kanser hastası genç kızın eline para sıkıştırmak

gece gece ağlatan videodur. başkaları adına utanmaktır. moral düzeyi yüksek olması gereken kanser hastası insanı ölüme daha da yaklaştırmış bir bakanın, recinde edici davranışının hiç bir mantıklı açıklaması yoktur.

"görüyorum ki hiç çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda." olayın tek özetidir. akp anlayışı işte budur. bedava kömür ve makarna ile oy alan zihniyetten daha fazla ne beklenebilirdi ki.


hangi duruma, olaya, soruna el atsalar üstlerinden başlarından bir hazımsızlık, cahillik, tutarsızlık akan bir iktidarın adamlarının yeni bir dangalaklığı! artık şaşırmıyorum ama içimi beni bile ürküten bir öfke kaplıyor. çok doluyum çok!
yapılan hareket bir insan kanser olmasa bile onur kırıcıdır. burada bir istek vardır ki kız yanlış kişiden, yanlış yerde ve yanlış şekilde istiyor. farkına varmadan hatayı yapan kendisi aslında. kanser hastalarının tercih ettikleri 2 çeşit tedavi yöntemi var. ayrıca kendi seçimlerine göre devlet tarafından karşılanan ilaçlarlada tedavi olabilir ki bu ilaçların etkileri aynıdır. video aslında anlatılmak isteneni yine türk bakış açısıyla anlatmaya çalışmıştır. bir insan kanserse ölür, sürünür ve yardıma muhtaçtır gibi. kaybettiğimiz nokta burada işte. öte yandan cebe sıkıştırılan para nedir yahu? bunu yapan insanlar var mı hala ? bir vekilin sergilediği davranış ise değerlendirilemeyecek kadar aşağılıktır.
kalp kırdın,ağlattın,genç bir hayatı kurtarma imkanın varken yapmadın sonra da gittin namaz kıldın.yazıklar olsun
arsızca "yardım edelim dedik ama alındı" diyebilen "tc" devleti temsilcisi bakanın **** bu davranışından sonra kıldığı öğle namazında " maun süresini" okumuş olabileceği ihtimali ayrıca ülkedeki din inancının durumunu da ortaya seriyor...

*
her ne kadar hz. ömer'i ve onun adaletini dillerinden düşürmeseler de akp'nin adaletle olan ilişkisinin ne kadar ikiyüzlüce bir ilişki olduğu defalarca ortalığa saçıldı.
iett vurgunu, unakıtan beyefendi zamanındaki akrabalara özel vergi indirimleri, erdoğan'ın kaynağı bilinmeyen zenginliği, deniz feneri, kentsel bölüşüm furyasındaki hesap vermez "ben yaptım oldu"mcu kibirli tavırlar...
bu ekonomik talanın yarattığı yeni muhafazakar zengin sınıfların ölçüsüz açgözlülügü, nobranlığı...
uludere'de hala adalet isteyen, yavrularının parçalanmış cesetlerinin yasını tutan insanlara, "parası neyse veririz" mantığıyla sonsuza dek susmaları için rüşvet öneren bir iktidar...
son on iki yıldır iktidarın adalet konusundaki gönülsüzlüğü, belki de akp'nin toplumun adalete o kadar da ihtiyacı olmadığını düşünmesinden kaynaklanıyor.
yurdun dört bir yanını (gkz: avm)'ler ve toki evleri ile ören kalkınmacı bir yönetim var karşımızda. ne de olsa, "mühim olan kalkınmaysa gerisi teferruattır"
hz. ömer'in adaletinden çok muaviye'nin kalkınmacı yöntemlerini benimsedikleri çok açık. hak isteyenlerin sesini ise, "herkes için adalet, herkes için özgürlük" prensibi ile değil de, osmanlı'nın ulufe dağıtma mantığı ile çözmek istiyorlar..
yüce gönüllülüğün de böylesi...
orada bir kız yok; orada üç yüz elli bin kanser hastası var ve orada bir bakan yok; orada hemen hepimiz varız
namazdan çıkan bakanın manevi bir gazla "kendisinden sadece yardım isteyen" genç kızı dilenci gibi görüp, avcuna para sıkıştırması türkiyenin utanç manzarasını açıkça belli etmekten geri durmuyor. *
olayın kahramanı dilek özçelik'in, görgüsüz muhafazakarlığın yüce gönüllülük saydığı sadaka verme yoluyla dilenci muamelesine maruz bırakılması hayırlı bir işe vesile oldu.
kanserli hastaların kullandıkları blemisin isimli ilaca sağlık güvenlik kurulu tarafından provizyon verildi ve böylece hastaların bu ilaca ücretsiz ulaşımı sağlanmış oldu.
beyni alınmış, inandığı dini körü körüne yaşayan zavallıları bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır.
http://k1304.hizliresim.com/18/h/m3s5h.j...
konuya ilişkin twitter'da gözüme ilişen güzel bir yorum:

sosyal güvenliğin hak temelli bir olgu değil, siyasetçinin gönlünden kopan bir ulufe olduğu anlaşılıyor…bir de "cebe konanı düşürmemek"…
inatla youtube da videosu kaldırılan olaydır.

- parayı düşürme !
- epey bir para var orada, düşürmesin !
- para vereceeeem sana daha napacaaaam !
- haaaa söyle ?
- yardım ettik ama alındı !

kendini hayatları boyunca hiç geliştirememiş olmasına rağmen bakan olabildikleri bir ülkedir burası.yani iyi ki dansöz sanıp başka yerine yapıştırmamış.sizi canı gönülden kutluyorum bakanım ya da halkına bakamayan...
türkiyedeki yönetim zihniyetinin gerçek yüzü..sorun çözmek yerine,eline birşeyler tutuşturup susturma yoluna gitmek..insanlık dışı!!
kendimden utandım ya,bu insan bozmasıyla aynı ülkede olmaktan utandım,aynı canlı türünden olmaktan utandım,şundan eminim 'kanseri bana geçer, fazla dokunmayayım 'da demiştir bu hayvan
konuyla ilgili etkileşimler sürüyor, akp sözcüsü hüseyin çelik, bakan erdoğan bayraktar'ın dilek'in eline 2 bin tl verdiğini söylemişti. dilek buna "saymadım ama 200-300 tl civarı birşeydi. kesinlikle 2 bin tl değildi" şeklinde cevap verdi. izlediğim videoda da gördüğüm kadarıyla 3-4 banknot vardı ki bu sayıda banknottan 2 bin tl oluşturmak mümkün değil.

ilgili haber; http://www.hurriyet.com.tr/gundem/230739...
kanser hastası o kız, dilek özçelik bugün hayatını kaybetti. istediği ilaçlarını alabilmekti, bakan tarafından dilenci muamelesi görmüştü. bakanın cebine sıkıştırdığı 50 tl'yi geri iade etmişti, "benim anlatmak istediğim bu değildi" demişti.
insanlık tekrardan öldü, ışıklar içinde uyusun.. ve yine ağladım
  • /
  • 2