mansur yavaş

seçilmesini yürekten dilediğim seviyeli, düzgün, vizyon sahibi bir adam. yıllardır chp'ye oy veririz. alevi ve solcu bir aileden geliyorum. ama mansur yavaş chp'ye geçmese de hayatımda ilk kez onun için mhp'ye oy verecektim. yani niyetim oydu ama son anda ellerim titrer, vazgeçer miydim bilmiyorum. ilk tercihim muharrem ince'ydi ama olmadı. var bir oyun bu işte, kokusu çıkar bir gün. mansur yavaş, belediyecilik konusunda referansları güçlü bir adam. beypazarı'nda çok güzel işler yaptı. ankara için ürettiği projeler kulağa hoş geliyor. deniz gezmiş'e atıp tutmuşluğu varmış ama özeleştirisini yapmış. sonradan olma, gavurdan dönme bu kadar olur, yapacak bir şey yok. şimdilik melih gökçek seviyesizinden kurtulmak için dua ediyoruz. sonrasına sonra bakacağız.
az önceki basın açıklamasında ankara'da chp nin 27bin oy önde olduğunu söylemiş ve "gökçek dönemi bitmiştir, kirli siyaset dönemi bitmiştir" demiştir.
eski mhp li yeni chp li ankara büyükşehir belediye başkanı (henüz resmi değil ama öyle gibi) başka zaman olsa chp cilerin bu kadar oy vereceğini zannetmiyorum bu adama ama melih'den kurtulmak için herkes mansur yavaş a sarıldı. umarım ümitleri boşa çıkarmaz.
edit: meihin son dakika puştluklarıyla belediye başkanı olamadı..oyları saydıracak tekrar ama daha büyük bir fark çıkacak sanırım..hepsini değiştirmişlerdir çünkü.
kariyerine yazık etmiş adam.artık ne chp'de bir yere gelir nede eski evi mhp'ye yaranır.ayrıca bize siyasetin ne boktan bir şey olduğunu göstermiştir.taban tabana iki zıt görüş arasında acayip bir eksen kayması yaşana biliyormuş.
melih denyosunun saltanatını yıkamadı ya yanarım yanarım ona yanarım.
dün attığı tweet;

"her türlü provokasyona karşı, lütfen dikkatli olalım. bir kişinin burnunun bile kanamasını hiçbir makama değişmem."
zamaninda mhpden belediye baskani olmus cok da iyi hizmet etmistir. sonra buyuksehire aday olmus yine mhpden. secilmeyince mhpye chpya kayiyorsunuz diye dil uzatmis bu asiri da denebilecek ulkucu tepkisi sonraki secimler aday gosterilmemesine sebep olmus. sonra da her ne hikmetse tabanini begenmedigi chpden aday olmus ankara buyuk sehir belediyesi adayliginda vw melih gokcege kil payiyla malup olmustur
kız olsam verirdim dediğim adam
yavaş gardaşım yavaş dedirten siyasetçi!!! yazık etti kendine.
karizmatik adam hani görmek istediğimiz siyasetçi profilinde kendisi
ankara'daki seçim şaibeleri sonrasında verdiği mücadele ve angaralılara yaşattığı heyecan dolu günlerle siyaset tarihinde yer edinmesi muhtemel siyasetçi.

çok samimi, dürüst, tertemiz bir siyasetçi olduğuna yürekten inandığım insan. vatandaşın oyunu, hakkını yüreklice savunmasıyla göz doldurmuş, gönüllere taht kurmuştur. adil bir sayım/seçim yapılabilirse ankara büyükşehir belediye başkanlığını alacağına şüphem yok, umudum var.
cumhurbaşkanlığına aday gösterilecek zat...
eşber yağmurdereli'yi terörist kör eşber olarak takdim eden milliyetçi faşizmden ulusalcı faşizme geçiş yapan, böylece faşizm çizgisinden sapmadan giden belediye başkan adayı. secimlerin üzerinden on gün geçince adı sanı unutulmaya yüz tutmuştur. umarım tüm faşistler kendisi gibi unutulup bir daha dirilmemek üzere aşağılık fikirlerinin çukurlarına gömülürler.
göreve geldikten sonra ankara büyükşehir belediyesi bütçe fazlası veriyormuş. 387 milyon tl bütçe fazlası nedir ya. insan azıcık çalar.

https://www.birgun.net/haber/abb-den-man...
akşener'in masayı dağıtma hamlesi sonrası gözler mansur yavaş'a çevrilmişti. yavaş'ın twitter'dan yaptığı açıklama ile akşener gün itibariyle boşa düştü. yavaş'ın tweet'i aşağıda:


''bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda genel başkanımız sn. kemal kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. aynı çizgideyiz.

temennimiz, millet ittifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.''
iyi bir siyasetçi, sağlam ve yapıcı da bir belediye başkanı. birde kendisini harcadığı düşüncesindeyim.
%20'nin üstünde bir oy farkıyla ankara'nın yeni ve yeniden belediye başkanı.

seçim zaferi geleceğe, anadolu seçmenine güçlü bir mesaj vermektedir.