vj bülent

kral tv gibi daha arabesk ağırlıklı müzik yapan bir kanalda sözlü olmasa da ''ben gayim'' diyebilecek kadar cesur bir insan. en azından tekrarlardan oluşan dünyadan bihaber vjlere kıyasla renkli, sanata yatkın yanlarıyla hem benzerlerinden sıyrılmış, hem de kendinden emin haliyle kendini hem kral tvye, hem de izleyiciye kabul ettirmişti.
güneşi gördüm filminde transı oynayan lubunyaydı yanılmıyorsam.. ne kadar çemkirilse de bir çoğumuzdan daha cesur olduğu kesin.
şahane insan, iyi müzik deryası, otantik, saygılı; homofobik kanal patronunun gazabına uğrayarak yıllarını verdiği kanaldan uzaklaştırılmış, ama efendiliğini hiç bırakmamış, ekranın bugün için bile en ilginç ve dikkat çekici yüzlerinden. bir de albümü var.
güzel diksiyona sahip vj'dir. ekranlardaki muhafazakarlıktan nasibini almış ve işine son verilmiştir. ne derece doğru bilmem ama emlak zengini olduğu söylenir.
90'lı yıllarda kral tv ekranlarında farklı görüntüsü ile dikkat çeken,renkli bir kişilik.
ayrılsak da beraberiz dizisinde laptop recai karakterini canlandırmışlığı olan, diz üstünde olmayı seven bir canlıdır.
2011 yılında tülay isimli turist rehberi bir bayanla evlenip, sonrasında çocuk isteyip istememe sorunsalı nedeniyle boşanan sunucu-vj. merakımdan gidip boşanma ilamına bakmışlığım vardır.

beyanatlarına bakılırsa heteroseksüeldir.

http://magazin.milliyet.com.tr/vj-bulent...
saniyeler önce komik bir capsine rastladığım, kral tv'nin ismi aklımda kalan tek vj'i

nem-ı diğer laptop recai
küçükken açar kral tv yi sırf bu adamı izlerdim. kuzenimle kral tv.yi kapatıp fox kidsi açtığı için kavga etmişliğim bile var (eşcinsel olunmaz, eşcinsel doğulur dedikleri bu olsa gerek)
çocukken hatırlıyorum da neşesi, pozitif enerjisi filan harikaydı ve sıkıcı müzik programı sunucularının arasında parlamaktaydı. sonra bi ara albüm yaptı sanırım; fakat o aralar tv'de dönen klibi (ve şarkısı) bana çok irrite edici gelmişti. yeni bir stille ve enerjisiyle ekranlara dönse gayet eğlendirebilir yine bence. şu anki samimiyetsizler yüzünden eski yüzler özleniyor bazen.
kral tv'yi tv yapan biridir bence. şimdi kral tv'de yok ve kral tv de yok.

(bkz: bülent çarıkçı)

https://twitter.com/vjbulentt
yanılmıyorsam akp ile çekildi ekranlardan. türkiye'de en iyi yerli pop bilgisine sahip kişi olduğunu düşünüyorum. 90lardaki özgün klipleri tasvir edişi ve kral tv'de gece programlarına yüzünü beyaza boyayarak çıkmasıyla hep aklımda.

bir dönem de yıldız tilbe'ye ait dilli düdük gibi bir şarkıyla müziğe girmişti, pek tutulmadı sanırım. yine de hep kalbimizde. cesareti ve samimiyeti bizlere örnek olsun dilerim.
tanım: ölümden dönen vj'dir.

--- spoiler ---
travestiler ölümden kurtardı!
vj bülent çarıkçı şişli'de dehşeti yaşadı. gece yarısı saldırıya uğradı...
vj bülent olarak bilinen tv'de müzik programı sunucusu bülent çarıkçı, geçtiğimiz günlerde şişli'de bulunan ikametine doğru gece yarısı yürüdüğü sırada abide-i hürriyet caddesi üzerinde iki motosikletli tarafından yolu kesildi. "paran, çantan, telefonun üzerinde ne varsa ver" diye tehdit eden iki kişiye direnen çarıkçı, gaspçıların elinden kurtularak koşmaya başladı. biraz ileride motosikletle tekrar önünü kesen gaspçılar tarafından tartaklanan ünlü sunucu yaralandı.

biçakla kovaladilar

tekrar hamle yaparak karşı yola geçmeye çalışan çarıkçı'yı takibi bırakmayan iki gaspçı, önce bıçak çekti ardından da motosiklet ile ezmeye çalıştı. kaçmakta kararlı olan vj bülent'i gaspçılar bu kez bıçakla kovalamaya başladı. bıçağı üzerine doğru sallayan gaspçının hamlesi ardından yere düşen çarıkçı, sol kolundan yaralandı. çığlıklarına ise etrafta bulunan travestiler koştu. cadde üzerinde bulunan travestiler araya girerek bülent çarıkçı'yı gaspçıların elinden kurtardı.

travestilerle de tartışan gaspçılar motosikletlerine binerek olay yerinden kaçtı. travestilerin yatıştırdığı bülent çarıkçı, önce evine gidip sakinleşti sonra da polisi arayarak yardım istedi. polis ekipleri tarafından karakola götürülen ünlü sunucu gaspçılardan şikâyetçi oldu. olayın şoku ile motosikletin plakasını göremediğini ifade eden ünlü bülent çarıkçı, kendisini ölümle tehdit eden ve yaralanmasına sebep olan gaspçıların cezalandırılmasını istedi. olaydan birkaç saat sonra osmanbey'de yakalanan d.k ve c.m. isimli 18 yaşından küçük gaspçılar hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.
--- spoiler ---


kaynak: http://www.milliyet.com.tr/travestiler-o...
geçtiğimiz günlerde cnn türk'te mesut yar'ın sunduğu burada laf çok programına katılmıştı. resmen içini döktü. hala sempatik, hala hayat dolu ve sempatik. "ajda pekkan'ı çok severim, bir keresinde beni dudağımdan öpmüştü" dedi ve program reklama gitti. eheheh

başına gelen gasp olayına üzüldüm. trans arkadaşların destek verip onu kurtarmalarına da sevindim.
kral tv'de çıkmasını beklerdim sürekli. sohbeti çok hoşuma gidiyordu.
o çıtkırıldım, nazik, her dem güler yüzlü insanın, tersinin ne kadar pis olduğunu birkaç sene önce bu yolsuzluk davalarıyla filan attığı tivitler ve insanlarla giriştiği kavgalarla görmüş hem şaşırmış hem de noluyoyea demiştim. hülasası çok dost bir insan, saatlerce müzik konuşmak isterdim.
anlat istanbul filminde radyo programcısı olarak yeralmıştır.
yeni bir albüm geleceği haberini aldığım, homojen dergi 5. sayıda çağla akalın ile yaptıkları röportajını yayınlayacağımız şeker insan.

albüm adı da;

(bkz: bütün paranı bana harca istiyorum)
  • /
  • 2