smalio

Durum: 53 - 0 - 0 - 0 - 13.03.2017 17:46

Puan: 1046 - Sözlük Kezbanı

7 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

sözlüklerin smalio' su
  • /
  • 3

ayı sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

hangi butona basıyoruz? *

yer :diyarbakır çevresi.
yaş: 16- 26 arası. beş yaş üstüm,beş yaş altım arası.
sıcakkanlı, kendine güvenen, bakımlı elit bayanları bekliyorum.*

yemedik ama yemiş gibi yapalım bakalım oltayı.

insana zevk veren basit şeyler

şekersiz türk kahvesi ve antep fıstıklı , hindistan cevizli lokum. badem ezmesi de olabilir yanına. gönlümü kazanmak isteyen her hanım kıza bu da bir tüyomdur. *

heteroseksüellerle iyi anlaşıp lezbiyenlerle anlaşamayan lezbiyen

işte o benim. nasıl beceriyorum bunu bilmiyorum ama heteroseksüel kızlarla aram çok iyi. hatta bazen hoşlanıyorsam çok keyifli geçiyor vakit. fakat hoşlandığım lezbiyenlerle muhabbete girmekte zorlanıyorum. hatta onu bırak muhabbet açmakta bile zorlanıyorum. elime yüzüme bulaştırıyorum çoğunlukla. bu yüzden asla ve kat'a ilk adımı atmak meselesi bana göre değil. yok yani olmuyor.

temel sebepleri arasında karşındakinin çok üstüne düşmek, ilgilendiğini çok belli etmek var. bunlar benim tespit ettiklerim. eh napalım tezcanlıyım, çok tutkulu ve sevgi doluyum. özelikle de heyecanlanmışsam biri için. sürekli bi hareket, reaksiyon olmalı. sıkılıyorum öbür türlü.

bunları anlattığımda bazı beni görmeyen arkadaşlar butch olduğumu düşünüp o yüzden öyle olabileceğini söylüyor. ama ne yazık ki feminenim. bunla da alakası yok.

heteroseksüellerle günlük hayatta çok karşılaşıp lezbiyenlerle görüşememekten ileri gelen bir durumdur. yine bu da benim bir tahminim. ama çözeceğim bu olayı. iz üstündeyim *

gay ve lezbiyen evliliği

yıllar süren gay ve lezbiyen dostluğunun bir sonucu olarak 35- 40 yaşlarına gelindiğinde ailelerin baskılarına dayanılamaz, iki tarafta biri bu fikri ortaya atar.

plana göre; gay arkadaş kendi ailesine lezbiyen arkadaşını evleneceği kadın diye tanıştırır. lezbiyen arkadaş da gay arkadaşı evleneceği adam olarak ailesine tanıtır. iki tarafa da gına geldiğinden zaten kimsenin, kimseyi araştırmaya mecali yoktur. dolayısıyla gelinlerinin veya damatlarının gerçekte kim olduklarını pek bilmezler, ilgilenmezler. hatta bazen sevgiliniz sağdıcınız olur sizi düğüne o hazırlar falan komik olur. plan tıkırında işlerken kız isteme, düğün dernek faslı bitince aynı eve çıkılır. artık isteğe göre ya aynı evde yaşanılır ya altlı üstlü yada karşılıklı dairelerde oturulunur. ve nihayetinde anlaşmalı evlilik amacına ulaşır. herkes hayatına bakar. iki tarafında sevgilisi varsa beraber bazen dörderli arkadaşça gezilir, tozulur, oturulur. tabi ailelerle aynı şehirde olmamak avantajdır. ani kayınvalide ziyaretleri olmaz.

bana gay olarak açılan ama daha sonra transseksüel olduğuna karar veren yakın bir arkadaşıma bunu kaç sene evvel teklif etmiştim. aynı şehirdendik, yakın arkadaştık, aramızda da dört yaş vardı zaten. olurumuz vardı.* yerimi rezerve edeyim dedim.

'ilerde ailemiz baskı yaparsa seni kendime alırım şirin' demiştim. gülmüştü; 'olur benim de işime gelir' demişti. sonradan kadın olunca tabi bu fikir suya düştü.

geçenlerde bir lgbti ile ilgili haber yapan bi yerde okumuştum. başka birileri daha da bunu düşünmüş. yabancı bir ülkede bu şekilde evlenen iki arkadaş, başka insanların da böyle evlenmesi için aracılık ediyormuş. her şey iyi hoşmuş da tek sorunları; evlenen çiftlerde, ebeveynlerinin çocuk yapmaları için ısrar etmesiymiş. bir de yukarıda bahsettiğim aynı şehirde yaşayanlar için ani akraba ziyaretleri. bunları aşınca bir sıkıntı olmayacakmış. e güvenlik kısmına da özellikle dikkat ediyorlarmış. gerçekten de güvenlik kısmı sağlam olursa bu olay çok tutabilir. çünkü hem onların dediğini yapıyorsunuz. hem de kendi istediğiniz hayatı yaşıyorsunuz. daha ne olsun ?

gay ve lezbiyen dostluğu

genelde birbirinden memnun, birbirini anlayan hayırlara vesile olacak dostluktur. karakterler uyumluysa yıllar sürebilir.

her ne kadar bu kavramları sevmesem de şu bir gerçektir: feminen arkadaşlar feminen gaylerle, butch arkadaşlarla maskülen gaylerle daha iyi anlaşır. çünkü birbirlerinin karakterleri nispeten daha yakındır.

alttaki yazara soracaklarım var

canı cehenneme derdim. o kaybetti. kendimi niye kahredeyim ki bir gereksiz için ?

hiç tanımadığın bir insana hangi durumlarda yardım edersin?

mesajlar

nokia asha 501" de calışmayan buton. calismiyor dark zorlama. *

mesajlar

mobilden girince çalışmayan buton. çocuk derdini açmış dost bilip cevap veremiyoz .

bu arada cocuk diye hitap ettigim farkli bir arkadas,

onun gibisini bir daha nasıl bulurum

onun gibisi de laf mı? daha iyisini bulursun merak etme. yalnızlıktan ve çaresizlikten ileri gelen içi boş bir laftır.

göze kirpik kaçması

iğrençtir. hele de tam rimel sürerken olursa elinizle yaptığınız makyaj burnunuzdan gelir. yaptığınız makyaja lanet edersiniz. makyajsız bir gözde elinizi çukurlaştırıp bir avuç su alıp suyun içinde gözünüzü açıp kaparsanız çoğunlukla çıkar. çıkmazsa da çıkana kadar deneyin. muhakkak çıkar çok geriye gitmediyse ve gördüğünüz bir yerdeyse.

alttaki yazara soracaklarım var

kafan kulağın rahat olmadığında yani - huzurun olmadığında -hayatta hiçbir şeyin anlamı olmuyor. ne sevişmenin, ne yemeğin, ne gezmenin... bu sebeple huzurumu kaçıran olaylardan huzurumu kaçıran insanlardan fellik fellik kaçarım. mutluluk, rahatlık neredeyse oraya giderim. özellikle de sevgilimse bu hiç çekinmem terk ederim. sık sık kavga edilen, gergin bir ortam bana göre değil. yalnız kalırım daha iyi. kısacası iç huzurunuzu kim veya ne sağlıyorsa oraya gitmek gerek.

içten içe hoşlandığın ama açılmayı da göze alamadığın biriyle aranı nasıl tutarsın?

lezbiyenlere kız kıza nasıl olur diyen meraklı hetero kız

bu hanım abla çok ilginçtir.

içinizden parlamak, sinirlenmek gelse de la havle der geçersiniz. kimi yakın arkadaştır. samimiyetinize güvenerek bu soruyu sormak da bir beis görmezler. kimi ilk açıldığınız zamanlarda açık olmanızdan aldığı cesaretle yarı alaylı bu soruyu sorar. kimi de henüz kendini keşfetmiş gizli eşcinseldir. sizi de beğenmişse size karşı niyetlenebilir. tabi güzelse size de bir göstereyim anamm havası gelebilir. çünkü sizden hoşlanan güzel bir kadın olduğu için bunu öğrenmesi daha kolay olacaktır. *

bu hanım ablaların sözüm ona bilenleri lezbiyenliği straponla, dildoyla bağdaştır. bunlar her lezbiyen ilişki her an her koşulda kullanılıyormuş gibi. bu yüzden henüz hiçbir şey bilmeyenlere laf anlatmak bu açıdan daha kolaydır.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği kitaplar

sefiller - victor hugo.

beni daha çok etkileyen bir kitap daha olmadı sanırım. karakterime büyük etkisi olmuştur. orta okul yıllarımda okudum. şu geniş ciltlik versiyonunu bulursam başucu kitabım yapmayı düşünüyorum.

bim

şu aralar reklam televizyonlarda gösterilen market. vay canına bim bile reklam yapıyor artık. ne günlere kaldık. taş yağacak bakın başımıza uyarıyorum.*

bu markette bir waffle vardır. tam olarak şöyle bir şey:

https://store.donanimhaber.com/b7/6a/90/b76a9095212c77d16271588c407bdb57.jpg

bir waffle bir süt ile uçak yolculuklarımın vazgeçilmezidir. keşfetmeyen keşfetsin yada ... etmeyin bitiyor sonra. unutun bu entry i. *

bigudi club

tüm adres tanımlamalarına karşın bulunması zor mekan. ben niye bulamadım yahu? facebook sayfasına mesaj attığımda altın plak adlı dükkanın olduğu bina dediler. bu açıdan rocinante' nin tarifi müthişti. mangodan gir şuradan buradan gir tam karşında. bulamazsanız telefonla arayın biz sizi ararız işte müşteri memnuniyeti. *

cafe bölümüni de açmıştır. artık sadece bir club değildir.

ayı sözlük'te lezbiyen yazarların olması

aslında varız da çok çaktırmıyoruz kendimizi. heteroseksüel sözlüklerde yazmaya alıştığımız için yada hep aynı sözlüklerde yazdığımız için alışkanlıklardan kurtulmak zor oluyor. şahsen 2009' dan beri yazıyorum sözlüklerde. kiminde silindim, kiminde hesabım patladı. kimi zaman ben yazmadım. öyle kaldı.

gönül ister tabi aktif yazmak ama ne mümkün? belki iki yıldır adamakıllı yazmadım hiç bir yerde. vaktim olmadı. şimdi yıllar sonra oralarda yazmak da zor oluyor. foruma dönüşmüş bir çoğu. dönüşsün, dönüşsün de yazacak iki kelimen olsa bu eşcinsellikle ilgili oluyor. bu da dikkat çekiyor. halbuki istemediğim zaman dikkat çekmekten hiç hoşlanmam. hayırlısı.

sanırım bir süre buralarda lezbiyenlerle ilgili başlıklar görürseniz bi çoğunun altında nickim olacak. artık eskisi kadar cesur değilim. aktivist tavırlarım epey azaldı. kalabalıklar içinde kaybolmayı daha çok benimsedim. çekiniyorum bilinmekten ama böyle kendi kendini bilinçli bir şekilde sindirmek de insanın zoruna gidiyor. zor işler bunlar be okur.

tanım: kiminin bilinçli tercihi, kimin vakti olmadığı içindir.

lezbiyene lez diyen hetero erkek yavşaklığı

allah belasını versin onun. püüü.

siz de fark ettiniz mi bilmiyorum. lezbiyen lez diyen heteroseksüel erkekler genel it, kopuk, bir baltaya sap olamamış yada olmuş ama balta kendisini terk etmiş gafil bir kitle. bir de lezbiyen ilişkiyi pek hoş görür bunlar. aynı hoşgörüyü gaylere göstermezler. neden? mideleri bulanıyormuş... midene tüküriyim senin. lezbiyen pornosu izlemek tipik özelliğidir. lezbiyenlerin kendisiyle birlikte olmadığı için lezbiyen olduğunu sanmak gibi kof bir özgüveni de vardır bu yavşağın. daha fenası da var tabi;

lezzo
leziz
lezbon


ne bu? bu kadar mı küçük beyinlisiniz ben anlamıyorum ki. hepinizin köküne kibrit.

diğer sözlüklerde lezbiyen olarak açılmak

çok sıkıntılı bir durum. bırakın başlık açmayı sadece entry bile girerseniz art arda yavşak yavşak mesajlar alırsınız.

(falan nolu entry) çok derine inmişsin. lez sin galiba ehe ehe


zaten normal hayatta yeterince bu gerzeklerle uğraşıyoruz. bir de sosyal medyada uğraşalım hiç işimiz yokmuş gibi. lanett.

eirene 7renk

galiba mersin de yaşayan bir yazar arkadaş. (bkz: mersin yedirenk lgbt) hoşgelmiş, umarız da iyi ki gelmiştir.

bigudi club

cumartesi sadece kadinlarindir. ama istanbuldaki tek lezbiyen mekan degildir. ama en eskisidir. istanbulda benim bildigim dort mekan var. ama illa ki daha fazladir.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 53

gay ve lezbiyen evliliği

yıllar süren gay ve lezbiyen dostluğunun bir sonucu olarak 35- 40 yaşlarına gelindiğinde ailelerin baskılarına dayanılamaz, iki tarafta biri bu fikri ortaya atar.

plana göre; gay arkadaş kendi ailesine lezbiyen arkadaşını evleneceği kadın diye tanıştırır. lezbiyen arkadaş da gay arkadaşı evleneceği adam olarak ailesine tanıtır. iki tarafa da gına geldiğinden zaten kimsenin, kimseyi araştırmaya mecali yoktur. dolayısıyla gelinlerinin veya damatlarının gerçekte kim olduklarını pek bilmezler, ilgilenmezler. hatta bazen sevgiliniz sağdıcınız olur sizi düğüne o hazırlar falan komik olur. plan tıkırında işlerken kız isteme, düğün dernek faslı bitince aynı eve çıkılır. artık isteğe göre ya aynı evde yaşanılır ya altlı üstlü yada karşılıklı dairelerde oturulunur. ve nihayetinde anlaşmalı evlilik amacına ulaşır. herkes hayatına bakar. iki tarafında sevgilisi varsa beraber bazen dörderli arkadaşça gezilir, tozulur, oturulur. tabi ailelerle aynı şehirde olmamak avantajdır. ani kayınvalide ziyaretleri olmaz.

bana gay olarak açılan ama daha sonra transseksüel olduğuna karar veren yakın bir arkadaşıma bunu kaç sene evvel teklif etmiştim. aynı şehirdendik, yakın arkadaştık, aramızda da dört yaş vardı zaten. olurumuz vardı.* yerimi rezerve edeyim dedim.

'ilerde ailemiz baskı yaparsa seni kendime alırım şirin' demiştim. gülmüştü; 'olur benim de işime gelir' demişti. sonradan kadın olunca tabi bu fikir suya düştü.

geçenlerde bir lgbti ile ilgili haber yapan bi yerde okumuştum. başka birileri daha da bunu düşünmüş. yabancı bir ülkede bu şekilde evlenen iki arkadaş, başka insanların da böyle evlenmesi için aracılık ediyormuş. her şey iyi hoşmuş da tek sorunları; evlenen çiftlerde, ebeveynlerinin çocuk yapmaları için ısrar etmesiymiş. bir de yukarıda bahsettiğim aynı şehirde yaşayanlar için ani akraba ziyaretleri. bunları aşınca bir sıkıntı olmayacakmış. e güvenlik kısmına da özellikle dikkat ediyorlarmış. gerçekten de güvenlik kısmı sağlam olursa bu olay çok tutabilir. çünkü hem onların dediğini yapıyorsunuz. hem de kendi istediğiniz hayatı yaşıyorsunuz. daha ne olsun ?

smalio

itü, ulu, ekşi, inci gibi yazmadığı yer olmayan ama kimliğini rahatça yaşayabileceği için ayı sözlüğü de tercih etmiş yazar. hoş bulduk.

onun gibisini bir daha nasıl bulurum

onun gibisi de laf mı? daha iyisini bulursun merak etme. yalnızlıktan ve çaresizlikten ileri gelen içi boş bir laftır.

gay ve lezbiyen evliliği

yıllar süren gay ve lezbiyen dostluğunun bir sonucu olarak 35- 40 yaşlarına gelindiğinde ailelerin baskılarına dayanılamaz, iki tarafta biri bu fikri ortaya atar.

plana göre; gay arkadaş kendi ailesine lezbiyen arkadaşını evleneceği kadın diye tanıştırır. lezbiyen arkadaş da gay arkadaşı evleneceği adam olarak ailesine tanıtır. iki tarafa da gına geldiğinden zaten kimsenin, kimseyi araştırmaya mecali yoktur. dolayısıyla gelinlerinin veya damatlarının gerçekte kim olduklarını pek bilmezler, ilgilenmezler. hatta bazen sevgiliniz sağdıcınız olur sizi düğüne o hazırlar falan komik olur. plan tıkırında işlerken kız isteme, düğün dernek faslı bitince aynı eve çıkılır. artık isteğe göre ya aynı evde yaşanılır ya altlı üstlü yada karşılıklı dairelerde oturulunur. ve nihayetinde anlaşmalı evlilik amacına ulaşır. herkes hayatına bakar. iki tarafında sevgilisi varsa beraber bazen dörderli arkadaşça gezilir, tozulur, oturulur. tabi ailelerle aynı şehirde olmamak avantajdır. ani kayınvalide ziyaretleri olmaz.

bana gay olarak açılan ama daha sonra transseksüel olduğuna karar veren yakın bir arkadaşıma bunu kaç sene evvel teklif etmiştim. aynı şehirdendik, yakın arkadaştık, aramızda da dört yaş vardı zaten. olurumuz vardı.* yerimi rezerve edeyim dedim.

'ilerde ailemiz baskı yaparsa seni kendime alırım şirin' demiştim. gülmüştü; 'olur benim de işime gelir' demişti. sonradan kadın olunca tabi bu fikir suya düştü.

geçenlerde bir lgbti ile ilgili haber yapan bi yerde okumuştum. başka birileri daha da bunu düşünmüş. yabancı bir ülkede bu şekilde evlenen iki arkadaş, başka insanların da böyle evlenmesi için aracılık ediyormuş. her şey iyi hoşmuş da tek sorunları; evlenen çiftlerde, ebeveynlerinin çocuk yapmaları için ısrar etmesiymiş. bir de yukarıda bahsettiğim aynı şehirde yaşayanlar için ani akraba ziyaretleri. bunları aşınca bir sıkıntı olmayacakmış. e güvenlik kısmına da özellikle dikkat ediyorlarmış. gerçekten de güvenlik kısmı sağlam olursa bu olay çok tutabilir. çünkü hem onların dediğini yapıyorsunuz. hem de kendi istediğiniz hayatı yaşıyorsunuz. daha ne olsun ?

diyarbakır

vay canına koskoca sözlükte diyarbakır başlığı açılmamış. değişik insanlarız hakkaten. karpuzuyla ünlü, keskesor lgbt ve hebun lgbt olmak üzere iki eşcinsel oluşuma sahip güneydoğu'daki bir büyükşehir.

lezbiyenlere kız kıza nasıl olur diyen meraklı hetero kız

bu hanım abla çok ilginçtir.

içinizden parlamak, sinirlenmek gelse de la havle der geçersiniz. kimi yakın arkadaştır. samimiyetinize güvenerek bu soruyu sormak da bir beis görmezler. kimi ilk açıldığınız zamanlarda açık olmanızdan aldığı cesaretle yarı alaylı bu soruyu sorar. kimi de henüz kendini keşfetmiş gizli eşcinseldir. sizi de beğenmişse size karşı niyetlenebilir. tabi güzelse size de bir göstereyim anamm havası gelebilir. çünkü sizden hoşlanan güzel bir kadın olduğu için bunu öğrenmesi daha kolay olacaktır. *

bu hanım ablaların sözüm ona bilenleri lezbiyenliği straponla, dildoyla bağdaştır. bunlar her lezbiyen ilişki her an her koşulda kullanılıyormuş gibi. bu yüzden henüz hiçbir şey bilmeyenlere laf anlatmak bu açıdan daha kolaydır.

istanbul

10 milyonu aşkın nüfusuyla fasfarklı insanlar barındıran, tarihi mimarisiyle fotoğraflamanın çok zevkli olduğunu düşündüğüm, beyoğlu, istiklal gibi yerleriyle avrupa' da dolaşıyormuş hissi uyandıran görmeseniz dahi kendine aşık eden şehir. tuhaf yüz mimikleri ve büyük heyecanla basılan deklanjörden sonrası. ve istanbul....

http://naturewallpaper.tk/wp-content/uploads/2011/05/istanbul-eminonu-wallpaper.jpg
http://www.egonomik.com/wallpaper/gun-batimi/egonomik.com-gun-batimi-wallpaper-13.jpg

ayı sözlük

olağanüstü derecede yavaş sözlük. hızlandırmak için bir şey yapalım çünkü bu gidişle 31 olsa çekilmez.( bu lafı da ilk burada kullandım)

ayı sözlük yazarlarının entry oylama kriterleri

paragraf paragraf yazıp da bir şey anlatmayıp vaktimi yemişse affetmem eksilerim.
trollse artılarım.- bilmez miyim ben sizin derdinizi-
homofobikse kaçarı yok affetmem eksilerim.
gevezenin bayrak tutanıysa ardıma bakmam eksilerim.

elbette kriterler kişiye göre, yaşama bakış açınıza göre, beğenisine göre değişir, şekillenir. yani bir 'göre' liği vardır. fakat bir halta yaramayan bir sözlük istemiyorsak kime oy vereceğimizi, kimi beslemeyeceğimizi iyi bilmeliyiz. beğendiysen artılamalısın. beğenmediysen eksilemeli. fakat tecrübeli sözlük yazarları bilir ki bazılarının amacı salt eksi oy alıp, popüler olma, karma isimlerini öğrenme fetişistliği vardır. onları beslemememiz hayrımıza olur.

not: şu an yazdıklarımı okuduğumda gereklilik kipinin arz - ı endam ettiği, ilkokuldaki 'temizlik kuralları' gibi bir metin yazmışım. fakat anladım ki arada lazımmış.

don t speak

ingilizce' de 'konuşma!' anlamına gelen kelime.

smalio

itü, ulu, ekşi, inci gibi yazmadığı yer olmayan ama kimliğini rahatça yaşayabileceği için ayı sözlüğü de tercih etmiş yazar. hoş bulduk.
Henüz takip ettiği biri yok.