burcu güneş

sertab erener olmasa atom mühendisi bile olabilirdi, ama hep gölgesinde kalıyor maalesef, sesini severim aslında, biraz karizma mı eksik ne?
son şarkısı oflaya oflaya çok güzel bu arada.
liseli kız triplerindeki şarkı seçimleriyle kendine yazık etmiş şarkıcı.
sesi güzel ama çok mekanik ve tiz, bir de bir röportajında söylediği "ben sütten çıkmış ak kaşığım" sözüyle kişilik olarak benden eksi aldı. bu kızda hep böyle bir tepeden bakma, bir kendini fazla önemseme ve/veya başkalarını fazla küçük görme hali var. bu yüzden başarıya ulaşamıyor. ses güzel ama yetmez canımın içi, demek istediğim şarkıcı. ama aşk yarası şarkısı vardır ki, beni benden alır, yukarıdaki sözleri nötrler... gene de kadın vokaller arasında ilk beşimde değildir.
yanlış saç kesimi,yanlış şarkı seçimi,yanlış şarkı seslendirme,yanlış makyaj vs vs.

bir kere saç kesimi için daha farklı şeyler yapmalı..şarkıları bağırarak söylediğinde,güzel okuduğuna inanıyor oysa ki daha sakin söylese daha güzel söyleyebilir.
zamanında hacı şarkir sabunlarının reklam filmi müziğini seslendirmişti bu ablamız daha önce mi sonra mı tam hatırlayamıyorum sertab da albümünde uzaklara adlı bu eseri seslendirmiş ve aralarındaki husumet bu şarkıdan dolayı çıkmıştı diye hatırlıyorum...
bu kadının bir ay şahit şarkısı vardı onu sevmiştim.bir de yeni çıkan şarkısı:

yakın mesafe

şuan benimle değilsin ya
nefes bile zarar
üstelik tam ismimizi yazmalık
camımda ki buhar
hayatımdan çıkıp gitmek hangi duyguya
hangi korkuya hangi uykuya hangi sorguya
yarar ki yar
ara ara yakın mesafe bitmiş olsa da
ara geçen huzurlu günler hatırına
ara bugün bu aşkın ihtiyacı var
birazcık alttan almana
ara ara hiç uyma sen gurur yapanlara
ara senin değilse kalbim ortada
ona bir arkadaş selamı ver
inan koşar her ihtiyacına
yakın mesafe adlı videosundaki abiyle ciddi düşündüğüm bayan şarkıcı.
2000 öncesi albümleri hakkatten efsaneyken ay şahit'ten sonra yerlerde sürünmüş güzel sanatçı..

2000'ler öncesi sezen aksu ve aysel gürel desteğini direkt belli ediyor..

örnek parça olarak :
aşk yarasıve zorba aşk

tavsiye edilir...
ay şahit ve sınıfta kal şarkılarını az dinlememiştim
yansın geceler vursun sabaha, dönsün rüzgar durgun sulara, yansın bu deniz her yer yakamoz, dön gel bir sabah sensiz olmuyor… diyen şarkıcı. nooldu buna nerde ki şimdi.
mahsuni'ye saygı albümünde 'kanadım değdi sevdaya' isimli türküyü hakkını vererek söyleyen zenci gırtlaklı beyaz kız. içinde selda bağcan düetli sürpriz bir türkü albümü önümüzdeki aylarda yayınlanacak. sonrasında kendi söz ve bestelerinin ağırlıkta olduğu 20. yılına özel bir pop albümü. 'ben ateş ben su' kalitesinde bir albüm beklemekteyim ondan.
sesinde gerçekten çok fazla potansiyel barındıran şarkıcı. yalnız son 7-8 yıldır çıkardığı şarkıların orta-yavaş tempo olması bu potansiyeli çürütüyor gibime geliyor. nerede o yüksek notalara rahat rahat çıkan o kadın? alimallah, olmazsan olmaz, ay şahit, gözlerinde bıraktım aşkı, tılsım (özellikle de) yansın gecelerdeki o arşa çıkışlar artık yok. son yıllarda hep mıymıy, altyapıda yavaş tempo gitarla üzerine sakin sakin okuma. bu tarzdan acilen vazgeçmeli ve sesindeki potansiyeli kullanmalı.