akp seçmenine sorulması gereken sorular

yüzünüz arada bir kizarir mı?
o kadar çemkirdiğiniz, 30 lu, 40 lı yılların chp iktidarına-faşizmine bu kadar benzemeyi nasıl başardınız?
kömür ve makarna yardımı sonrası kendinizi nasıl hissettiniz.
ileri demokrasiyle şeriat arasındaki 10 fark nedir?
aynı zamanda chp ve mhp ve diğer irili ufaklı düzen partilerine de sorulması gereken sorulardır..
zira bu partilerin her biri içinde bulunduğumuz durumun failleridir..

türkiyenin gerçek demokratik standartlara sahip bir ülke olması hiç birinin umurunda değildir.
sosyal devlet, gerçek adalet, eşit yurttaşlık, ayrımcılık ve ötekileştirmeyle mücadele, ekolojik denge, vatandaşların insani koşullarda barınma, beslenme, çalışma koşullarına sahip olması, eğitime ve sağlığa erişimde fırsat eştliği, yaşanabilir kentleşme, sürdürülebilir kalkınma gibi temel konularda, al birini vur ötekine durumu yaşanmaktadır..

aralarındaki tek fark, biri bizi kafamıza takke geçirip sikmek isterken, diğeri fötr şapka, bir diğeri kalpak takıp sikmek istemektedir..
anlayacağınız her biri ayrı bir fantazi'nin peşindedir..
annen baban var mıdır!

edit: sözlükteki akp'ciler rahatsız.
akp veya diğerleri. hepsi aynı. bakmayın atıp tuttuklarına koltuğa oturunca profil rte'den farklı olmayacaktır. herkes zıt görüşlü vatandaşı çiğnemek için fırsat kolluyor. olan hep vatandaşa oluyor. onlar her türlü parayı götürüyor.
iq'nuz kaç çıktı tatlım?
akp döneminden önce hiç seçimlerde oy kullandınız mı?
eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
başınızı yastığa rahat koyuyor musunuz? bunu sormak isterdim. o dağıtılan ucuz kalite kömürlerde gene ucuz kaliteli makarnanızı pişirirken, hükümetin her gün bir yenisini eklediği kul hakkına tecavüzü hiç aklınıza geliyor mu?
her olay sonrası yapılan açıklamalara yürekten inanıp inanmadıklarını sorardım. gerçi, gündelik hayatta sorduklarımdan aldığım bi'örnek cevap "akp'den önce sanki her şey çok mu farklıydı?" , "kim olsa yiyecek, kim olsa eyvallah diyecek." , "meyve veren ağaç taşlanır." , "müslüman fırsatları değerlendirmeyi bilen adamdır." , "amaca giden yolda her şey mübahtır."

p.s: bir müslüman haksızlıklara üç şekilde tepki gösterir. islami teamüllere göre en tavsiye edilmeyeni kalben "buğz" etmektir. bu devrin oportünist müslümanlarına, buna sözlükte din adına söz alanlar da dahildir, "hucurat" suresi'nden ne anladıklarını sormak lazım! "müslüman" olmuşlar ama "islam" onların kalbine yerleşmemiştir.
(bkz: sözlükteki akp sempatizanı)

birer birer eksilemekte, neden çünkü bunca soruya cevap verecek mantıklı bir açıklaması yok, madem açıklayamıyorum eksileyeyim demiş, tam da kafa yapısına uyan düşünce. aferin yavrum aynen devam et.
  • /
  • 2