sevgilisine sapına kadar güvenen eşcinsel

(bkz: sevgiliyle korunmadan ilişkiye girmek)ten bile çekinmeyen, daha önce hiç darbe yememiş, aldatılmamış eşcinsel modelidir.
bu cümleyi duyunca aklıma american beauty filminde annenin kızına söylediği "because you are old enough now to learn the most important lesson in life: you cannot count on anyone except yourself" yani " hayattaki en önemli dersi öğrenecek kadar büyüksün: kendinden başka kimseye güvenemezsin" sözleri geliyor. çok mu klişe? evet, ama bir o kadar da doğru mu ne?
dünyanın kaç bucak oldğunu daha öğrenmemiştir...
sevgilisi olmuşsa zaten güvenmesi gerektiğini düşündüğüm insandır
bir kezban olararak öğrenecekleriyle yıkılacak insandır. muhtemelen de ilk sevgilisidir. henüz yüzlercesini eskiteceğinden habersiz anın tadını çıkarıyordur.*
çok gençtir.

zira bu konudaki kezbanlik ölçütü "ilk sevgili"den ziyade yaştır daha çok.. genç arkadaslar alinmasinlar tabi *

neden mi yaş?

mesela bence 25 yasina gelmis ama hayatinda hiç ciddi bir iliskisi * olmamis bir gayin guven ve iliski konusunda tongaya dusme ihtimali, 19 yasinda ama gomlek gibi sevgili degistiren bir gayin tongaya dusme ihtimalinden çok daha dusuktur. genç olan zaten o yuzden gomlek gibi sevgili degistirmektedir, zira her çekim hissettigine asik oldugunu, hayatinin erkegi oldugunu zannedecek kadar kezbandir.. atlayiverir.. tez canlidir.. tecrubesizdir.. azgindir.. vs..

oysa belli bi yasa gelmis olan bir gay * az biraz dunyayi ve insanlari da tanimaya basladigi için, bazi tecrubeler edinebildigi için; sadece ozel hayatinda degil, genel anlamda kimseye kolay kolay %100 guvenmez ve kosulsuz teslim olmaz.. suphecidir.. insanin bazi konularda kendine bile sapina kadar guvenemeyebilecegini anlamaya basladigindan, eger varsa ve ne kadar seviyor olursa olsun sevgilisine de sapina kadar guvenemez..

genellemelerde yaniliyor da olabilirim elbet ama, en azindan benim hissettigim bu sözlük... *
bence eşcinsel de olsa erkek erkektir. kendine ne kadar güveniyorsan sevgiline de o kadar güven. eğer kadın eşcinseller söz konusu ise aşırı komplikasyon devre yakar.

güvenmeyince sevgili olmaz zaten.. fazla kasmayın güvenin. güveni kötüye mi kullandı? güvenmeyi bırakın. biz buna adaptasyon diyoruz. bence herkese güvenin ama safety first. güven ile aptallığı karıştırmayın.
"yoktur öyle bir şey" dediğim olay.
bir arkadaşımın ağzından çıkan cümle bu idi, resmen nazar ettim. hala hatırladıkça üzülürüm ve arkadaşımda da bende de derin izler bırakmıştır sevgilisi. oldukça üzmüştür bizi. kısacası herkesin mutlaka karşısına çıkmıştır %100 inandığı-güvendiği birisi. bu fırsatı değerlendirememiş isen hep aklında küçük küçük minnak minnak kalacaktır. ilişki hikayelerini dinlediğinde de kendi kendine kulağını çınlatabilirsin, serbestsin bro.