atatürk'ten nefret ediyorum

esra elönü'nü söylemi. onun gibi vizyonu olan kişilerden beklenmesi normaldir, biri çıkıp hz. muhammed'ten nefret etse olacakları tahmin etmek zor değil. bunu da chp'ye yıkması da ayrıca komik, daha şimdiden rte'den nefret eden gençlik var hatırlatayım kendisine. en azından atatürk ona bunu söylemeyi özgür kılmış, ya diğerleri? hemen dava açıyor sayın elönü, göz önünde bulunmak için acaba daha neler yapabilirsin?

http://tvarsivi.com/elonu-ataturkten-nef...
içinde bulunduğu özgürlüğü beğenmeyip, onu daha da boka saracak ideolojilere isteyerek domalan insanların sarfettikleri.
her halde "bizi neden bu kadar erken terk etti diye" açıklaması olan söylemdir. zira bir insanı sevmeyeblirsiniz de sizden nesiller önce yaşamış birinden neden nefret edesiniz ki?
normaldir sevmek zorunda değildir. ben de muhammed'i sevmiyorum ama bok da atmıyorum.
bende senden nefret ediyorum diye cevap vermek istediğim arap.

bu ülkenin huyundan suyundan para kazanıp , bir de türk ırkı için önemli olan birinden nefret etmen açıkçası acizliktir.

bu ülke türktür ve arap olmayacaktır.bu ülkenin ataları şamandır ve yeniden şamanizm tekrardan yücelecektir.

araplara ihtiyacımız yok...ve git!
sevmek zorunda da değilsin ama madem nefret edecek kadar karşısındasın gerçekten neden onun kurduğu, insanlarının ona sonsuz saygı beslediği bir ülkede yaşamak istiyorsun? madem sana fikirleri ters, madem laiklik hoşuna gitmiyor, neden dini kurallarla yönetilen müslüman bir ülkeye göç etmiyorsun? neden bu ülkeyi nefret ettiğin bu adamı sevenlere bırakamıyorsun?
ingilizcesi 'ı hate atatürk' olan cümledir
nefret etme hakkı vardır. bunu söyleme hakkı vardır. hakaret etmediği sürece herkes her istediğini söyleyebilir. bu ülkeden defol söylemi falan komik geliyor. o halde ülkenin çoğunluğu homofobik ve nefret ettikleri insanların bu ülkeden defolmalarını istediklerinde haklı mı oluyorlar?
bokla güneş sıvanmaz arkadaşlar benim atatürk sevgimden kimse vazgeçiremedi çünkü bildiğim öndere körü körüne tapmadım onun arkasına sığınıp haltlar yemedim...dediler türbanı yasakladı ulen türbanı yasaklamadı kara çarşafı yasakladı türkçeyi getirdi 1500 sene tarihimiz gitti tabi canım osmanlıca varken atomu parçalıyorduk biz türkçe geldi boka sardı herşey...osmanlı torunuyuz kardeşşş cumhuriyeti getirdi işi bitirdi laiklik ne lan diyen barzocum osmanlı bir ırk bir millet değil kekocum bir hanedan aile...o zaman selçuklu göktürkleri hunları vs türk devletlerini hiçe sayıyorsun türklük ve müslümanlık osmanlıdan ibaret değildir bunu anlasınlar.anıtkabirde atatürke bok atan peçete mahsülude tutuklanmış iyi olmuş sen git cami duvarına sıç...hani bizdik marjinal siz bizi geçtiniz
atatürk'ü sevmediğini söyleyecek özgürlüğü ona yine atatürk'ün verdiğini bilsin yeter. ama yine de söyleyemez. bu ülkede rte ye hakaret vs suçsa bu da suçtur kardeşim. yoksa kaç yıl önce yine bir kapalı kadın tv'de de söylemişti. ama o zaman korka korka "bunu söyleme hakkımız var mı ?" diye sorarak söyleyebiliyorlardı. simdi mezarının önünde ağza alınmayacak laflar ediyorlar. arkaları gittikçe sağlamlaşıyor. insanların vurgulamak istediği şey bu. yoksa söyleme hakkı vs değil. kapiş.
ayrıca (bkz: parasız eğitim talebinden dolayı 21 yıl hapis cezası alan öğrenci) ülkemizde böyle şeyler olurken. sanatçılar, gazeteciler, karikatür pankartı taşıdı diye öğrenciler hapislere atılırken kimse de gelip burda düşüncesini söyleme hakkı var duyarı kasmasın. sikerler adamı.
kesinlikle düşüncesini söyleme hakkı var. bizden olduğu sürece. adfasdsfad.
(bkz: yallah arabistan'a)

ya da biz mi gitsek arabistan'a artık?
atatürk ile vaşinktın portakalını kıyaslayan armutları da gördük çok şükür. olum kıyaslama yapacaksınız madem elle tutulur kıyaslama yapın. birisi kendi milletine karşı savaşıp bağımsızlık ilan etmiş, bir diğeri dünyanın bütün sömürgeci ülkelerine karşı savaşıp bağımsızlık ilan etmiş bir liderdir. ayrıca atatürk'ün bu ülkeye kazandırmış olduğu ilkelerin büyük çoğunluğu henüz dünyada eşi benzeri yokken bu ülkeye armağan edilmişti.
bir de kalkıp saçmasapan karşılaştırma yapmazlar mı off ki ne off yani.
sosyolojik açıdan yorumunu yapmışsın zaten daha neyin karşılaştırmasına giriyosun a mal.
ayy daha fazla yazacam ama parmaklarıma yazık ...
beyin israfı amk.
az ötede nefret et denebilecek kişi söylemi.

bunları çok ciddiye almamak lazım. ciddiye alındıkça kendilerini bi bok yapıyorum zannedip, atatürk düşmanlığıyla marjinal olduklarını sanırlar.