türkiye'de geylerin aşırı kıskanç olması

türkiyedeki heteroseksüellerin kıskançlık potansiyeliyle ve populasyonuyla doğru orantılıdır. oldukça kalabalıktır.

(bkz: geylerin kıskançlık krizleri)
hetero olsun gay olsun bazı çevlerin* yatış odaklı düşünmesinden kaynaklanan aşırı sahiplenme algısı. yatışmak, yatmanın bol ateşli işteşi zahir. örneğin sevgilini bir gay arkadaşınla tanıştırıyorsun ve o arkadaş aklında sevgilinle yatma planları yapmaya başlıyor bile hem de o saniye. eh sevgili yüz verir mi vermez mi bu o an bilinemez elbette. yüzüne "tanıştığıma memnun oldum" derken, aklından memnuniyet kılıfı altından sevgiliyi yeme planı yapan tipler olduğu sürece bu kıskanma eğilimi bitmez kanımca.
türkiye'deki herkesin aşırı kıskanç olması şeklinde değiştirilmesi gereken başlık. kıskançlık gelenek olmuş artık, uçlarda yaşıyoruz millet olarak. kıskanmayan da kıskanıyormuş gibi yapıyor uyum sağlamak için.
istisnaları olsa da doğru tespittir.
gerçekten aşırı kıskançlık hetero,gey farketmiyor,pek çok kişide var ama malesef geylerde de çok görülen bir davranış şekli.neredeyse sizi herşeyden,anne babanızdan bile kıskananları mevcuttur.hele de sevgiliniz se kıskanç şahsiyet zaman zaman dünyayi dar edebilir.biraz relax olmalarında fayda olan geylerdir sonuçta.
yabancı gaylerde rastlanmayan durum. adamla bir kere yatıyorsun, bir daha görüşmüyorsun. ne trip atacak numarası var elinde, ne adının doğruluğundan eminsin. zaten adamın ne böyle bir derdi ne de sana ayıracak zamanı var. ya sen tatildesin, ya o. kısacası yatarım ama çıkmam durumu.
nedir bu genellemeler anlamadım gitti. kıskançlık bütün insanlarda var olan evrensel bir duygudur. cinsel kıskançlık da buna dahildir
isteyen human universals yani insan evrenselleri listesine bakıp tüm dünya toplumlarında nelerin ortak olduğuna baksın ve genelleme yaparken bu listeyi göz önüne alsın lütfen.
olağan bir şeydir. ama bende aşırısı var, öyle olunca da biraz dayanılmaz oluyor durum. sevgiliyi bırak, arkadaşı bile kıskanıyorum. kimseyle paylaşasım gelmiyor.
hastalık derecesinde olmayanı makbuldür. yoksa karşı tarafın attığı mesajdan ya da bir yerde denk gelip de konuşulmasından rahatsız olunmamalı. önemli olan sevgilinizin o mesaja nasıl cevap verdiği veya konuşmasındaki üsluptur. herkes kartlarını açık oynarsa, kıskançlıklar hastalığa dönüşmez. mesela sevgilimin telefonu da bilgisayarı da hep ortadadır. alıp elime karıştırmam. bilmem gereken birşey varsa o söyler zaten. bilmediğim birşey başkaları tarafından benim önüme sunulursa, alır karşıma açıklamasını beklerim. ortalığı neden yangın yerine çevireyim ki! kıskanın ama abartmayın beyler...
modernlik algısı altında tüm erkekleri gavat yaptınız bn bşka br şy dmyrm
(bkz: türkiye'de geylerin aşırı kezban olması)

yemin ediyorum illallah ettim. ne bu tripler lan? ne o sevgilisine pes'te yenilmiş kız gibi ağız burun büküp "yha off" diye ortamlarda gezmeler. o kıl yumağı sikik sevgilinizi kim ne yapsın be? vasatlar.
herkezi kendi gibi sanma sendromundan müzdarip olanları çekilmez oluyor.eşcinseliz diye tüm arkadaşlarımız eşcinsel olmak zorunda değil,olanlarlada illa sevişiyor olmak zorunda değiliz,ev arkadaşımız var eşcinselmi,gittiğin yerde misafir kaldığın üniversiteden arkadaşın eşcinselmi,bekar karşı komşun odamı bizden,arkadaşlarınla yemeğe çıkarsın eşcinsellermi.o kadar kalabalığızda benmi göremiyorum.böyle zevk sefa içinde hayat yaşayanlar varmış demekki bu tür saçma sorgulamalara maruz kalabiliyoruz
gayet doğal bir olay. cinsel eğilim ayırt etmeksizin kızların bile suratsız olabildiğini görürsünüz. bunun sebebi de erkeklerdir. önüne gelen kıza yavşıyorlar ve kızın g.tü adriana lima modunda ilerliyor. halbuki erkeklerimiz, kızlara yüz vermese bu derece kaprisli kız görmeyecekler. gaylere gelince olm kıskançlık herkesin damarlarında maaşallah.
aileden ya da sosyal hayattan göremedikleri ilgiyi partnerden beklemek kaynaklı olabilir. ilgi sahiplenmesi diyebiliriz. ancak bu heterö ilişkilerde de böyle.
heterosu da eşcinseli de cinsellik söz konusu olduğunda mümkün olan her yönden bastırılan bir toplumun mental hastalıklı bireylerinde cinsel yönelimden bağımsız olarak böyle "minik" bug'lara rastlanması normal. güncellemelerle filan geçiştirmeye çalışıyoruz ama esasen kokuşmuş işletim sistemini komple kaldırıp atmak gerekiyor.