cuma'ya giden gay

yaa belki işe yarar yada ne' olur ne olamaz kafasındaki insandır. amacı içini
rahatlatmaksa gayet işe yarayan bir durumdur. diğer türlü konular içinse kesinlike sakıncalı bir durum içerisindedir.
pazar günleri! kiliseye giden gayden farkı yoktur. ama onun kadar çekici gelmeyecek gaydir. fazla irdelememek gerekir. cuma günü gay bara giden gayi eleştirince oooovv sonra.
benimdir. eşcinsel olmamız inançlı olamayacağımız anlamına gelmiyor.
ibadetin cinsel yönelimle ilgisi olmadığını düşünüyorum. namaz kılmak baktığınız zaman aslında bir meditasyon olarak adlandırılabilir. bir çok kişiyi psikolojik olarak çok rahatlatmaktadır. eğer böyle bir başlık varsa o zaman "yoga yapan gay" , "meditasyon yapan gay" gibi başlıklar açıp onları da eleştirmeliyiz ( ki bu gerçekten çok zalimce olur ve k*çımızı yırttığımız özgürlükler çerçevesinde başka bireylerin özgürlüklerini taciz ederiz. )
şayet namaz kılmak,oruç tutmak,kliseye gitmek,dua etmek,meditasyon vb şeyler kimi zaman nefis terbiyesini öğretir salt insanlığımıza döndürür,kimi zaman daha huzurlu yaşamamıza neden olur... gibi olumlu etkileri vardır.
belki de bilinç altında kendisini bir yere ait hissetmek istiyordur. belki bilin altında insanların ne düşündüğünü çok önemsiyordur. belki yalnız kalmaktan korkuyordur. yani akla ilk gelen kendisinin inançlı olduğu oluyor ama bunu neyin tetiklediği de önemli.
eskiden bendim.artık camiileri ibadet hane olarak görmediğim için gitmiyorum.ayrıca kişinin cinsel kimliği inançlı olup olmamasına etkili değildir.bu mantığa göre heteroseksüller arasında hiç ateist olmaması lazım.
bide bu ara atesist-gay mahalle baskısı çıktı başımıza.
gençler ne zaman beni ilgilendirmez onun hayat görüşü diye saygı göstereceksiniz insanlara ?
eklemeden geçemeceyeğim her müslüman gay ak lgbt olmaz.müslümanlık göt kıllararının karteli altında da değil.
şimdi müsadenizle rabbime sizi doğru yola getirmesi için dua ediciim.
dinin homofobi ile olan ilişkisini çözememiş gaydir. söylenecek çok şey var da söylenilse yerinde duramazlar. katillerine ibadet etmeye devam etsinler.
mutahassıp olduğu için olabilir. ama cumaya adam kaldırmak için gidenler de var. konu kilit.
cinsel kimliğiniz partnerinizle aranızda.
eğer inanıyorsanız, din allah'la aranızda.
bağdaştırılmaya çalışılan nedir, kaldı ki kimi ilgilendirir?
düşüncelerinize saygıyla olduğu kadar kaygıyla da yaklaşıyorum...bir zamanlar erkek seven erkeğe veren tepkilerle cumaya giden gay'e veren tepkilerin aynı karanlık mağaralardan çıktığını düşünüyorum.
düz düşünen,hayatında sadece tek ve teklere adanmış,kutupsuz dünyada yaşayamayan insan olmaktan çıkalım....
insan istediğine tapar istediğini sever ve bu diğer godzillaları ilgilendirmez
omo soz sozo öldörmök östöyönlörö topoyorororro.
eşcinselliği kesin bir dille yasaklayan bir dinin bu ritüeline katılmak teknik olarak saçma olsa da, geyler inanç noktasında bir sığınak arayışı içerisindeler çoğu zaman. zaten türkiye gibi bir ülkede bir çok şeyi gizli yaşamak zorunda kalan eşcinsel bireyler sevinçlerini, hüzünlerini, istediklerini, istemediklerini ancak kendisini anladığına güvendiği bir varlık ile paylaşabilirler. haftada bir bunu yapmasıyla kendisini psikolojik olarak iyileştirir.
kuran'daki birçok ayeti, eşcinsellik ve lut kavmi ile ilgili kısımları okudum. birçok yazı da okudum. her şeyi yanlış anlayıp yanlış uygulayan tabiki de her dinde olduğu gibi toplumdur. birileri kendi istedikleri gibi yorumlar ve halka empoze eder. dine ve din adamlarına körü körüne inanan halk da kendince bunu uygular. kapanmadan doğru düzgün bahsedilmemesine rağmen kapkara çarşaflara, türbanlara kapanmak gibi.

işte eşcinsellik olgusu da bu şekilde. evet yanlış olduğundan vs. bahsediliyor. ama sapkınlık olarak bahsedilen şey aslında "ters ilişki" yani anal seks kesin bir dille günah diye belirtilmiş. ha yaparsın yapmazsın orası kişiye kalmış. zaten buna gelene kadar ne günahlar işliyoruz.

iki erkeğin ya da iki kadının bir birine karşı duyacağı aşk ya da sevgi konusunda boşluklar var. bu sebeple insanın, insanlığın, canlının doğasında var olan eşcinsellik olgusunun günah olduğunu düşünmüyorum. inanmama engel olduğunu da düşünmüyorum. içimden kalbimden geçen şey temiz olduktan sonra sakallı cübbeli adamların dediğinin de bir önemi yok. zaten islam ya da hristiyanlık ya da musevilik onların bahsettikleri, manipüle ettikleri, insları kandırdıkları dinler değil. gerçeği merak ediyorsanız kendiniz direk erişim kurun, araştırın, yorumlayın sözlük.
cumaya giden gayrigay veya cumaya gitmeyen gay dem hiçbir farkı yoktur.
kuran'da lut kavmiyle ilgili olan kısmı inceledim çok defa, ve kavmin helak olmasının sebebinin peygambere ve tanrıya itaat etmemeleri olduğunun aşikar olduğunu düşünüyorum. ayrıca islam'da zina haram, bahsedilen kavmin asıl yaptığı da zina. ayrıca yakın zamanda endonezya'da düzenlenen bir konferansta eşcinselliğin "caiz" olduğu da açıklanmış. tabii herkes kendi kafasına göre dinle ilgili yorum yapıyor ama... bir de şey, herkes istediği gibi yaşar ve herhangi birine bu konuda laf söylemek düşmez. diyeceklerim bu kadar. iyi günler dilerim.
düzeltme: endonezya'daki konferans yakın zamanda değil taa 2008'de gerçekleşmiş. 2008 yerine 2018 okumuşum, özür diliyorum yanlış bilgi için.
imanlı gaydir ki bir insanın cinsel yönelimiyle inancı arasında hiçbir alaka yoktur. o zaman biseksüeller ne yapsın?
cinsel kimlik buna engel değil.
  • /
  • 2