geçici dövme

kalıcı dövme yaptırmadan önce kısa bir deneme süresi niteliğinde heves durumunuzu anlamayı sağlayan dövme. 15 gün sürüyor ve eğer o dövmeden sıkılmadıysanız hala kalıcı yaptırabiliyorsunuz. bir de tabi benim gibi canınız tatlıysa ve dövme yaptırmak istiyorsanız birebir...
üzgünüm ama bunu söylemeden edemeyecem: çok apaçi bir olay bu. apaçi.
bir de bunu yazın yaptıracan. güney'e falan gideceksin. en tribal'inden bir dövme olacak böyle. asdfasdf. bu ne la? apaçi sıtayla. yaaay!

gerçeği varken adını bile anmak çok saçma.
gerçeği varken komiklikten öteye gidemeyendir. ne biliyim, ilkokulda falan yapılır geçici dövme, olmuşsun eşşek kadar gidip hakikisini yaptırsana. te allam ya
geçici dövme denilince akla ilk gelen şüphesiz hint kınasıdır. kına ( lawsonia inermis ) batı asya ve kuzey afrika bölgelerin de yetişen bir çalı bitkisinden üretilir. bu bitkinin yaprakları kurutulur ve öğütülerek üretilir. içindeki doğal maddelerin bozulmamasına dikkat edilerek toz haline getirilir.
daha önceleri vücuda çeşitli süslemeler yapmak için kullanılan kınanın sakinleştirici ve ağrı kesici etkisi olduğunu, ayrıca kına süren kişilerin kötülüklerden korunduğuna, şanslı ve bereketli biri olduğuna inanılırdı. kızılderililer, kazak türkleri ve kırgız türkleri den kültürel bir faaliyet olarak günümüze kadar ulaşmıştır.
dövmeyi vucudunun aynı bölgesinde, yıllarca taşımak istemeyenlerin kullanabileceği alternatif bir yöntem...
gerçeğine de geçicisine de bayılıyorum arkadaş..erkeğe bi başka yakışmaktadır..
saçmalıktır doğru ama yine de yoklukta gideri var denir ya sıkılgan birisiyseniz ama yine de dövme sahibi olmak nasıl bir şey diye düşünüyorsanız bir fikir vermesi açısından işe yarar. geçici dövmeden bile birkaç gün içinde sıkılıp üff püff edip orasına burasına pislik attığınızı gördüğünüzde dövme insanı olmadığınızı anlarsınız. ancak bu geçici olanlar bildiğiniz kına ve klasik kına prosedürleriyle uygulanıyor. şöyle anlatayım uygulandıktan sonra bir iki saat kuruması için beklemeniz gerekiyor** ardından da o bölgeyi yıkayarak kurumuş kına parçalarından kurtuluyorsunuz ve yaşasın artık bir dövmeniz var.
çok boş birşey bu geçici dövme. böyle tarifi mümkün değil. geçici dövme görünce gözüm, kaşım seğiriyor. *
gereksiz zamn kaybı dövmeci için
sinir olduğunuz birinin başına bir şey geldiğinde bunu kutlamak için, genelde kına kullanılarak kıça yaptırılır. geçicidir, çünkü içinizin ateşi söndüğü zaman hevesinizi almış olursunuz ve işlemi bir daha tekrar etmezsiniz.

(bkz: kıçına kına yakmak)
zahmete gerek duymuyorum tombilerin * içinden çıkıyor böyle simli börtülü böcekli..
eskiyip ciltten yavaş yavaş silinmeye başladığı dönemde vücutta leke yahut kir gibisinden izlenime yol açan geçici heves şekli. kalıcı dövmenin yanından bile geçemiyor oluşu bir yana; geçici dövme bazıları için insanları ciddiye almama sebebidir. gerekçesi ise etkisi geçen şeyleri samimi bulmayışlarıdır.
bir tatil klasiği... ergenlikle doğrudan ilişkisi vardır ve dövme şeklini saatlerce seçemeyen insana şiddet uygulanmalıdır. bir haftaya geçecek zaten. neyin tribindesin göt?
yapan insanın akıl sağlığından şüphe ettiğim bir durum. komik fiyatlara dakikalarca uğraşmak hemde elin ergenleri ile.
azıcık cesaretin olsun arkadaşım dedirten durumdur. asla emin olamaz. "ya bir gün sıkılırsam." "ya annem çatarsa." ya babam evlatlıktan reddederse." ya onbeş yıl sonraki patronum bunu sorun ederse" "ya solarsa" "ya kanser yaparsa"
lan! azıcık cesaretin olsun arkadaşım. bir şeyi yaparken de tüm dünyayı düşünme. beğendiysen yaptır. kafanı kestirmiyorsun sonuç olarak.
insanlar böyle şeylere çok değer yüklüyorlar.
kendilerini çok önemsedikleri gibi.
tek gecelik seks gibidir duş alana kadardır her şey.
tatilde kına ile yapıldığında anlamlı, hatıra, yıllar sonra fotoğraflara bakılır, ne çılgındık falan denir. sanat o da bi yerde, bi emek var. ama bijutericide satılan yapıştırmalara uyuzum. böyle bir durumla karşılaşındığında, böyle bir ucuzluk karşısında yapan erkek arkadaş en geç 2 hafta içinde terk edilir.