yonca evcimik

1963 yılında doğmuş olan bana göre türk pop müziğini arabeskin etkisi altından kurtaran kadındır. 1991 yılında çıkarttığı abone albümü ile tamı tamına 2.800.000 satan sanatçı bitti denilen türk popunu canlandırmış ve yeni seslerin çıkmasına olanak sağlamıştır. ilk single denemesinden başarılı çıkan yoncimik alt yapısı o dönem için çok iyi olan bir de ingilizce albüm çıkartmıştır.
tiyatro ve televizyonda da hatırı sayılır işler yapan saantçının tv dünyasındaki unutulmaz karakteri çılgın bediştir.
sezen aksu yonca çıktığında şöyle demiştir:
"eğer madonna'ya verilen imkanlar yonca'nın elinde olsaydı, bugün yonca evcimik madonna'dan daha ileride olurdu."
abone ve 8:15 vapuru ile ününe ün katan pop sanatçısı. dünyaya açılan o zamanların yegane şarkıcısıdır. kliplerinde kullandığı danslar, ritimler ve coşkularla, türkiye'nin üzerindeki o arabesk karartısını yok etmiştir bir anda. gençlerin halen ağzından düşüremediği şarkı sözleri bırakmıştır arkasından. türk pop tarihinin unutulmazlar arasına girmiştir. ardından bandıra bandıra ve sallayalım dünyayı şarkıları oldukça ses getirmiştir.

abone : http://ayisozluk.com/lnk/af17b7
8:15 vapuru :

sallayalım dünyayı :

bandıra bandıra :

oldu gözlerim doldu :
*
aysel gürel'in çok yerinde bir tespitiyle en fazla yarım kilo yağsız kıyma kadar seksi olabilen bir şarkıcıdır.
küçükken eşe dosta abone şarkısı eşliğinde dans performansı sergilediğim şarkıcı. dansçıyım havalarındadır ama 23 nisan gösterilerinde bile daha yaratıcı hareketler görebilirsiniz.
cırlak sesli bir popçu ve çok da yetenekli olmayan bir dansçı sayılsa da, gerçek bir hayvansever aktivisttir.
02.10.2014 tarihinde yayınlanan güldür güldür e konuk şarkıcı ve oyuncumsu olarak katılmıştır. ''bandıra bandıra ye''* performansını sergilerken** üst kol ve koltuk altı bölgesinin yer çekimine yenilmiş olmasına rağmen kendisini 18 yaşında zannetmesine bir kere daha şahit olduğumuz şarkıcı.

*
neden böyle bir şeyi yaptığını asla aklım alamayacak şekilde şaşırtandır.sabah 8:15 vapurunda kalaydın iyiydi be sanki...
benim için okayi yamaşita kombamba kombamba'dır. okan bayülgen de programında buna yer vermiş.


akp yandaşlığından sonra hayatımdan sildiğim, çocukluğumda şarkılarıyla dans ettiğim, madonna olma hevesiyle yaşayan şarkıcı.
bugünkü gay pride'da polis müdahalesi esnasında nükhet duru gibi o da istiklaldeydi. sonrasında curcuna'da düzenlediğimiz ayı sözlük secret pride party'e gelmiştir. bir kaç yazarla sarılmıştır falan. buradan kendisini kocaman öpüyoruz.
kendisine dün gece kocaman sarıldım. öptüm bile.
geçen sene homofobik açıklamalar yapmıştı.
dün de kadına şiddeti eleştireyim derken kadını ötekileştiren saçma sapan bir şarkı yapmış. ruh hastası bunak.

sıçtığı şarkı:bu da homofobik açıklamaları: https://www.milliyet.com.tr/cadde/yonca-...
"valla bu kadınların suçu değil, erkeklerin suçu, kaldıramıyorlar. bunun okumuşlukla alakası yok. erkek egosuyla ilgili bir şey. 'ben nasıl başa çıkacağım bu kadınla' diye düşünüyor belki. haksız da sayılmazlar. o yüzden hepsi de gay oluyor, ne fena."
türkçe müzik tarihinin en büyük garabetine imza atmış olabilir kendisi. mağaramdan dün çıktıma indirgenebilecek sözleri kulağa asla hoş gelmeyen bir müziğe yamamış, ortaya böyle talihsiz bir şey çıkmış.
ajdarı 154 cm yükseğe taşımış hanımkişisi.
yüz gerdirme ameliyatı için yeniden bıçak altına yatmadan önce banka hesabını kontrol etmiş, hesabında uçuşan sinekleri görünce böyle anlamsız bir çıkış yapmış zavallıcık..

saraya yakın olmaya çalışırken özüne sıçış böyle tepiyor anlaşılan
hiçbir zaman samimi gelmemişti. bir öyle bir böyle açılama yapan insanlara ısınamıyorum. ama böyle hassas konularda böylesine şeyler söylemek inanılmaz kötü. noldu şimdi ne kazandı?
  • /
  • 2