ulrike meinhof

" üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim." ve " köleler özgür olmak istemeyenlerden nefret ederler." cümlelerinin sahibi olan alman, radikal solcu, devrimci ve anne olan kadının ismidir. eylemlerinden ötürü yargılanırken hapishanede asılmış olarak bulunmuştur ve ölümünün üzerindeki şaibe hala çözülememiştir.

(bkz: hayranı olunacak kadınlar)
işte gelmesini istediğim yazarlardan!

hoş geldin..
allaam ne hoş gelişler yolluyorsun böyle...
başka sözlüklerde bu nicki kullanan yazarla aynı kişi olup olmadığını merak ettiğim yazar zira o kişi bir zamanlar bir hayli homofobik takılıyordu.
kendisine söz hakkı düştü
merhaba...

öncelikle sıcak karşılama için eyvallah... sadece kırmızı elma sözlük'te kullandığım kullanıcı adıdır ulrike meinhof., umarım anlamına da layık olabilirim. homofobik değilim. lgbti bireylerin özlük hakları konusunda ve varoluş mücadelelerinde sonuna kadar yanlarındayım, aynı dünyayı paylaştığım tüm ezilen, ötekileştirilen halklar ve azınlıkların da olduğu gibi!
rengarenk olduk biz de sizin gibi. hoş geldiniz. *
benim bahsettiğim yazar bir zamanlar itü sözlük sonrasında da ekşi'de bu nick ile yazan kişiydi ve yanılmıyorsam halk cephesi isimli gruptandı. onların ne kadar tutucu olduğu da herkesin malumudur. kendisi 'o değilim' diyorsa anlaşılan bir isim benzerliği olmuş.

bu durumda bize de verdiğimiz geçici rahatsızlık nedeniyle özür dilemek ve hoş gelmiş demek düşer. yalnız şaka yollu da olsa kendisini bir de uyarayım, öteki ulrike 'vay efendim ben her yerde bu adı kullanıyorum, utanmadan bir de lgbt sözlüğünde kullanmış' diye başına ekşiyebilir. solcunun yobazı da hiç çekilmiyor.
mesaj yerine neden hala nickaltında sohbet edildiğini anlayamadığım başlıktır. sözlükte mesajlaşma özelliği neden var ki? hoş geldin yeniden. buraları ben temizlerim sen rahatına bak beybi.
diğer raf militanlarından ayrı ve daha ağır sistematik bir işkenceye tabi tutulmuştur: tecrit işkencesi!

korkuyorlardı ulrike meinhof'tan, onun düşüncelerinden.. bu yüzden insansız bıraktılar, sesini boğmaya çalıştılar. her devrimcinin payına düşen düştü ulrike'nin de payına: düşünceleri uğruna bedel ödemek..

lakin ulrike'nin sesini boğamadılar, aksine daha da gürleşti. "varsa cesaretiniz gelin" şiarında, bir şehir gerillasının " siz bizim teslim olduğumuzu nerde gördünüz" haykırışında ulrike'nin sesi daha da çoğalıyordu.

ulrike'nin kızgın soluğu hala ensenizde efendiler. zira üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğleyenlerin yürüyüşü devam ediyor hala.

sözlük yazarından bahsedecek olursam;
ne desem, ne yazsam eksik kalır gibi geliyor sanki.
artık ömrümün bir parçası olan, olanca kuşatılmışlığıma bir pencere açarak nefes almamı sağlayan ablam, dostum, yoldaşım.

iyi ki var. ömrüme hoş gelmiş.
işte ben bazı şeyleri bu yüzden seviyorum ulrike. adam solo değil, kafa atıyor resmen.

"radyo yayını yapma imkanı olsa da dinleyebilsek" denebilecek kadar kaliteli müzik zevki olan, sert görünüşünün ardında harika bir kişiliği saklayan, sohbetine doyamadığım, oldukça özgün bir bireydir ki, benden az evvel yazar olmuş olup, sözlüğe de, hayata anlam kattığı gibi, çok şey katacağına inandığım güzel insandır kendisi.* *
ulrike'nin beyninin çıkarılıp incelendiğini biliyor muydunuz?

--- spoiler ---

ulrike'nin beyni, değerli bir hatıra olarak; düşmanın yüzülmüş kafa derisi, öldürüldükten sonra kırılıp saklanmış altın dişi gibi 26 yıldır uygar almanya'nın uygar bir bilim yuvasında saklanıyordu.

--- spoiler ---

ulrike'nin beyni (radikal gzt.): http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?e...
rosa'nın bedeni, ulrike'nin beyni (radikal gzt.): http://www.radikal.com.tr/radikal2/rosan...
the brain of ulrike meinhof:
oum
totaliterliğe, haksızlıklara, hegemonyanın her türüne ve faşizmin tüm çeşitlerine karşı mücadele etmiş olanlara selam olsun!