how to get away with murder

shonda rhimes'in 2015 bombası. baş rolünde viola davis'in oynadığı hukuk dizisi. konusu bir hukuk hocası yanında staj yapmak üzere 5 öğrencisini seçer. onların başlarından geçen olaylar. temelde grey's anatomy'e benzese bile çok güzel bir dizidir.

ayrıca connor walsh adında bir mükemmellik vardır.
bu gece "hello, raskolnikov" adlı bölümüyle kış arasını bitirecek dizi. heyecanla bekliyoruz.

ortak noktalarının ne olduğunu bilmesem de dexter,game of thrones gibi dizilerden sonra beni kendisine bağlayan dizi. gay temalı olduğu da söylenir ancak sadece sevişme işte gay ya da hetero ne önemi var
yeni sezonu 24 eylül'de başlayacaktır.

bence 2015'in en iyi dizilerinden birisidir. 1. sezon tanıtımına bakmak isteyenler için bu da şurada dursun:

ikinci sezonu gümbür gümbür gelen suç dizisi.dizide gay ve süpriz bir biseksüel karakter mevcut.diziyi diğerlerinden ayıran özellik elbette ki sadece bu değil.dizi sondan başa doğru ilerliyor.müthiş bir senaryosu var ve her hafta sizi meraklara gark ediyor.suç dizlerini sevmeyen insanlara bile çekici gelir.
hastasıyız.
ilk sezonu(15 bölüm) 24 saatte izletecek kadar iyi yazılmış ve sürükleyici dizi. 2x03'e kadar geldim.

--- spoiler ---

la bu annalise size netti?

--- spoiler ---
2x09'u izleyeli biraz oldu, şubat'a kadar yeni bölüm gelmeyecekmiş.

--- spoiler ---

la bu wes size netti?

--- spoiler ---
izlemelere doyamadığım, farklı kurgusuyla ekrandaki en sürükleyici işlerden biri olduğunu düşündüğüm dizi.
http://ayilarock.ayisozluk.com/how-to-get-away-with-murder/
36 saatte 18 bölüm izleyerek aklımı kaybetmeme neden olacaktı ki, zaten 1 aydır yeni bölüm bekle bekle derken oldu. 11 şubatta geri dönüyor!(ivana sert sesiyle) bu annalise'in gunah ne?
"sana n'oldu annalise?" dediği bölümüyle geri dönmüş efsane dizi.

--- spoiler ---

2 sezonu bir çırpıda izlememden midir bilmem bu bölüm dişimin kovuğuna yetmese de, gelecek bölüm promosu işlerin iyice kızışacağını gösteriyor. hadi bakalım!ayrıca o ne kadar güzel bir siyahi bebektir, yok böyle bir şey. aklımı kaybediciim. halüsinasyonuna sağlık annalise.--- spoiler ---
3. sezonu 22 eylülde başlayacak dizi.

#tgit 'nin dönüşü gibi bir şey.

2. sezon tatmin etmedi. bunu shonda'nın 235234234 diziyi birden idare etmesine bağlıyorum. o da böyle düşünmüş olacak ki 22 eylülde sadece grey's anatomy ve bununla devam ediyor. diğerlerine 2017'ye kadar ara vermiş.
viola davis der başka bir şey demem. diziyi tek başına taşıyabilecek kadar yetenekli bir kadın o. ama taşımasına da gerek kalmıyor. senaryo da iyi çünkü.
22 eylül'de 3.sezonuyla dönüyor.

promo, crazy 101 -
--- crazy 101 spoiler ---

annalise'in "en sonunda ben olacaksın," dedikten sonra laurel'ın soluğunu tutması... asdasdasfas

--- crazy 101 spoiler ---
olmuş dedirten dizidir. şu anda 1x09 ' dayım. izledikçe yazarım ama şu anlık baya gizemli ve heyecanlı gidiyor.
3x09 ile kış finalini gerçekleştirmiş olan muhteşem dizi.

--- spoiler ---
sonunda sümsük wes'ten kurtulduğumuz için o kadar memnunum ki... sürekli kabız olmuş gibi bakan suratı, mıy mıy olması, her bokun altında çıkması filan irrite ediyordu beni. senaristlerin de aynı düşünüp kıçına tepiği atmaları bombastik olmuş. şu enfes dizideki en gereksiz karakter olmuştu. bakalım wes'i kim öldürmüş, sezonu bu şekilde tamamlayacağımız belli oldu. katili bulalım da, bi ellerine sağlık diyeyim.
--- spoiler ---

connor rolündeki jack falahee'nin acayip yakışıklı olması da kocaman bir bonus. imdb'de bakmadım (nedense) ama thomas lookin'de oynamış mıydı diye merak ettim. evet, birinin bana mesaj atması için yol yaptım şu anda lol.
dizi zaten çok üst düzey, senaryo ve oyunculuklar bilhassa öyle ama bir de jack falahee eklenince tadından yenmiyor. yeni bölümlerini merakla bekliyoruz.