kürdistan

coğrafi bölge adıdır.
ırak kürdistanı gibi olacağini zanneden türkiye kürtleri gerçekten komiktir.ırak kürdistanını büyük petrol şirketleri,barzani ve talabanin arasın da olduğu aşiretler sömürmektedirler.halka da petrol gelirinden azıcık koklatmaktadırlar.

eğer olur da türkiye kürdistanı kurulacak olursa olabilecekler şöyledir:

1-elazığ,erzincan,ığdır,kars,malatya,dersim,mardin gibi iller bu ülke sınırları içerinde olmayacaklardır çünkü türk-zaza-arap halkları bu şehirler de çoğunluktadır.
2-hazır paraya alıştırılımış kürtler aynı kuzey de ki gibi ya memur olmak isteyecekler yada petrol geliriyle çalışmadan yaşamak isteyeceklerdir.
3-ülke gelirinin büyük çoğunluğu ithal edilen mal ve hizmetlere gidecektir.*
4-ben zamanın da çok bedel ödedim diyen eski pkkliler ülkenin yönetim ve kaynakların dan daha çok pay isteyecekler böylece aşiretler arası katliamlar yaşanacaktır.
5-şafii kürt nüfusunun baskınlığından dolayı büyük ihtimal islamcı bir yönetim olmadı bir parti yönetime gelecektir.şeriat bakımından iran gibi örnek bir ülkeye tur bindirecekleridir.
6-alevi kürtleri toplu katliamlarla yok edeceklerdir*
7-azınlık olacak olan zaza,arap ve süryanilere zamanın da türkiyenin yanın da durmak suçundan sürgün etmeye çalışıcaklardır.
8-eğitim,sağlık,hukuk alanın da adam kayırma hat safha da olacak ve sosyal adaletsizlikler baş gösterecekdir.
9-eşcinseller açısından tek yaşama alanı türkiyeye iltica etmek olacaktır.
10-apo devlet başkanı olacak ve ülkeyi diktatörlükle yöneticektir.en hafif tahmin ise pkk nin tek parti düzeni olacaktır.
11-türkiye sınırları içerisin de kalan kürtler tecir yoluyla sürülecekler mallarına el konulacaktır.

kısacası mevcut şartlar da boktan bir ülke olacaktır.hiç gerek yoktur yeni bir ülke için binlerce insanın ölmesine.
asla kurulamayacak olan , pkk terör örgütünün ancak ve ancak hayali devleti .

yav hadi kuruldu diyelim pkk terör örgütü destekçisi kürtlere soruyorum , batıdaki tüm kürtler terkedecek mi türkiyeyi ? işlerini güçlerini , herşeylerini bırakıp gidecekler mi oraya ? kalacaklarsa neden kürdistan hayaliyle bir yerlerini yırtıyorlar ?

türkiye cumhuriyeti siyasi haritası, misak-i milli sınırlarıyla belirlenmiş olup, içinde kürdistan diye bir bölgeye yer verilmemiştir. bayram sokak ne kadar travesti mahallesiyse, kürdistan olduğu sanal olarak varsayılan noktalarda o kadar kürdistan olabilir. amaç ve araç dengesi ne olursa olsun, bir bölgedeki yurttaşlarımız, ya anavatanın bir parçası oldukları şekilde tc vatandaşı olarak yaşamayı kabul edip özümsemeli ya da bu anavatanın hiç bir kaynağını, gelirini, gücünü ve geçiş yollarını kullanmadan yaşanacak bir hayatın nasıl olacağını tasavvur etmelidir.
kumdan kaleler adında bir rock grubu vardı bir zamanlar, başlık onu çağrıştırdı bana.
" insallah kurulur da batida kebapcilik, amelelik yaparak insanlari rahatsiz etmezler " gibi iğrenç ve aşağılıkça yorumlara maruz kalan kürt bölgesi. merak ediyorum da daha be kadar alçaklaşacaksınız ?

o kebapları lopur lopur götürürken , o amele dediklerinin yaptığı evde yaşarken bu yorumu yapmak da ayrı bi muamma. böyle zihniyetlere hiç pirim vermemek gerek. irkçılığınızda boğulacaksınız

doğa ve tarihi olarak mükemmel bir bölgedir. özellikle adıyaman , diyarbakır , şanlıurfa ve doğubayazıt gibi hem kültürel hem tarihi değerlere sahiptir.
son olarak unesco kültürel miras listesine diyarbakır surları ve havsel bahçeleri girmiştir.
buranın sınırları tam olarak nasıl? biri açıklayabilir mi? şimdi kürtlere göre değişkenlik gösteriyor sanırım. kimisi iğdır'ı da alıyor içine, kimisinde hiç utanma yok bakıyorsun ardahan'da kürdistan'dır diyor. daha kafasında tam olarak sınırını bile çizemediği yerlere benim diyor. şu sınırı kesin olarak bir öğrenebilir miyiz? aranızda akdeniz'e çıkmak isteyen hevaller hatay'ı, karadeniz'e çıkmak isteyenler de artvin'i ekliyordur kesin.

neyse...

gerçek adı güneydoğu anadolu. ülkenin en geri kalmış bölgesi. acayip sıcaklara sahip, doğal göl oluşumu hiç yok. insanları ülkenin diğer insanlarına göre esmer, he bir de kürtçe konuşuyorlar. batı'daki kürtler kadar asimile olmamışlar, batıdakiler genelde kendi aralarında dahi türkçe konuşuyorlar. eğer bir gün bağımsız olurlarsa istanbul, izmir'deki vatandaşlarının "mükemmel derecede güzelliklere sahip olan(!)" ülkelerine gidip gitmeyeceğini merak ediyorum.

bu bölge insanı kalan bölgelerdeki insanı genelde sevmez, zaten diğer bölgelerdeki insanların çoğu da bu bölgedeki insanları sevmez.
trolllük yapanların ve düşük zekalıların hala çemkirdiği başlık. hayır kürt'te değilim ama insanı dağa çıkarır bu moronluk ve faşizm. biri de istanbul'umuzu bilmemnemizi bize versinler gitsinler falan demişler. ay bebeğim sen de o zaman içine sıçtığın ege'yi, betona boğduğun istanbul'u bir zahmet rum'lara ver! orta asya'da düşlediğiniz türklükle yaşayabilirsiniz mesela. öptüm, kib, bye...
hiçbir vatandan daha üstün olmayan "vatan". ben türkiyeyi tanımadığım gibi kürdistanı da tanımıyorum. saçma sapan kimlikleriniz üzerinde devlet kurun coğrafyayı sahiplenin diye oluşmadı o topraklar. delinin teki zamanında çıkıp burası ülke olsun demiş bunlar da o furyayı devam ettiriyor adeta. diğer ülkeler, vatanlar, coğrafyalar ne derseniz onlar kadar tiksindiğim bölge adıdır. alınmaca gücenmece olmasın. kimliklerinizden bıktım.
bir toprak parçasını adlandırmak kime neyi iyi hissettirebilir diye çok düşünüyorum. türkiyesi, kürdistanı, italyası vs... toprak parçası. dünya bizim, toprak kitlesine hükmetmek bir insanın özgürlüğünü derinden sarsmakla eşdeğer. istediğim zaman, istediğim yere niçin "vize"siz gidemiyorum?
tarihte hiç ülke olarak anılmamış, hep coğrafi bölge olarak anılmış ve iran, ırak, suriye, türkiye toprakları arasında kalan bir coğrafi bölge adı.
insanın ruhunu daraltan başlık. yazılanları okuyunca insanlığımdan utandım. vatanseverlikle ırkçılığı karıştıran ne kadar sığ beyin varsa toplanmış. toplumun sığ değer yargılarına ve faşist değerlerine en uzak olması gereken eşcinsel bireylerin böylesi şeyler yazması utanç verici. neyseki sayıca azlar. azalarak bitin...
coğrafi bölgeyse amenna; yok ülkü, ülke, hedef, bitiş noktasıysa mazallah. ikincisinin halihazırda sana da bana da yararı olmadığı aşikar. çok yordun kendini be heval!
kuzey ırağın en kuzeyi. 1 üniversitesi ve 0 eğitim kadrosu ile çabaladıklarının kanıtı sanki... karınları doyunca azıttı bunlar diye ırkçılık yapmaya gerek yok. fakat isveçi ve fransayı sömürdüklerinden dolayı ülkelerinden mülteci kabul edilmedikleri bir gerçek...
abd ve/veya israil tarafından sömürülmek üzere doğuma hazırlanan yeni bir orta doğu ülkesi.

evet, kürtlerin bir kısmı canla kanla başla bu dava için çalışıyor. bir kısmı da kan döken herkese lanetler okuyor.

yemişim vatanını milletini. aynı toprağın insanı birbirini vuruyorsa sikerim o toprağı ki zaten artık o topraktan fayda gelmez.


sınırlarınızı da sikeyim. dünyada elin gavuru (gavur derken beğenmediğimiz, götü boklu dediğimiz avrupalı vb.) sınırları kaldırıp tek yürek, tek devlet olma projeleri yaparken biz yeni sınırlar peşindeyiz.


aslında işi gücü olan, eli ekmek tutan, düzenini kurmuş olan kürtler zaten bi yere gitmiyor uz diyorlar. geriye kalan yobaz sınıfı da yeter ki gitsiler. bizim köydeki tarlaları da vereyim onlara gidip otlasınlar amk.

not: yarı kürt yarı türküm.

2. not: adam olmadıktan sonra ikisi de aynı bok.

3. not: kürdistan kurulur da yobaz ve kıro tayfa giderse ülkecek rahat ederiz bak.
sınırlardan kurtulmak gerekirken yeni yeni sınırlar çizme çabasıdır. bu kafa devam ettiği sürece ne halklar kardeş olur ne de halkların acı çekmesi son bulur.