genç sevgili vs olgun sevgili

olgun sevgiliyi her zaman tercih ederim, en azından deneyim itibariyle görmüş geçirmiş, görmüş ve geçirmiş olduğundan ne yapacağını nasıl davraanacağını bilir, ayrıca hayat tecrübelerinden de yararlanırsınız.

gencin de ateşi var. (ay bilemedim şimdi)
olgun sevgili daha tercih edilir gibi geliyor bana. ben genç, karşımdaki olgun bir denge yakalanırmış gibi hissediyorum...
akran sevgili her daim iyidir, ortak yaşam alanı daha geniş, zevkler daha uyumlu ve yaşanacak zaman dilimi eşittir.
yatak dışında paylaşacak başka şeyler de lazım
çare olgun düşünceli genç sevgili!
sanırım olgun zihniyete sahip olan sevgili makbuldür. diğer türlü yaşça fazla büyük olunca takılma sorunları oluyor, genç olunca hoppa oluyor. politik davranıp orta karar istiyorum.
olgun sevgilinin daha ağır basacağı kıyaslama
kafaca olgun olsun da, yaşı ka olursa olsun.
genç yaşıma rağmen ve daha gençken bile bu ikiliye diğerleri gibi eleştirel yaklaşmanın empatisiz hareket olduğunu düşünmüşümdür. yakışıyorlarsa ve anlaşabiliyorlarsa benden büyük sorun olmaz. ama çok küçük olması taraftarı değilim çünkü 92.den sonrası içi ılımlı değilim.
eskiden "olgun sevgili" diyen beni tek bir "genç sevgili" tamamen değiştirmiştir. kişinin kendi hayatını nasıl yaşamayı seçtiğine bağlı olarak daha isabetli bir cevap verdirir.

yine de; (bkz: practice makes perfect)!*
olgun sevgilinin yaşamış oldugu deneyim her zaman iyi olarak karsına çıkmaz . mesela doyumsuzluk sorunu yaşar , eski kolileri whatsappdan ulaşmaya devam eder vb o yüzden gözü açılmamış cub yavrusu candır
genç ve olgun kavramlarınızın baştan sikertilmiş olduğunu görüyorum sayın sözlük yazarları.
1-gençlik bir fiziksel durumken , olgunluk zihinseldir.
2-40 yaşında olupta hala tek derdi ''koli kesmek'' olan yığınla insan vardır.bu insana yaşlı diye ''olgun'' denilmez.adı üstünde yaşlıdır.deneyimli olabilir , fakat olgun değildir.
3-olgunluk entelektüeliteye sahip insanlar için kullanılan bir terimdir.yani zamanının ilerisinde olan , yani aklen ''olgun'' insanlar için.yoksa kaç tane beyaz saç olduğu ile alakalı bir şey değildir.

yaşla adam olunmuyor zaten , bu çok komik bir şeydir.toplumun etik anlayışı aklı öyle bir sindirir ki.önemli olan tek şey sorgulamadan büyüklere saygıdır.neyse onu eleştirirsem sözlük dayanmaz , kitap falan yazarım buraya.

e dolayısıyla herkes kendi zeka seviyesinde ki insanlarla anlaşır bunda şaşıracak bir şey yoktur.siz 18 yaşında ki bir gençle maslow teorisi tartışabilir , 40 yaşında ki bir insana ise sosyoloji dediğinizde ''o ne la?'' cevabı alabilirsiniz.''akıl yaşta değil baştadır'' sözünü hatırlayalım hemen buradan.

benim oyum ise belirttiğim şekilde elbette ''zihnen'' olgun insana gidiyor ve benim için bu insanın fiziksel yaşı önemli değildir.zira belirli bir yere gelmiş , hayatta belli bir isteği olan her insan bana hoş gelebilmekte.bu durumda işin içine sapyoseksüelite giriyor elbette. (bkz: sapyoseksüel)

gelelim kapışmamıza.

aklen olgun sevgili ve aklen olgun yaşlı sevgili pratikte aynı şeydir.sadece metabolizma hızı farklılığından kaynaklanan ufak şeyler vardır , daha çok dinlenmeye ihtiyaç duymak ya da sekse daha az düşkün olmak gibi.ama birisiyle ilişkiniz seks üzerine kuruluysa bunun için fuck buddy'ler var.boşuna kasmayın sevgili falan , oh temiz rahat daha iyi yani.yaşı büyük olan insan daha ciddidir genel duruş itirabari ile , hayatta nereye gittiğini bilir.genç daha idealist olur , hayalleri olur.american dream yaşamak ister falan şeklinde gider.ama bunlar da zamanla geçer ve birisi için en uygun sevgili kesinlikle akranı olan insandır.ya da aynı dönemin çocukları olsalarda olur.5 yukarı 5 aşağı çok farkeden şeyler değil ama yaş farkı büyüdükçe anlaşmak güçleşir. mesela bir olayı anlatayım , flörtlerimden birinde ki insan 35 yaşını geçmiş birisiydi aramızda 10 yaştan fazla vardı ve dolayısıyla bana gösterdiğinden daha çok saygı bekliyordu.e bu da doğal olarak sıkıntı yaratıyor sonuçta o ilişki de sadece sevgilinmiş gibi değil , bir süre sonra abin ya da babanmış gibi davranmaya başlıyor.

eğer sahiplenilmek ve geride bırakılmaktan rahatsız olmuyorsanız kendinizden büyük insan daha iyidir.

eğer biz beraber takılalım , ortak çok noktamız olsun diyorsanız yaşı yakın biri daha iyi olur.(0-10 yaş fark ideal)

ben evcil hayvan gibi yanımda gezdirmek , babalık yapıp büyütmek istiyorum diyorsanız kendinizden 20 yaş küçük birini bulun.ama en iyisi nedir biliyor musunuz? sevdiğiniz insanla bir olun.
genç yaşta olgun, olgun yaşta genç sevgili makbuldür.
en makulü kafanıza uyanıdır.

aksi takdirde şu şarkıyı bildiğin yaşarsınız(bkz: insan hepsinden önce kendini bilmeli)
olgun sevgili çok severse, genç sevgili çok sevilirse o iş yürür.
sosyal olarak ve trip çekme potansiyeli olarak genç sevgili diyorum. olgun bi yerden sonra "ööf bu yaştan sonra ergen tribi mi çekicem lan" diyerek gidebilir. ancak genç öyle mi? karşılıklı tripler falan... gençle çıkıp olgunla yatamıyor muyuz ya?
olgun sevgili somonlu pizzayı çatal bıçakla ve şarapla birlikte yemekse genç sevgili dominostan alınan pizzayı elle ve kola eşliğinde yemektir.
otuzuma yeni girdim, yavaş yavaş olgunluğa doğru ilerloyorum ama genç yaşlardan beri hep olgunu setiğim karşılaştırma. bilemem belki 5 sene sonra fikrim değişir ama olgunlar karşısındakini çok daha iyi anlarlar. genç genelde işini bitirip gitme niyetindedir.
en güzeli "+/- 2" yaş ya da yaşıtın aşkım. tavşan kakası gibi kokmaz, bulaşmaz. dertsiz, tasasız. oh mis.
aslında en tadında olanı genç yaşta ama fikirleriyle olgun olması benim fikrimce..
  • /
  • 2