bağımlı

can çavuşoğlu kitabı.

-------spoiler-----------------

herkesin bir bağımlılığı vardır.
bazıları öldürür, bazıları öldürtür.
bu eşcinselleri ve jigoloları acımasızca kim öldürüyordu? her cesedin yanına bırakılan cennet kuşu tüyü nasıl bir imzaydı? melih korkunç bir geçmişin ürünüydü. çocuk yaşta aile içinde yaşadıkları, güneydoğuda yaptığı askerlik ve kollarına vurularak düşen aşkı, vicdanında açılan derin yaralar ve alkole olan bağımlılığı onu öngörülemez, karmaşık ve tuhaf bir kişilik haline getirmişti. parası vardı, ancak para mutluluğu satın alamasa da, mutsuz bedenleri satın alabiliyordu. melih intikamın peşindeydi, ölüm ise melih’in peşinde !

-------spoiler-----------------

kitabı hakkında bir söyleşi; http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=10712
iradesini yitirmis insandır.
(bkz: müptela)
çeşitleri vardır
(bkz: madde bağımlısı)
(bkz: aşık)
(bkz: seks bağımlısı)
yeni okuyup bitirdiğim can cavuşoğlu kitabı. gerçekten etkileyici ve insanı okuduktan sonra düşündüren bir kitap.
bireyin özgür kalmasına engel olan; sayısı kişinin iradesizliğiyle doğru orantılı olacak biçimde değişen; görünmez tasmaların sahibi.
can çavuşoğlu'nun an itibariyle bitirdiğim kitabı. oldukça akıcı bir dili var bu kitabın, sıkılmadan okudum. gay dünyasını anlatan okuduğum kitapların içinde olayları en gerçekçi haliyle yansıtan kitap buydu. özellikle ana karakter melih'in partnerleriyle olan diyalogları çok tanıdıktı. ayrıca çok ilgi çekici bilgiler vardı kitabın içinde. tavsiye ederim okumanızı.
fazla kitap okumayan biri olarak beni oldukça etkileyen ve okumaya teşvik eden bir kitap oldu. sıkılmak bir yana her fırsatta kitap elimdeydi. fazlasıyla bilgilendirici bir tarzla yazılmış kitap polisiye macera konusunda da aşmış, kitabın sonunda bağımlı kitabının bir üçlemenin ilk kitabı olduğunu, üçlemenin geriye kalan iki kitabı bağımsız ve yavru aslan isimli kitaplarını da dört gözle bekliyor olmama sebep oldu. okunmasını tavsiye ediyorum.
hakkında yazılan hiçbir entryi okumadığım ve okumayacağım kitap. yarın kendisini alıp okumak istiyorum. biri sonunu söylerse kan çıkar!
değerli arkadaşımın lubunik.blogspot.com'da yer alan benim ve romanımla ilgili yazısı....
http://lubunik.blogspot.com/2013/03/aslinda-yasamakbasli-basina.html
bitirdikten sonra okuyacak bir sayfa daha yok mu diye son sayfayı ikiye ayırmaya çalıştım belki yapışmıştır diye. çaresiz kitabın arkasını arka kapak kısmını tekrar okudum.
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesindeki çekilişte kazandığım, can cavusoglu tarafından adıma imzalanmış bir adedine sahip olduğum ve bu akşam okumaya başlayacağım kitap.
konusunu biliyorum, karakterleri biliyorum, yazarı tanıyorum (ki çok şanslıyım bu konuda) ama yine de birebir okumak ve kitabın içinde yaşamak istiyorum...bu yöndeki çalışmalarımı başlattım, en kısa sürede sonuca ulaşacağım.
ayı sözlük birinci yazarlar zirvesindeki çekilişte kazandığım, can cavusoglu tarafından adıma imzalanmış bir adedine sahip olduğum ve* 2 günde bitirdiğim kitap. sıradan ''katil kim acaba?'' tribine sokmayan, katili ilk sayfada verip gelişen süreci aktaran farklı kitap.
ikinci kitapla beraber yeniden basılacak. "bağımlı - bağımsız tek roman" olarak yakında çıkıyormuş.

(bkz: bağımsız)
sadece kötü huy ve maddelere karşı değil gayet sıradan şeylere karşı da bağımlılık duyanlardır (bkz: kahve bağımlılığı) (bkz: internet bağımlılığı)
can çavuşoğlu'nun iki romanı bir arada satışa çıktı. aynı zamanda kitap gelirinden belli bir kısmını ayı sözlük e bağış yapacağını bildirmesiyle mutlu etmiştir. teşekkür ederiz.

idefixten sipariş verilebiliyor,

http://www.idefix.com/kitap/bagimli-bagi...
büşra köse'nin kaleminden bağımlı kitabının değerlendirmesi.

http://homojen.ayisozluk.com/can-cavusoglu-bagimli/