iki erkeği yan yana görünce kesin bunlar gaydir diyen insan modeli

bu saatte gelen ilhama git denmezdi. yaşasın ayı sözlük! *
homofobisi yüksek bir kişidir veya kendisi eşcinsel olup içinde gerçekleşen patlamaları gerçekleştiremediğinden dolayı dışarıya hetero görüntüsü vermek isteyen birisidir.
eğer yatakta basılmışlarsa en iyimser yaklaşımla biseksüel olmaları gerektiğini düşünmesi gerekendir. *
eğer lavaboya* beraber gidip geliyorlarsa her seferinde, haklı çıkabilecek insan modeli olacaktır.
hiç eşcinsel tanıdığı yoksa hiç böyle düşünmeyen ama eşcinsel bir tanıdığı olunca bütün ikili dolaşan erkeklerden şüphelenebilen insanlardır.
gördüğü her erkeğin gey olduğuna inanan geylerden olma ihtimali yüksek.
söyleyenin gey olma ihtimali çok yüksektir.

(bkz: kişi karşısındakini kendinden bilirmiş)
ama birbirlerine hayran hayran bakıyorlar naapim canım.. ferhat bile şirin'e öyle duygu dolu bakmıyo..
böyle düşünen herkesi kötü niyetli olarak görmemek lazım diye düşünüyorum. toplum insanları genel kalıplara sokmaya çalıştıkça, yani insanları toplum içerisinde daha uyumlu bir konuma getirmek için normatif düzene doğru zorladıkça, insanlar iki erkeğin yanyana durmasını olağana aykırı, ters bir durum olarak göreceklerdir. çünkü normların gözünde doğal olan karşı cinslerin bağ oluşturmasıdır, aksi değil. bunun toplum normlarının değişmesiyle yavaş yavaş değişeceğini düşünüyorum. , hatta yıllardır bu değişimi görüyoruz. eskiden eşcinsellerin halk arasında ki kabulü nasıldı, hatta ebeveynlerin buna tepkisi nasıldı, şimdi ne olursa olsun o benim çoçuğum diyen sayısı az değil. önceden toplumun yaptırım gücüne karşı koyamıyordu çoğu eşcinsel, çoğu eşcinsel ailesi. tabi bu dediğim hala turkiyenin ufak bir yuzdesi için geçerli ama bu da çok önemli bir mesafe.
ayyy inanmıyorummm nase yanee, türü bir cevap verir, bunu söyleyenin arkadaşı.
genelde bu yakıştırmayı biz gayler yapmaktayız.
heleki karşı taraftaki erkeklerden biri yada ikisi, bizlerin beğendiği tiplemeler ise tamamdır.

-irfan bakarmısın şunlara (soldaki tam istediğim gibi) bunlar kesin gay,
+ne alakası var kız.
-ama baksana soldaki beni kesiooo.
+adama takılı kaldı gözlerin 1 saat tir herhalde bakıcak.
-yok yok bunlar kesin gay...

gibi diyaloğa girmişliğimizde çoktur.
----------------------------------------------------
tabi sadece bizlerde değiliz hani...
artık erkek erkeğe ilişkiler o kadar çok yaygınlaştıki, ve bunları bilen bizzat durumun içinde olan ve kendilerine aktifim ama gay değilim diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışan hetero erkeklerde mevcut.
hastanede sıra beklerken tamamen straight, arkadaşının kulağını yalayan ve tamamen kanka görünen tipler...
gördüğünü abartan insan modeli
amerika'da özellikle 2 erkek sinemaya, alışverişe giderlerse, mangal yaparlarsa vs kesin gay gözüyle bakılır ama ne ilginçtir ki 2 kadın alışverişe, kuaföre gidebilir, bunda sorun görülmez. türkiye'de ise 2 erkek, 5 erkek gayet rahat takılır. bizde bu algı henüz yok. kahve ve okey kültürüyle birlikte olması da zor.
markette prezervatiflere bakarken görmüş olabilir.tabi ön yargılıdır,yanılıyordur bizimkiler kesin hemen alttaki tıraş bıçaklarına bakıyordur.
söz konusu kişi türkiye'de ise yanılma ihtimali fazladır.çünkü türkiye gibi cinselliğin tabulaştırıldığı hatta adeta kirli addedildiği orta doğu toplumlarında mevcut olan çarpık ahlak anlayışı dolayısıyla insanlar karşı cinsle sağlıklı iletişim kuramadığından genellikle hem cinsleriyle güçlü bağ kurarlar ki bu onların eşcinsel oldukları anlamına gelmez.hatta daha da ileri taşıyıp ilk cinsel deneyimlerini bile birbirleri ile yasamış olmaları durumu bile bunu değiştirmez zira cinselliğin yanında duygusal çekimin(bromance değil) bulunması zorunludur.ancak burada ifade edilen kesinlikle cinsiyetlerin kesin sınırlarla ayrılmasının eşcinselliğe sebep olması değildir ki zaten bu mümkün de değildir.
ayrıca bunu söyleyen kişinin yabancı olması olasılığı da vardır.yurt dışından gelen bir arkadaşım bu kadar çok erkeğin kol kola rahatça gezdiğini görünce türkiye'nin lgbt bireylere çok saygılı olduğunu söylemişti.tabi olayın doğrusunu anlayınca durum biraz değişti.ancak bunda sıhhıye'deki yerleri kaplayan malum kartvizitlerin etkisi var mıydı hala bilmiyorum
  • /
  • 2