süt

okullarda bedava dağıtılanının çocukları zehirleyip hastanelik ettiği içecektir.
çocukluğumdan beri çok sevdiğim hala da her fırsatta içtiğim içecek. gerçek süt severin sütü soğuk içtiği gibi bir de teorim vardır yıllardır. *
2008 yapimi semih kaplanoglu filmidir.
semih kaplanoglu'nun 2008 de çektigi ve "bal" ve "yumurta" filmleriyle birlikte bir üçleme olusturan, türkiye, almanya, fransa yapimi filmin ismi.
ve ürünleri ile aram ısınmadı çocukluğumdan beri yani birileri bana zorla yedirmekten vazgeçene kadar olan zamandan daha az nefret ediyorum hatta peynir ve yoğurt tüketiyorum ama süt olmuyor o kadar mide bulandırıcı ağzıma geliyor yediklerim.
laktoza alerjisi olan insanların kullanamadığı şeydir. * * *
yaklaşık 2 yaşına kadar anne sütü içmiş bir hayvan olarak vazgeçilmezimdir.
bal ile ayrılmaz ikilidir.
lıkır içtiğim ve delicesine haz duyduğum gıda maddesi. keçi sütü hele ki...
rusçada moloko, ayrıca pek sevdiğim müzik grubunun adıdır moloko, tavsiye ederim.
memeli canlıların olmazsa olmazıdır.
evrenin ana maddesi, nihai başlangıç. beş elementten biri.

soğuk ve biraz şekerli olarak içilmesi zevkli olan içecek.

hele birde bu beyefendi ''iç'' derse daha da bir iştahla içerim.

anadan emileni bazen burundan gelebilir ya da getirtilebilir.
vallaha o kadar sene sudan çok süt içmiş biri olaraktan bir faydasını gördüğüm söylenemez. 190 boyunda, kemikleri güçlü, bağışıklık hödösü tavan bir insan olmadım. aşırı dozdan geri teptiyse bilemeyeceğim. içinde hiçbi bok bulunmayan kapalı süt de değil hani, bildiğin ineğin memesinden emercesine falan... ama süt gibi bir çocuğum, valla bak, yeminle! *
anne sütü çocuğun belli bir yaşa kadar olan bağışıklığı için yeterlidir. paket sütler ise ısıl işlem görürler ve sudan farkları kalmaz. normalde de bileşeni bolca sudan oluşan inek sütü inekler içindir zaten, hayvanları zorla seri tecavüze uğratıp sütlerini içiyoruz ve bize faydalı olacak sanıyoruz. bu da doğanın insan müdahalesine bir şakası sanırım.

onun dışında litrelerce sütten elde edilen doğal fermente ürünler * sütün kendisinden hem protein hem kalsiyum olarak daha zengindir.


edit: şark kurnazlığı yapıp entry uçuranlar sağolsun..
her gece yatmadan ballısını içmeden huzura ermediğim güzel içecek. torku'nun sütünü tercih ediyorum.
  • /
  • 2