intihar etmemem için bir sebep söyle

ne derseniz diyin. dayanamıyorum artık.
rudyard kipling' in "eğer" isimli şiirini oku ve üstünde iyice bir düşün.
et.
kendi sebebi bulamıyorsan bitmiştir zaten.
bırak kendini
doğumun senin elinde değildi bari ölüm senin olsun.
etmek istiyorsan et gitsin
çatlaklarını belki kendi kanın doldurur.

son umudu kimse veremez sen yaratmadıkça.
nasıl olsa ölecek olmanın, herkesin ölecek olduğunu bilmenin dayanılmaz hafifliğine tutunmak, kişideki ölme arzusunu baltalayabilir.
çünkü hayat ne olursa olsun yaşanmaya değer bence. açıkçası bir kere geliyoruz bu dünyaya ve ölümden sonra bir yaşamın var olduğuna inanmıyorum. ölünce her şey bitecek ve zaten herkesin istediği şeyi yapmış olacaksın. yaşamın kendisi zaten bir direniştir. bu yüzden sonuna kadar direnmeliyiz yine de.
bitiyor bir şekilde. her gecenin devamına gün geliyor, ölmediğin takdirde. o önemli sorunlar acıtsa da küçülüyor, senden, ondan, ailenden, sana pas vermeyen adamdan, eski sevgilinden bağımsız bu döngü devam ediyor. evet değersiz değilsin, ama kimse de bunu durduracak kadar değerli değil. nefes almadığın zaman durur bu döngü. *
burada halen paylaşım yapıyor olman bile aslında hayata bağlı olduğunu gösterir, iletişmek için, insanlardan duymak istediklerini okumak için buraya yazıyorsun. etmek isteseydin şimdiye dek davranırdın zaten dostum ama unutma ki hiçbir şey için hayattan vazgeçmeye değmez. hayatını güzelleştirmek de mutlu olmak da birazcık senin elinde, hayat gerçekten güzel
anadolu
...
öyle yıkma kendini,
öyle mahzun, öyle garip...
nerede olursan ol,
içerde, dışarda, derste, sırada,
yürü üstüne - üstüne,
tükür yüzüne celladın,
fırsatçının, fesatçının, hayının...
dayan kitap ile
dayan iş ile.
tırnak ile, diş ile,
umut ile, sevda ile, düş ile
dayan rüsva etme beni.
...
ahmet arif


başkaları üzerinde etkisi olucak ama skerler öylesini. gerçekten hayatta bir konu üstünde tam hissetmezsen, öteki taraf olsun olmasın, tatminata kavuşmadan, huzursuz bir anlık karardan gitme.

siktir et yalnızlığı, kalabalığı. git kendi başına kal bir gün, ormana kaç, kızılaya kaç, ye, iç, dertlerini anlatma. içini yaksın. onun acısıyla harlan, koş, yürü, dinle, söyle. dünyanın senden duyacağı çok şey var.
her şeye rağmen yaşamak güzel, bence.
daha dün dünya ruh sağlığı farkındalık günüydü benim de psikonörolojik bir rahatsızlığım var. bu ara ve geçen sene yine aynı zamanlarda ciddi intihar düşüncelerim ortaya çıkmıştı. terapistimle görüştüğümde şunu söyledi; geçmişte yaptığın hatalar için şu anı ve geleceğini mahvetme. bu bana mantıklı geldi. o yüzden intihar düşünceniz varsa derhal yardım alın.
  • /
  • 3