kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

salata yapma ve salata yeme alışkanlığı geliştirin. eğlenceli, lezzetli salatalar yapmayı öğrenin. gün içinde bir öğününüz dilediğiniz kadar salata yemek olsun. insanın yemeğe bakışı değişiyor bu alışkanlıkla.
diyetisyene gidin. kafanıza göre diyetler yapmayın

kan tahlillerinize, vücut kitle indeksinize ve vücut yağ oranınıza uygun olarak belirlenen sağlıklı diyetlerle günde beş öğün beslenerek rahatlıkla kilo verebilirsiniz. bir kaç haftada bir diyetisyeninizle diyetinizi ve sonuçları gözden geçirin. (bu hizmetleri diyetisyen bulunduran toplum sağlığı merkezlerinden ücretsiz alabilirsiniz)

hayatınızın bir nebze düzenli olması ara öğünlerinizi kaçırmamanız gerekiyor yoksa fazla acıkıp yemek krizlerine giriyorsunuz.
(bkz:ben değil bir arkadaş) *

ama arada bir yeseniz bile diyeti bırakmadığınız sürece kilo almazsınız, kilo vermeniz durur.
tlc tv'de yayınlanmakta olan ağır yaşamlar programını izlemek, bir fikir verir, belki.
biri gelip sormadıkça kimseye tavsiyede bulunmuyorum. herkesin kendine yetecek aklı vardır bakış açısı ile yaklaşıyorum tanımadığım insanlara.
az yemek ve spor yapmak bunların başında gelir.
kilo vermek için tavsiye aramayın başkalarından. söyleyebilecekleri herşeyi biliyoruz. şu var sadece, psikolojik ayağını unutmamak gerek. diyetisyenlerle muhteşem kilo verip alan biri olarak psikoterapi gerçekten işe yarıyor gibi. artık gergin, yalnız vs olduğum anlarda yemeğe daha az sarılıyorum. daha çok hareket etmek geliyor içimden. o hislerle oturmak öğrenmek istediğim şey, çünkü yemek bunun bir alternatifi ben de.
diyetisyen kontrolü olmaksızın yapılan diyetlerde izleyen 6-12 ay arasında verilen kilolar tekrar geri alınır.

bunun dışında haftada 1 kez yaramazlık yapma hakkınızı saklı tutarak;

alkolden (yüksek miktarda şeker barındırdığı için)
gazlı içecekler,
meyve suları,
hazır gıdalardan ve fast-food ürünlerinden uzak durmak
protein ağırlıklı beslenmek
zerdeçal, zencefil, keten tohumu, çiya tohumu, çiğ kuruyemiş gibi yararlı yağlar barındıran ek ürünlere odaklanmak...
ve günde 10 bin adım + evde egzersiz.

toplamda 15 kg vermiş biri olarak soyleyebileceklerim bu kadar.
sut ve sut urunlerin uzak durun.
sekerden ve tatilarda uzak durun
kuru meyveden uzak durun
gazozlu iceceklerden uzak durun
meyve sularindan uzak durun
ekmekten uzak durun
atistirmaliklardan uzak durun
karniniz tika basa doyurmayin.

yuksek proteinli yiyecekler tuketin.
zeyting yagi ve belli bir miktarda tereyagi mutlalka tukettim. unutmayin kilo aldiran seker ve karbonhidrat, yag degil.
sebzelere agirlik verin.

intermittent fasting ( yani oruc diyeti ) yapin. her gun 19 saat diyet yapip sadece 5 saatlik zaman dilimde yemek yiyorum.

bol bol yuruyun
kimse için şaşırtıcı olmayan bir tavsiye ama spor ve sağlıklı beslenmek yapabileceğiniz tek şey ve çoğu zaman da etkili. ama zaten spor ve sağlıklı beslenmek için motivasyonumuz zayıf olmak olmamalı. vücudundan memnun olan birisi de spor yapmalı ki kas gücünü, kalp sağlığını, yaşam kalitesini yükseltsin. keza sağlıklı beslenme de aynı şekilde çünkü yediğiniz şeylerin vücudunuzda etkilemediği yer yok. yani kilo vermenin tek yolu yaşam tarzı değişiklikleri. bana kalsa kimse kilo vermesin ne gerek var sağlıklı olun mutlu olun kendinizi sevin gerisi boş
tıp bilimine senelerini vermiş kişiler dışında gelen hiç bir tavsiyeye kulak asmayın. kilo vereyim derken üstüne alırsınız.
artık sekste uzanıp tüm performans yükünü partnerinize vermeyin. bu düzenli seks hayatınız var ise kilo vermenize ve kalori yakmanıza yardımcı olacak en zevkli yoldur.
karbonhidratı kesmekten geçen yoldur ha kesin dediysemde birdaha yememezlik yapmayın ögün tutun yeşillik yiyin bunun yanında kardiyo yapıp ağırlık çalışırsanız karşılığını alırsınız