini erkeklerdeki testosteron fazlalığına bağlıyorum” diyen bağcan, “her şeyin sorumlusu testosteron bir de mahalle baskısı” diye konuştu. “ben 3 kere hapse girdim. biz yaşlandık artık biraz da gençler girsin” şeklinde konuşan bağcan “çağırsalar lbgti destek konserine giderim” dedi.

-------------- copy-paste habercilik --------------
tüm dünyanın hayranlıkla izlediği türk sanatçı.son zamanlarda yeniden yükselişte olan psychedelic müzikle beraber bizim duyduğumuz ilgiden daha çok yurt dışından ilgi görüyor kendisi. elijah woodun selda bağcana olan hayranlığını duymayan yoktur herhalde hatta selda bağcan'ın menajerliğini yapmak istemiştir yurt dışı konser organizasyonları için.
http://ayisozluk.com/lnk/afe7c5
ama son zamanlarda izlediğim florence welchin rolling stone dergisine verdiği röportajda da "ooh zelda one of my favourite turkish singer" deyip mutlaka dinlemesini söyleyip muhabire plağını hediye etmiştir.
avrupanın en ünlü festivallerinden primavera sound 2016 (ispanya) daki sahnesiyle gönüllerde taht kurmuştur.
yuh yuh performansı için *

http://m.facebook.com/story.php?story_fb...
ülkemizin progressive rock türünün ilk temsilcilerindendir. ingiltere'de yapılan dünyanın efsane 100 divası, 100 yılın en iyi 100 kadın vokalisti listesine safiye ayla ile birlikte giren tek türkiyeli şarkıcıdır. kendisi aşktır. müziğinde derinliği, felsefesi olan bir efsaneler efsanesidir. mutlaka canlı dinlenmesi gereken bir performans sanatçısıdır ki ben bu konuda çok şanslı hissediyorum. bazı insanlarla aynı yüzyılı paylaşıyor olmak ne güzel, ne şahane şeydir. işte selda da benim için o isimlerdendir. iyi ki vardır ve var olacaktır. ruhun gibi ömrün güzel olsun muhteşem dava kadını.
bazı sanatçılar üzerine yorum yapılmaz. dokunulmazdır onlar... onlardan biri selda bağcan... diğerleri için; (bkz: barış manço) (bkz: cem karaca) (bkz: sezen aksu) (bkz: zeki müren)
türk halk müziği sanatçısı ve bestecisi. adaletin bu mu dünya? şarkısı çok anlamlı..
elijah wood un da hayranı olduğu efsane.
psychedelic coverlarini dinledigimde buyuk bir şok yasamistim. cok guzel olmuslardi. arada acip birkac parcayi dinliyorum. tavsiye edilir! kendisini cok seviyoruz!
sevimli bir kadın. canlı da dinlemişliğim oldu. festivallere ruh katıyor lakin şarkılarını sorsalar bilmem. evet, biraz tezatlık var ama sadece kadını seviyorum.
dünya elektronik müzik piyasasında parçaları en çok çalınan ve global pek çok dj'in de zevkle editlediği mükemmel ses.

hemen burning man 2014'e gidip nevada çölünde yankılanan şu sese kulak verelim.

lezbiyen olduğu iddia edilir. bunun bugüne kadar kendine lgbt sözlüğü diyen bir yerde yazılmamış olması çok interesting.
sürgün yedikten sonra almanyada elde ettiği başarıyla helal olsun dediğim kadın kimler kimler uğraşmış fakat pes etmemiş helal olsun …