homofobi

eşcinsellere ve eşcinsellik kavramına karşı duyulan korku, nefret, hoşnutsuzluk. özellikle yeniliklere, gelişmelere, farklılıklara kapalı, körü körüne din ve ananelerine bağlı, bilgi sahibi olmadan yorumlayan, dışlayan toplumlarda boyutları daha da fazladır. ama her zamanki gibi bastırılmış açlığını, duygularını kapalı kapılar arkasında yaşayıp dışarda ahlaklı maskeleriyle yaşayan küçük insanların kestiği ahkamlar paha biçilemez. bu kavramın daha çok erkekler/pasif erkekler üzerinden yürütülmesi ise en amiyane bakış açısıyla göt korkusu olarak isimlendirilebilir.

(bkz: dikkat gay çıkabilir)
ençok ta eçcinseller arasında yaygındır. bir de aslında kendi cinsiyle yatmak isteyen kişilerin yansıtması olarak görülür. yani ;
- lan şuna bak nasıl kırıtıyor. ipne lan bu
-siktir et lan totoşu ( dün gece yattıgı eşcinseli görünce)
herkesin escinsel oldugu bir toplumda, escinsel olmayanlara karsi da olusur muydu? dedigim sey.
- genelde insanin kendisinde hissettigi sey, daha sonra da disa vuruluyor, ona buna hakaret ederek.
heterofobi de vardır tabiki. homofobi konusunda yapılan araştırmalar, homoseksüellerin azımsanamayacak bir kısmının homofobik davranışlar içinde olduğunu göstermiş.
homofobi=heterofobi=feminenfobi aynı bokun türevleri
homofobi sadece eşcinsellerin değil ama aynı zamanda heteroseksüellerin de sorunudur.

misal okul yıllarında heteroseksüel gençler de eşcinsel gençler gibi homofobik alaylara maruz kalabilirler. yine ebu garip cezaevinde homofobik şiddet uygulayan işkenceciler, tutsakları eşcinsel veya heteroseksüel olarak ayırmamışlardı.

homofobinin kurbanı herkes iken, uygulayıcısı da hepimiziz. ancak en büyük homofobiklerin eşcinsellerin arasından çıktığını söylemek, heteroseksüelleri gereksiz yere aklamaktan başka bir işe yaramaz. herkesin şapkasını önüne koyup homofobi ile ilgili düşünmesi gerekir.
aslında tam olarak bir iki yüzlülüktür efenim. aileniz, akrabalarınız, çevreniz, dininiz, devletiniz* ve diğerleri kimin kiminle sevişeceği konusunda kendi istediği olsun ister ve eğer onların istediğini yaparsanız sizi her anlamda ödüllendirir. şöyle ki siz aşık olduğunuz adamla 3 yıldır aynı evde yaşayıp hastalıkta sağlıkta onunla birlikte olup, ona güvenip, onunla sevişip onunla bir yarın düşünürken elemanın cinsiyeti cümle aleme batar. ancak bu eleman adam değil de kadın olursa altınlar, beyaz eşyalar, şehirlerarası binlerce km yolculuklar, harçlıklar, takılar, evler, arabalar önünüze dizilir. hem bunlar için o kadına aşık olmanız hatta o kadını tanımanız bile gerekmez...**
eşcinsel düşmanlığıdır.
hayvani bir duygu.bu tip yaratıkları anlayamıyorum ben ulan orospu çocuğu ben senin sikini nereye soktuğunu sorgulamıyorken,benim götüme giren sikten sanane.bide çoluk çocuklarına kötü örnek olduğumuz iddia etmiyorlar ya kan beynime sıçrıyor.senin peydahladığın çocuktan ne hayır gelir orası da ayrı mevzu.*
ikiyüzlü homofobi de vardır.lezbiyen pornosunu ağzının suyu akarak izlerken, gaylerden bahsedildiğinde tüm nefretini kusan, yerin dibine sokmaya çalışan ikiyüzlü homofobik erkekler.
"erkek erkekle sevişir mi lan!" dedirtten öküzlüğün "acaba yapsam bundan zevk alır mıyım?" merakı ve korkusuyla buluştuğu nokta
saçmalıktır.yok edilmesi gerekir.
eşcinsellerin değil, toplumun sorunudur. var olmasının en büyük sorumlusu ise sesini çıkarmayan politikacılardır. sen beni temsil ediyorsan benim hakkımı da savunacaksın arkadaşım.

(bkz: eşcinsel hakları insan haklarıdır)
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/304313_4900810284491_159808814_n.jpg
http://www.nohomophobes.com/#!/today/
(bkz: kendinden korkmak) bence bu böyledir. amerikan güzeli filminde vardı böyle bir şey.
tamamen bir ön yargıdır. prototip dünyanın prototip insanlarının prototiplere bakarak ulaştığı "sanrısal".
  • /
  • 5