ayı sözlük profiline çıplak fotoğraf koymak

kendine güvenen yapar.
popo'ya güveniliyorsa popo resmi bile konur.
ayı sözlük felsefesine ve yazarlarına yakıştırmadığımdır.
fotoğrafa müdahale yetkim olsa, mutlaka kaldırılmasını sağlarım.
burası, bilgilendirme, paylaşım ve örgütlenme sözlüğüdür....
diğer ihtiyaçlar için, başka mekanlar-alanlar-siteler kullanılmalıdır...

edit: *
*
çıplak kısımdan anlaşılanın popo ve pipi olduğunu gösteren başlık. ne yani, gün içerisinde kolumuz da çıplak, elimiz de çıplak, ensemiz de çıplak, baldırlarımız da çıplak. ayrıca komik olan her gün gay date mate sitelerinden programlarından adam ararken gördüğü göbek ve göğüse komik ve iğrenç demektir ve bunu dillendirmektir. . sanki hiç görmediniz amk.

neyse sakinim.
ayı sözlüğün birçok başlığına bakıldığında girilerle aleni teşhir yapılıyor ve tercihler belirtiliyorken, artı 18 olmadığı sürece, bence, fotoğraf yüklemekte bir sakınca yoktur.
o zaman, kaştan, gözden, sakaldan etkilenen var diye, yüz fotoğrafı yerine peçeli ve cephe kaplamalı gözlükle poz verilmiş fotoğraflarımızı yükleyelim.
sik ve anüs olmadıktan sonra fikrimce sakınca yoktur.hepimiz ibneyiz teşhircilik rumuzda mevcut.isteyen koyabilir.zaten amacı seks olan değerli vaktini başka mecralarda harcar.yazdıklarını beğendiğin adamı insan merak edebilir.belki sapyoseksüel olup zekasından tahrik olduğu adamın vücudunu merak ediyordur.sınırları bilen insan haddini de bilir.
reklam dünyası bile böyle dönüyorken, ayı sözlük yazarları fotoğraf yüklemiş çok mu?
(bkz: sağdaki gzone reklamında boy gösteren adam)
profiline çıplak fotoğrafını yüklemiş birisi olarak nedenini ve nasılını söylemek istiyorum.

öncelikle olaya klasik benim bedenim ve benim fotoğrafım diyerek başlamak istiyorum. zaten paylaştığım yerde benim profil sayfam. benim. hani özel olarak tıklayarak göreceğiniz sayfa. ve eğer benim sayfama giriyorsan, benimle ilgili şeyler görmen oldukça normal. benim entrylerim, benim beğenilen entrylerim, benim beğenilmeyen entrylerim ve tabii ki profil fotoğrafım. profil fotoğrafı da benim olduğuna göre oraya istediğim fotoğrafı yüklemekte özgürüm. belki kaşımı yüklerim, belki dişlerimi, belki yüzümü şimdi ise vücudumu yüklüyorum. eğer sen bu fotoğrafı görmekten rahatsız oluyorsan benim profil sayfama bakmayı bırakabilirsin.

adama derler, senin oralarda işin ne?*

bu fotoğraftan rahatsız olan varsa bunun çıplaklıktan olduğunu düşünmüyorum. eğer öyle olsaydı yazarlardan bear fotoğrafları tarzı bir yerden de rahatsız olmaları gerekirdi. ama değiller. bende değilim. orada paylaşılan fotoğrafları tıklıyor muyum? hayır. çünkü hoşlanmıyorum. benim profilime çıplak fotoğraf yüklememden rahatsız olanlarda pekala benim profilime tıklamasınlar, rica ediyorum.

kimse kimseyi bir şeye zorlamıyor.

değinmek istediğim bir diğer mevzu, bence bu en kötüsü, birisi soyununca başkası için soyunuyor algısı. evet, bu algının "mini etek giydi beni azdırmak için" mantığıyla gezen tecavüzcülerden ne farkı var? neden her şeyi kendinize yoruyorsunuz? vücudumu çok beğeniyorumdur, paylaşmak istemişimdir. vücudumla gurur duyuyorumdur, paylaşmak istemişimdir. vücut geliştirme hakkında konuşmayı seviyorumdur, vücudumu görenlerle konuşma konusu açılıyordur. hayır aslanım, sizi azdırmak veya sizin deyiminizle koli bulmak gibi bir derdim yok, olamaz. öyle bir derdim olsa hornet yüklerim ki şu an tek tabanca olarak oldukça mutluyum, teşekkür ederim. durup dururken ülkenin dört bir köşesinden yazan adamlarla flirtleşmeye çalışmam. hornet'i mi yüklerim paşa paşa oradan yeni insanlarla tanışırım.

nokta.
çıplaklık ayıp değildir, ayıp olmamalıdır.
soyulmuş patatesin kime zararı olacak ki dediğim başlıktır.
çıplak fotoğrafın koyulup koyulmaması herkesin tasarrufuna kalmış bir durum.koyan arkadaşların yargılamasını da ortaya saçılmadan kendi dünyanızda yapmanız kişinin özgür iradesine saygıdandır diye düşünüyorum.haa saygı göstermiyorsan kendi içinde çelişen sen olursun.tasvip etmeyebilirsin,estetik bulmazsın,"aranıyor,ay bu sözlük date app değil ne yapmaya çalışıyor buu" diye delirebilirsin..
ancak fotoğraf ifşası ileri boyuttaysa kendi içinde uyararak,fotoğrafı kaldırarak müdahale etmen daha mantıklı geliyor bana.yoksa böyle ortalığa dökülüp toplumun ahlak bekçisi,normların kurucusu gibi yorumlar yapman komik.o kişiye ön yargın olacaksa,"aman ben bunla arkadaş bile olmam teşhirci" diye düşünürsen,"hıı değil arkadaşım adam yerine koyup muhatap bile olmam" dersen, seni ilgilendirir bananee bananeee.belki benim yorumum başka..


(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
daha çok dergi ve sinema sektöründen gelen büyük soyunma tekliflerini değerlendirdiğimden şimdilik gizemimi koruduğum durum. ne zamanki ayı sözlük en davetkar haliyle beni talep ederse tüm samimiyetimle* orada olacağım.
çok gerekli bir hareket değil fakat burası sözlük diye de insanlar "aranma" moduna giremez gibi bir kural da yoktur.

bakınız: kişisel kişisel profil
konulmasında sakınca görmediğim ve rahatsız olmadığım hareket.
bunun farklı yorumlanmasına da gerek yok.facebook ve instagramımda plajda çekilmiş fotolarım var,ben de mi aranıyorum şimdi.
(bkz: reklamarı izlediniz)

yazdıklarımız, düşündüklerimiz bile çıplak oluyor kimi zaman sözlükte, onun için vücudun da olmasının hiç bir önemi yok. koyamayanların çatlasın deyip konuyu kapatıyorum.
abartılacak ya da kötüleyecek bir şey değildir. başkalarını rahatsız etmediği sürece isteyen istediğini yapar. sözlüğe konulan fotoğraflar kimsenin gözünün içine sokulmadığına göre ortada sorun edilecek bir durum yok diye düşünüyorum. hem ayrıca ferrarin olsa üstünü örter miydin *
çıplaklığın bu düzeyde özgürlük ile eşdeğer tutulduğuna şaşırtan bir tutum.
ben olsam, kesinlikle sözlük formatına aykırı olarak nitelendirip yasaklardım.
unutulmamalıdır ki, çıplaklık, özgürlüğün sembolü veya başlangıcı değildir.
aksine, bireysel özgürlüğün son bulduğu ve başkalarının haklarına tecavüzün başlayabildiği kritik bir noktadır.
sözlük yazarları, profillerine çıplak poz koymanın değil, cinsel yaşamlarında, sokaklarda, devlet dairelerinde,...vb. tüm kamusal alanlardaki gerçek özgürlüklerin/hakların peşinde olmalıdır.
kesinlikle gereksiz... çıplaklık büyülüdür bozulmamalı.
  • /
  • 2