sevgilinin geçmişi

kurcalanmaması, kurcalansa bile yargılanmaması, tatsız olaylara neden olmaması gereken geçmişe mazidir. hatta komikli diyaloglara girilmesi gereken geçmiştir. geçmişi karanlıksa aydınlatmaya çalışın ama kendi yeni sayfanızla.

ek: kimse sütten çıkmış ak kaşık, dört dörtlük insan değildir.
sevgili olmadan ya da sevgili sana bahsetmeden asla kurcalanmaması gerekendir.
"soyu, sopu" nedir, kimlerdendir, daha önce kimlere vermiştir diye araştırılmasıdır. *
seni ilgilendirmeyendir. senin için şu anı önemlidir, gerisine karışmamalısın.
kızgınlık anında en baba küfürlerde bahsi geçen kişilerdir.*
aşırı merak etsem de bulaşmamaya çalıştığımdır. öğrensem de yargılamayacağımdır. fakat öğrendiğimde icimde oluşabilecek kötü duygular da beni bu kavramdan uzak tutmaktadır.
bu merak, doymak bilmeyen sahiplenme çabamızla alakalıdır. aslında sevgilinin bugününde ve yarınında da ona ait özel bilgiler kalabilmeli, özel hayat diye bir şey vardır çünkü.
görmedim,duymadım,bilmiyorum. yoksa seda sayan' ın faks kağıtları gibi çarşaf çarşaf oku oku bitmez geçmişini *
merak etmediğim konudur. konuşmadığımda sorun edildiğinde sorular sorup dinlerim. benim için bu kadar.
'don't ask, don't tell' geçerlidir, sorma söyleme üzülürsün
bir yandan "aman bilmeyeyim daha iyi" dedirten, diğer yandan "offff ya şöyle olduysa ya böyle olduysa" paranoyalarıyla kafayı yedirten kavram.
bugünü ve geleceği etkilemiyorsa dokunulmazlığı olan kısımdır.
enterese etmeyen, etmemesi gereken geçmiştir. kim kimle ne yapmış sanane, banane. şu an seninle mi? cevap evet ise başını yastığa rahat koyman için iyi bir sebebin var demektir.
empati kurunca, benim de geçmişimin öğrenilmemesini istediğimi fark ediyorum. eğer geçmişten kast edilen eski sevgililer, yaşanmışlıklar, yaşanmamışlıklarsa... aklıma gelen hep şu cümleler oluyor ;

"ben birlikte olduğum kimseyi unutamadığımı hissediyorum. çünkü herkesin kendine özgü nitelikleri vardır. kimseyi kimsenin yerine koyamazsın. onlarda, her biri kendine özgü, beni şaşırtan, özlediğim ve özleyeceğim küçük detaylar görüyorum. kimsenin yerine kimseyi koyamazsın çünkü herkes çok güzel ve özel detaylardan oluşur. " (bkz: before sunset )
geçmişte kalan yaşadıklarıdır, yeni sevgiliyle iken açılmaması gerekendir, ya da en başından açılması gerekendir ki, sonra sen bana bunu söylememiştin bikbiklenmesi yaşanmasın. ben ilk sevgilime saf saf anlatmıştım ondan öncesinde olanları, sonuçta beni terk etmişti. dalgalı mevzular bunlar.
ilk tanışmada konuşulmaması gereken konudur.
hortlak/zombi modunda karşı karşıya kalınması daha rahatsız edici olacağından tanışma turlarında konuşulup aşılması; bir daha da özellikle mukayese yoluyla anılmaması gereken şahsiyetlerdendir. çok da nalet okumamak gerekir, neticede herkes birinin eskisidir.
ne kadar beni ilgilendirmez desek de, zamanında ne yapmış ne etmiş kimle çıkmış merak eden bir yanımız var aslında. hatta ben bir dönem çıldırıp adamın telefonda her konuştuğu kişiyi eski sevgilisi sanıp saykoya bağlamıştım. aşk yaşamak bunu yürütmek cidden zor işler allah kolaylık versin.
genelde flört döneminde yüzeysel olarak anlatılan, sonrasında çok da karıştırılmaması gereken bir zaman dilimidir.
hiç merak etmediğim şeydir.
artı eksi olarak değerlendirdiğiniz zaman bu bilgiler hiçbir işe yaramaz. öğrendikleriniz sizde hep bir hayal kırıklığı yaratacaktır. ayrıca özel alana saygı.
  • /
  • 2