xalo

inek şaban der ki: şu yanağındaki çukurlar var ya işte ölünce beni oraya gömsünler. romanlar der ki: gamzeliii yarimmmm kibar yariiimmmmm. sevdiğinin bunları ona söylemesini istediğim yazar.
zirveden zirveye görüşebilsek de hep aynı sakin haliyle karşılaşmak olası. ama ona ne içiriyorlarsa aynısından istiyorum; çünkü adam zirveden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılıyor. bir anda ortaya çıkan kıvrak yanlarından sonra eşcinsellikle beraber alışık olduğumuz maskeli hayatı en başarıyla sürdürenlerden. en kısa zamanda bu konuda ders almak isterim kendilerinden. *
sürpriz bir insan. zirvelere habersiz gelişleriyle bünyede sürpriz etkisi yaratıyor. onun da dediği gibi "geleceğim deyip gelmeyenlerdense hiç haber vermeden gelmek daha iyi değil mi?" bence de öyle. katıldığı konferansı yarıda bırakıp zirveye gelişiyle uzun zamandır görüşemiyor oluşumuza son vermiş olduk. umarım falında çıkan mühendise tez zamanda kavuşursun.
eğlenceli birisine benzeyen,güleryuzlu ve habersiz zirveye katilmasindan belliki sürpriz seven sohbeti hoş esmer güzeli yazardir. o kadar güleç bir hali var ki anılarını anlatırken gülmekten anlatmayıp mikrofonu arkadaşına bırakacak kadardır. sohbetinden aşırı keyif alınmıştir. daha çok denk gelmek dileğimiz mevcuttur.
bir abaaaaaa deyişi var, allaah allaaah. can o can.
telefonda kutladım olsun buradan da yedi cihana duyuracağım. kendileri doğmuştur bugün, can dost o.. gamzelerinin derinliği kadar mutlu ol yeni yaşında. iyi ki doğdun xalo
hala sıcak şaraba gelecek hamarat elleriyle yemekler yapacak ama aşiret çocuğudur öyle kışları yerinden kalkamaz. taşın ağırı makbuldur evet *
yazılarını zevk alarak okdugum, çoğunda tebessüm ettiğim, sözlüğün kıymetli yazarı.
hiç kanım ısınmadı kendisine. keza aynı şekilde beni seri eksilediğini düşünüyorum.
ironiden hiç anlamayan yazardır aynı zamanda.
edit: herkesin sevdiği gibi bende severim. vurmayın kafama şakaydı.
şu sözlükte saygı duyduğum birkaç kişiden biri.
namı büyük reyiz, istanbullardan rakı sofralarından, ciğercilerden ismini duyuyorduk.. epeydir sözlüğe girmiyordum, eski yazarlardan yeniden aramıza katılmış olması sevindirdi..
büyükada değil reyiz heybeliada o, büyükada olsa duramazsın durmayı bırak varamazsın da o kalabalıkta araplardan imkan bulup. akşam davetimi kırmayıp gelseydin altın günü gibi menü vardı, ondan mütevellit yarın kısır mısır uğraşamam. daha pratik ve karatay ninemize uygun şeyleri alıp bi koşu atıcam kendimi tramvaya..

sözlüğün en tatlı hali forumlaşmış halidir, ben yıllardır yapıyorum çok tatlı sen de yap
sözlükten bir türlü elini çekmeyen birisi. git artık buradan; istenmiyorsun burada.
hiç ama hiç eğilip bükülmeden düşüncelerini gayet güzel kaleme döken yazarlardan.
düşüncelerinin çoğuna katılıyor olmak bir yana, düşüncelerini yaşıyormuşçasına yazması daha da takip edilesi kılmış kendisini. acaba o da mı terk-i sözlük eyleyenlerden..

ötekileştirilenlerin ötekileştirme yapması başlığında duygulara tercüman bir entry beklemiştim oysa..
türk milliyetçiliğinden mülteciliğe kısa bir bakış, kaçış isimli, homojen derginin 13. sayısında kaleme aldığı yazıyla kendi adıma teşekkür etmek istediğim yazar. mülteci sorununu iki sayfada eli yüzü düzgün bir biçimde özetlemiş, insani duyarlılığını elden bırakmadan satırlar karalamış. mevzuyla ilgili yeni bir şey söylememekle birlikte çok doğru bir üslupla bunları söylemesi farkı. tebrikler
türk milliyetçiliğinden mülteciliğe kısa bir bakış: 'kaçış' isimli yazısını okumak isteyenler için;

https://homojendergi.com/turk-milliyetci...
  • /
  • 3