nil erkoçlar

emret komutanım'da bir fotoğrafçıyı canlandırmış olan kadın oyuncu. hülya avşarlı molpet reklamında da kendisini görmüşlüğümüz vardır.

son zamanlarda medyada erol köse'nin yumurtalarından biri olan erkek oldu iddiası konuşuluyordu. oyuncu ve ablası twitter'dan haberi yalanlamıştı ve bir müddet sonra bu defa doğru olduğuna dair bir haber daha çıkmış. tabi kaynak belirsiz. bu kaynağı şüpheli habere göre ameliyat ile erkek olan oyuncu adını da rüzgar olarak değiştirmiş.

ilgili haber:
http://birbak.mynet.com/detay/foto-anali...
eğer gerçekten cinsiyet değiştirdiyse helal olsun dedirten oyuncu.
cinsiyet değiştirdiği kesinleşmiş kişi, hatta ilk röportajını bile vermiş. reklamlar da gördüğüme göre yarın ki hürriyet pazar eki için ayşe arman'a röportaj vermiş ve adını rüzgar erkoçlar olarak değiştirmiş. hayırlısı olsun diyelim, günümüz ülkesinde cesaret isteyen bir işe kalkıştı. umarım ülkemin boş torba ağızlıları + yobazları tarafından gördüğü tepkilerden dolayı yaralanmaz ve istediği, hissettiği gibi yaşadığı için hayatının geri kalanını mutlu geçirir. yolu açık olsun...
ayşe arman'a verdiği röportajda oldukça samimi açıklamalar yapan erkek oyuncu. buyrun linki.

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/Galeri...
benden daha yakışıklı olmuş, helal olsun. kimde var ki bu taşak? kim kaldirabilirdi bu kadar yükü? mutlu olur umarım.
daha rahatça gay olduğumu insanlara söylemediğim dönemdi neyse, istiklaldeki mc donalds ta oturuyorum kezban kezban yanımda da nil erkoçlar var, daha 18 yaşındayım sene 2004*yanında da bir arkadaşı var, 2-3 saat öyle takıldık filan en son mor kedi kafenin yerini soruyorlardı birilerine ben de bilmiyorum gaylere hizmet veren bir kafe olduğunu o dönem. sonunda 3ümüz bulduk ama ben çıkmamıştım yukarı. o günden sonra hep tatlı bir bitirim lezbiyen olduğunu düşünmüştüm.* * doğru bedeni bulduğunu öğrendim bu gün, adına çok sevindim, hatta baya gülümsedim, ana akım medya onun biyolojik olarak kadın olduğu dönem için "ay cok güzeldi neden böyle oldu ki" yarak kürek yorumlar yapacak olsa da, asıl şimdi en güzel, aynaya baktığında, alışveriş yaparken, sokakta yürüken istediği bedende yaşamanın güzelliğini yaşayacak. hoşgeldin tatlı adam.
eskinin güzel oyuncusu, şimdilerin cesur rüzgarı. bundan birkaç ay önce bomonti'de küçük bir pastanede çalıştığını görmüş hayli şaşırmıştım. 3 numaraya vurulmuş saçları, oduncu gömleği ve utangaç haliyle pasta paketliyordu. cihangir'de oturduğum senelerde de sık sık lezbiyenlerle görürdüm onu. demekki artık gerçek kimliğini yaşamaya karar verdi. hapsolduğu bedende tutsak kalmaktansa özgürlüğü tercih etti. türkiye gibi homofobi ve transfobinin günlük rutin olduğu, en ünlü eşcinsellerin bile evleneceğim açıklamaları yaptığı bir yerde gazetelere yaşadığı tecrübeyi açık yüreklilikle anlatması alkışlanası. yolun açık olsun rüzgar! umarım istediğin hayata kavuşursun...
istemediğin,sevmediğin bir bedende yaşamak zor olsa gerek. bir de bunu herkesten saklamak kısmı var ki oyuncu olduğundan sanırım çok iyi becermiş. umarım medya üstüne fazla gitmez, mesleğine devam edebilir ve mutlu olur.
hür iradesiyle kararını kendi verdiğine göre hakkında olumsuz konuşanların ağzına at yarağı girsindir. çok yakışıklı olmuştur.

(bkz: rüzgar erkoçlar)
röportajını okudum, resimlerini gördüm. muhteşem bir dönüşüm yaşamış, erkek olarak dünyaya gelen erkeklerin yüzde 90'nından daha yakışıklı olmuş. kadınken de güzelmiş, erkekken daha güzel olmuş. kardeşimi tebrik ediyorum, cesaretinden dolayı alnından öpüyorum. umarım bundan sonra hep mutlu olur. sosyal medyada, orada burada yazılanları da zerre kadar sikine takmasın. gerekirse onları siksin.
iyi ki doğmuş rüzgar gardaş
büyük bi cesaret örneği dileriz bundan sonra hayat onun için daha güzel geçer.
herkes iyi dilekler diliyor. ben de öyle. umarım kolayca atlatır hem psikolojik hem de fiziksel beden değişim sürecini. ayrıca örnek oldu, herkes gördü, gizlenmedi saklanmadı. medya deli gibi haber yaptı, herkes suratını ezberledi.

şimdi ne olacak? umarım yaşamı eskisi gibi devam eder. bunca garip bakışlar ve şaşkınlık içinde 'umarım' depresyona girmez. umuyorum ama pek sanmıyorum.

kolay gelsin rüzgar.
zor bir hayatı göreceli olarak daha zor bir hayata çevirdiğini düşünüyorum. evet erkek ruhunun fazlalıkları olan memelerinden kurtuldu. sanırım rahmi ve yumurtalıkları vesaire de alındı. o bölgeye penise benzer içinde kemik olan kas deri bileşimi konuldu. tamam artık ayakta işeyecek. artık kadınsal dertleri olmayacak ağda adet gibi. eee ya sonra. tekrar ediyorum penise benzer bir şey penis değil. hep ereksiyon da gibi. ama hissiyat yok. yani önünde duran bir kitle. ya seks? partnerleri keyif alacaktır elbette. kendisi de psikolojik olarak mutlu olacaktır ama sadece bir süre. önünde ki kitleden bir şey hissedemeyeceğine göre ilerleyen zamanla sıkıntı duyacaktır. seks elbette tamamen fiziksel bir durum değildir. psikolojik tamamlayıcısı olmalıdır. ama olamayacak orgazm durumu bozacaktır. zor çok zor.
ayşe arman'a verdiği röportajında sergilediği cesaretini az buçuk anlıyor insan. hakikaten bilhassa emret komutanım'da şayet ona denk geldiysem diziyi izlerdim. öyle güzel bir kadındı. hatta kendimden kuşkulanırdım, ne bileyim cinsel bir çekicilik de söz konusuydu. şimdi ortalama bir erkek olmuş. gey olsaymış ya, yine de gideri var. aslan parçası seni. *

not: ilk entrymde kadın oyuncu demiştim. şimdi mesleğini devam ettirebileceğinden şüphe ettiğim için meşhur bir erkek demekle yetineceğim.
imzalayalım, rüzgar trans bir erkektir, ayrımcılık yapılamaz!

http://www.change.org/petitions/r%C3%BCz...
tam bir cesaret örneği işte. toplum taşlayacak ya da tepki göstericek diye hür iradesinin isteğinden geri kalmıyor. o yürek keşke diğer cinsiyet değiştirmek isteyenlerde de olsa.
zor bir işin altıma girmiş. sabır diliyorum. aynı zamanda ünlü ve göz önünde olan biri iken beyle bir cesaret göstermesini tebrik ediyorum. harbiden de erkekmiş rüzgar efendi.
malesef beklenen sonu yaşamaya başlamıştır. ayşe arman'a verdiği röportaj ardından aşırı dinci gruplar tarafından yüzlerce ölüm tehditi aldığı bugün itibariyle gazetelere düştü. korkudan şehir dışına çıktığı ve türkiye'yi terketmeye hazırlandığı gelen bilgiler arasında. ne diyebilirim ki? bol şans rüzgar...
memleket insanlarının üstlerine vazife olmayan mevzularda ne derece kafayı yediğinin göstergesi olmuştur ölüm tehditleri alması.
  • /
  • 2