sugar cafe

istiklal caddesindeki küçük şirin bir eşcinsel cafe. son gittiğimde 3-4 masa da üst kata açmış olduklarını gördüm.

adresi;

saka salim sok. no: 3-a, istiklal cad, beyoğlu istanbul

tel: 0 212 245 00 96

http://www.sugar-cafe.com/
son gittiğimde artık öyle bir yer olmadığını gördüm *
bulunduğu sokak arasının yanından her geçtiğimde kulağıma gelen canlı müziğiyle kafamı istemsiz olarak çevirip baktığım ve rengarenk bayrağını görüp sevindirik olduğum kafe... idi... geçen gün geçerken müzik çalmadığı halde bu sefer istemli olarak yine baktım ama ne bayrak vardı ne de sevindirik. sanırım her güzel şey gibi o da bitti. r.i.p. sugar cafe *
tadilat nedeniyle bir ay kapalı kaldıktan sonra mayıs ayından itibaren aynı yerde yenilenmiş haliyle hizmet vermeye devam eden,gündüzleri genellikle sakin olan,akşam 20:00'den sonra gittikçe kalabalıklaşan,gayet sıcak insanların çalıştığı kaliteli mekan..
masa yasağı nedeniyle bir garip havaya bürünen mekan.önce bir iki masa oluyor,sonra hava kararınca masa artıyor,tam oturmuş keyfiniz yerindeyken birden tüm masalar toplanıyor.tamam cafeden çok belediyeyle ilgili bir durum ama cafe sahibinin bu duruma bir çözüm bulması,ona göre bir uygulama yapması lazım.öyle bir otur,bir kalk,hadi toparlan şeklinde olmuyor.
sugar cafe değilde, sugar büfe gibi! bence büyük bi mekana taşınmalı!.
bi kere kapısından baktım. içeri giremedim. homofobim baş gösterdi nedense.
edit: gecen sene bunu yazmisim. homofobim degil malligim tutmus. gidin oturun bir seyler icin. cok guzel ve sicak bi mekan. isletmecisi de cok guzel ayrica. hehehe.
sevgilimin '' hadi seni götüriym de görmüş ol.''* önerisiyle gittiğimiz, kapısının hizasına geldiğimizde podyumun ucuna kadar yürüyüp geri dönen mankenler edasıyla dönüp, istiklalin kalabalığına daldığımız kafedir. kapısının önünde yere kilim atıp oturan teyzeler gibi yayılmış, tek omzu düşük tshirtler giymiş bir dolu apaçi kardeşimizi görünce sevgilim aynı cümleyi 1 milyonuncu kere tekrarladı ve haklıydı. '' burası eskiden böyle değildi.''

(bkz: eskiden buralar hep dutluktu)
ilk gittiğim eşcinsel mekan idi. ki halen öyle. her gittiğimde de boştur niyeyse, boş ve küçük olduğu için de çok samimi gelmiştir bana niyeyse. sanırım geceleri kalabalık oluyor.
üst katı çok güzel olmuş, 20 kişilik bir üst mekan haline gelmiş. işletmecisi çiğdem hanım müthiş biri, ayı sözlük yeni yıl zirvesi vol.2 etkinliğini dolu dolu yaşayacağımız mekan.
gündüzleri straight akşamları gey kafe olan değişik bir yer, gündüzleri daha çok etraftaki ofis çalışanlarını vs. hedef alarak öğlen yemeğinde onları içeri çekmeye çalışan, akşamlarıysa yağlı kapı olan biz eşcinselleri çekmek için elinden geleni yapan. gidecek başka bir yer yoksa gitmekten keyif aldığım, önceki işletmecisi ulaş'a göre daha akıllı kişiler tarafından işletilen, starbucks vs. nin gey versiyonu hale gelmeye çalışan, ancak bunu yaparken eşcinselleri donuna kadar soymaya çalışan bir çayın 5 lira olduğu, gey vergisinin ne olduğunu barlardan sonra bize öğreten ilginç bir kafe.
çay 3 tl, vodka 15 tl dir. ortamda sorun çıkarmayan tüm diğer eşcinseller gibi translar da içeriye her zaman kabul ediliyorlar. sugar cafeye evet heteroseksüeller de gidiyor, mekanın eşcinsel mekan olarak bilindiği halde heteroseksüllerin alınması zaten olması gereken davranıştır. biz str8 mekanlara gittiğimizde nasıl kabul görüyorsak veya kabul görmek istiyorsak. uzun lafın sopası bir kaç kişinin lafına bakarak bir mekanı karalayamam veya karalayanların ağzına bakarak hareket edemem. ben 3 kez gittim ve hiç birinde negatif bir izlenimim olmadı bu mekan hakkında. ayı sözlük yeni yıl zirvesi vol.2 sonrasında da buraya yazacağız düşüncelerimizi. gün saymaktayım.
ayı sözlük yeni yıl zirvesi vol.2 de bize yeni yıl pastası ikram edecek mekan. başka sürprizlerinin de olduğunu söylüyorlar. merakla beklemedeyim.
seyhan arman ile bizzat görüştüm ve sugar cafe ile ilgili şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadığını söyledi hatta "30 aralıkta işe gitmek zorunda olmasam yeni yıl etkinliğinize katılmak isterdim" de demiştir.

zöge: 13. entry editlendiği için bu entryler mal gibi ortada kalmış gibi görünebilir, oysaki öyle değildir, önemli olan mekan hakkında yanlış bilinenleri ortaya çıkarmaktır.
sanırım bir yanlış anlama olmuş, sugar cafe ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım. bahsedilen olay tekyön ile ilgilidir. hatta o olay ile ilgili bir yazı yazmıştım, merak edenler blogumdaki yazıyı okuyabilirler.
http://seyhanarman.blogspot.com/2012/06/lgbtt-mucadelesinde-tekyon-vardr-o-da.html
ayı sözlük yeni yıl zirvesi vol.2 yi 26 yazar ile kutladığımız mekan. güzel ikramları, shotları, pastaları ile zirveyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlamışlardır. zirve ortasında içecek ücretlerini talep etmeleri biraz ilginçti lakin kalabalık ortamda karışıklık olacağından korktular sanıyorum. tam sohbet ortasında şimdiye kadar içilmişleri almamız lazım dediler. bu acemiliği de çalışanların acemiliğine veriyorum. mekanda sigara içilmediği için sürekli dışarı çıkmak çok bunaltıcıydı, bi balkon falan olsaydı harika olurmuş tabi bu durum binanın mimari projesiyle alakalı. üst kat bizim olacak iken 3 farklı grup üst katı kullandılar ama buna da birşey diyemiyorum müşteri sonuçta ve çalışanlar üst kata çıkmayınız diyememeleri de doğal. samimi ve sıcak ortamı ve özellikle kadın işletmecisinin o sevimliliği ile büyük beğenimi kazandı. sosla beraber ikram edilen o lezzetli cipslerin tarifini de bir gün gelip almak istiyorum mekanın o şeker aşçısından. zirve sonunda mekandan ayrılırken tanıştık kendisiyle, ben avusturalyalı, amerikalı yada ingilterelidir diye düşünürken "selam, memnun oldum, ben karadenizliyim merhaba." demesiyle ulan daha önce bu adamla tanışmak lazımdı dedim kendi kendime. öyle ki sohbeti çok keyifli birine benziyordu. burdan seslenmek istiyorum ki mekana her gidişimde mutfağa inme olasılığım çok yüksek. tüm emekleriniz için kocaman teşekkürler.
bugün ilk defa gittiğim mekan. daha önce hayatında gay friendly bir mekanda bulunmamış biri olarak kıyas yapabileceğim bir bilgim yok ama bu mekanı oldukça sevdim. sevimli, küçük, samimi, rahat, güzel bir ortama sahip. tavsiye için dark bear'a teşekkür ediyorum.
arkadaşım mahmut ile gittiğim ilk gey cafe. sene geçen sene. cebimdekilerin mekanda durmamızı sağlayacak kuvvete sahip olmadığı stresiyle geçirdim o bir saati. sonra yine mahmutla ve bu defa kız kardeşimle gittim. ardında diğer mahmude ile gittim. gündüzün ortasında her defasında. geçen yazın ramazan ayında yine mahmutla gidip de yemek istedim ve üçten önce servis açmadıklarını söylediler. oh diye sevindim. bu defa soyulmayacağım diye. şeker bayramından beri taksime gitmedim. sugar kafe tatlı bir kafe. sohbet edebileceğiniz bir dost ile gidiniz. yoksa sıkılırsnız. neticede kafelere dostlarla gidilir ki tadı çıksın.

(bkz: bir garip oldu bu)
sohbet edebileceğiniz dost bulamadan dönmeyeceğiniz ''tatlı bir kafe''dir.
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesi'nin gerçekleşeceği mekan. tekrar gitmek için güzel bir bahane olacak.
  • /
  • 2