sevdiğim çocuk bana abi deyince

ah ahhh...ilacı, merhemi veya bulunduk bir çaresi yoktur...laftan anlamak gerekir...

kimseye etmem şikayet ağlarım ben halime...
yıkılınan andır... gözlere kalbin burukluğu yansır, gözler dolu dolu olur ve bir güzel yutkunulur.
ey romalılar! bu durum abarttığınız kadar kötü bir durum değildir. zira eğer karşımdaki kişi benden 6+ yaş büyük ise bende diyorum. bu hoşlanmadığım anlamına gelmiyor. türk ananelerine uygun davranmanın bir sonucudur. yaş ne olursa olsun birbirlerine adıyla hitap edilen toplumlara hep çok özenirim. abi mi desem, adıyla mı hitap etsem kaygısı yok, ne güzel. 50 yaşındaki amcaya "naber con?" diye hitap edebiliyorsun. adını söyleyince hem neden saygısızlık olsun ki? konudan uzaklaştım. sözün özü eğer sebep kendinizi yaşlı hissetmeniz değil ise karşınızdaki kişinin size abi demesi sizden hoşanmadığı ya da hoşlanmayacağı anlamına katiyyen gelmez.
hiç sorun yok. ben sürekli "ücretliyim abi" diyorum. kimse de gocunmuyor. "abi" sözcüğü "büyüğümsün, ailemsin" anlamında d eğil ki? bir sürü erkek kızlara da abi diyor.

fazla kafaya takmamak gerek.
yaş ilerledikçe artıyor bu abi diyenler. gençken ben de yapıyordum bunu. şimdi yıllar önceki o kırık bakışların sebebini şimdi daha iyi anlıyorum.

(bkz: şaka maka 30'lu yaşlarda olmak)
annesi ilişkimizi bilmediği için annesinin yanında bana sık sık abi diyordu, dış ilişkide güya onun işlerini yapan avukatıydım bunu ailesi uzun vadede yedi. ben abi demesinden hiç rahatsız olmadım. bir kez rahatsız oldum o da ilişki bitip ayrıldıktan sonra tekrar geri dönmek istedi ancak olumsuz yanıt alınca "elveda abi" demişti ama burdaki abi çok koymuştu bana nedense. garip işler kahreden bitişler.
içime içime ağlama sebebim. bugün abi kusura bakma fln yaptı. bazen de dostum diyor.
en kötüsü yeni trende uyup abla diyebilecek kafada olma ihtimali.
ex aşkımla mağazalarda alış veriş yaparken -abi şunu bir denesene demesi:) bunu insan kaldırabilir.. ama en sinir bozucu olan reyon görevlisinin sevgilinizin yanında babanıza uygun bir gömlek şeçmişiniz. gayet yakımış demesi inanın daha sinir bozucu bir durum. allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
ben herkese "abi" diye hitap ediyorum. bunu bilin eğer benle tanışacak olursanız. sonra darılmaca küsmece olmasın.
n'olmuş abi sana "abi" dediyse? "paşam"dan daha samimi.
old school olmuşsun haberin yok
gözlerinin altından ekvator geçiyor
uyan muhittin abi uyan sevdiğin çocuk sana abi diyor...
bunu ogrendigim iyi oldu ben de diyordum neden kismetim bu kadar kapali
bana "arkadaşım, dostum" demesini tercih ederim ama o kalkıp "abi, kardeşim" diyorsa bi süre sonra bunlar da kulağa güzel gelmeye başlıyor sırf o söylediği için.
abi deme lazım olur derim valla, hiç acımam
abi deyince/denilince istemsiz yükselen libido.. hissediliyorsun kardeşim
sex yaparken aklına gelir ve boom patlasın
  • /
  • 2