mustafa ceceli

insanın içini bayan,suratındaki lise talebesi gibi masum ifadesi ve gene aynı şekilde liseli imajıyla bir türlü ısınamadığım son zamanların popüler şarkıcısı,sözyazarı,falani filanı.
annelerin seveceği efendi şarkıcı tarzında, yeni sürüm erol evgin sanırım, arada güzel şarkıları oluyor, ama mümkünse izlerken görmeyeyim, çok mazlum duruşlu, hiç sevmiyorum o duruşu.
her albümünde şarkısında kendimden birşeyler buldugum şahıs.
ferhat göçer kadar sıkıcı ama onun kadar itici olmayan müzisyen
pek bir efendi şarkıcımızdır. kendisini ilk olarak enbe orkestrasıyla tanıdık. duygusal duygusal bir sürü şarkı söyleyip genelimizi depresyona sokar. ağlatır ağlatır çıkarır.*
sadece gemzeleri için bile sevilebilecek adam.
beni mutlu etmiş başlığa sahip başlıkmış ben de kendisini son derece itici ve ölümüne sıkıcı bulan bir tek ben varım sanıyordum.
konserlerine gitmeyen insanların "sıkıcı" bulmasının normal olduğunu düşündüğüm besteci, güftesi, aranjör. son albümü 'es'den çıkardığı albümüyle aynı adı taşıyan parçası da gayet iyi. buyrun bu da videosu:
eksik şarkısını ısrarla " omuzumda başın eksik başında beynin" diye söylediğim nurcu tipli müzik insanı. sezen'in şarkılarını pek güzel söyler, örneğin:

(bkz: hata)
tabiri caizse "baby face" bir insandır kendisi. ayrıca (bkz: es)
az önce fark ettim seksi lan bu adam wallaha da billahada.bebeyim o ağlak şarkılarını söylerken sana o gözle bakmamıştım ama harbi giderin var. *
bütün şarkıları aynı ton ve nağmeyle söyleyen hacı şarkıcı. yüzüne baktıkça içim sıkılıyor. kezban'ların sevdiği romantik şarkılar genelde mustafa ceceli ve farhat göçer'den çıkar. nice hanzo düğün töreninde gelin ve damatın ilk dans şarkısını ceceli ağabeyimiz söylemiştir.
ne yalan söyleyim seviyorum bu adamı ve şarkılarını ama o çenesindeki ergen sakallarından kurtulsa çok daha güzel olacak. o ne lan öyle, lisedeyken öyle sakal bırakıyorduk.
çenesindeki ergen sakalının çok yakıştığını düşündüğüm sanatçı.
bu gün türkiye müzik ödüllerinde 2 dalda ödül alan sanatçı. hapse falan girmemesi gerekir çünkü tecavüz edilme potansiyeli yüksek bir oğlan. yusuf yüzlü ama sevmediğim bi sanatçı
gezi parkı direnişine destek veren arkadaşlarını twitter listesinden çıkaran şarkıcıdır. birde şöyle bir açıklama yapmış: bilgi kirliliği yaratıyorsunuz, sizi anfarrow ettim. faşistliğinden falan geçtim, kendi seçimidir de anfarrow ne lan? biri bana anfarrow nedir açıklayabilir mi? anırarak ve tiksinerek güldüm...

ps: demek çehresindeki fetullahçı ifadesinin bir karşılığı varmış...
ps2: sıkıyorsa dizinin dibinde oturduğu sezen aksu'yu da listesinden çıkarsın. malum kendisi yalandan da olsa gezi parkı'na destek verdi...
şarkılarını sevmem. insanın içini bayıyor. yalancı mutluluklar ve lise üzüntülerini çekemediğim şarkıları vardır. kendisinden da haz etmediğim; gezi direnişiyle insan sarrafısın göben diye kendi kendimi pohpohlamama yardım eden şarkıcı. ama bir sanatçı değil.
facebook'taki "gezideysen silerim." iletisine "gezide değilsen sikerim." cevabını verebilecek bir arkadaşı olduğunu umduğum sevimsiz adam.
  • /
  • 3