islamofobi

esasında böyle bir kavram yoktur.var olduğu üzerinden gidecek olursam liderinin 9 yaşındaki kızla ilişkiye girdiği (afedersiniz * kendisi gibi inanmayanın kafasının kesildiği (bizzat ilham aldıkları kişinin hayatında ve inandıkları kitaptaki gibi) kendisi gibi inanmayanın canı malı ve ailesinin helal olarak görüldüğü (bkz: darül harb) ve benzeri birçok vahşet karşısında korkma (fobi) ve karşı çıkmak akıl ve vicdan sahibi her insanın doğal bir tepkisidir.
(bkz: gerçek islam bu değil) ci kesim ne kadar bunları inkar etsede islamofobi homofobi,transfobi,antisemitizm gibi gerçek zemine oturmuş kavramlar arasına karışmamalıdır.
müslümanların hatalarını islam'a mâl etmeyin diyenlerin gözden kaçırdığı basit bir nokta var. su şebekesine zehir karışmış ama özünde su temiz bir maddedir kullanmaya devam edebilirsiniz kapısına çıkıyor iş; suç islam'da değil müslümanlarda demek pratik olarak hiçbir sonuç doğumuyor ve zaten insanlar da suçun kimde olduğunu umursamıyorlar. mesele o zehir o sudan ayrıştırılabilir mi ya da kim ayrıştıracak meselesinde düğümleniyor.

bir de şu gerçek islam muhabbetinden de vazgeçilsin artık yahu! islam'a göre yaşamayanlar neyin gerçek islam olduğunu araştırıp öğrenmek zorunda değil. adamın islamla karşılaştığı nokta kendini müslüman olarak tanımlayan adamla kurduğu ilişkidir. ben müslümanım diyen neyse karşıdaki için islam da o olacaktır. ne yapsınlar karşılaştıkları her müslüman için eve koşup inanmadığı bir dinin kitabını mı karşılaştırsın?

müslümanlar islamiyet hakkındaki yargılardan rahatsızsa o tutarsız yargılara kızmak yerine kendilerini değiştirirlerse bir şeyler de değişebilir.
dindar olduğunu iddia eden insanların yaptıklarını gördükçe içimde tiksintiyle birlikte günden güne büyüyen korku mu desem hoşnutsuzluk mu desem bilemediğim şey. sadece islam a değil bütün dinlere karşı aynı hissediyorum..
ota boka fobi demenin populer bir urunu. entelektuel tadi '-fobi' eki ile yakalayanlar icin bayagi bir kullanisli.

fobi'nin asil kabul edilmis taniminin "rasyonel noktalara dayanmadan duyulan sebepsiz korku/tiksinti" oldugunu vurguladigimizda din'e karsi olan onyarginin sebepsiz yere degil, gayet kanli canli elle tutulur orneklere dayanarak olustugunu gorebiliriz (kafa kesen cihatcilar, kadin taslayan ahlakcilar, escinselleri vinclerle asan delikanlilar, karilarini dovme yollari uzerine tartisan kocalar, kucuk kizlarla evlenme planlari yapan 60 yasindaki amcalar vs.).

evet, tum dindarlar bu elle tutulan aktiviteleri yapmiyor, cunku karsisindaki ile empati kurabiliyor az da olsa. ama kendilerinin de kutsal kitaplarinda acik secik yazan kural ve olgulara olan bakis acilari ancak lafi dondurup dolastirip farkli ve daha insancil bir anlam yuklemekten ibaret. yani 'gercek din/islam bu degil' demelerinin arkasinda anladigim kadari ile 'bizim evirip cevirip yorumladigimiz kitabi direkt anlami ile uygulayanlar hic hos degil' gibi bir arguman var.


islama ve müslümanlara karşı hissedilen nefret ve hoşgörüsüzlüktür.
özellikle fransa hükümeti ve medyası tarafından kasıtlı ve aleni olarak halka empoze edilendir.
kendisi gibi düşünmeyene tahamülsüzlüktür.

hereksin bir '' fobi''si vardır sanırım. tamam kedi köpek fobisi bir tarafa da; olay homofobi, islamofobi, gibi birilerinin hayatında önemli rol oynayan ideolojilere/eğilimlre karşı olunca boyutunu aşıyor. birinin yaşam tarzını * eleştirebilişrsin ama aşağılama hakkına kimse sahip değildir. hele ki bizim gibi homofobi karşısında savaş veren bir camia bunu yapıyorsa olay o beni sevmiyor bende seni kıvamında gerçekleşen çirkin bir şekil alıyor.
birine kalkıp da 'sen islamofobiksin' diyenlerin özeti budur:pasifizmle hiç bir hak kazanılmamıştır ve kazanılmaz. kalk sen sırf senin inandığına inanmıyor diye as, kes, öldür, ötekileştir; sonra sana napıyorsun denildiğinde 'sön öslömöföböksön'.

he yavrum he
kişi yada topluluklar başkasına zarar vermediği sürece (hatta kendiside dahil) istediği şeye inanır. ama işte aması var.mesela sünnet.buna kim masumca argüman geliştirebilir.veya oruç.sıradan bir gün "günde en az 2 litre su iç" diyen birisi ramazanda 17 saat su içmeyip bedenine zarar veriyor ve bunu normal karşılıyabiliyor.
ayrıca islamın köleliği ve cariyeliği bile kaldırmadığı,kadın erkek eşitliğinden çok uzak olduğu gerçeği daha ne kadar görmezden gelinecek ?
(bkz: otobüste allahuekber deyip boğaz kesmek )
islam'dan korkmamak biraz zor; çünkü ülkemizde gerçek islam olarak kabul edilen sistem değil, atatürk dini denilebilecek bir islam yaşanmakta. uyguladığımız islamın diğer ülkelerde benzerinin olmaması bu sözümün kanıtı değil mi? "bizim" islamı sevenler, aslında atatürk inkılapları ile vücuda gelmiş bir inancı sevmekteler.

bu gerçekleri bir yana koyalım; ve irdelemeye devam edelim: acaba gerçek islam, islam ülkelerinde uygulanan sistem mi? yoksa atatürk, islamın ana gerçeklerini islam ülkelerinden daha iyi mi biliyordu?

çok kompleks bir soru bu; ucu kalp kırıcı tartışmalara da açık... ancak bizim "bozuk" islam'da, gerçek denilen islam'dan daha huzurlu, daha insan mutluluğuna endeksli, daha az kan dökücü, daha birleştirici doneler varsa... hımmm... bilmem ki ne demeli? acaba şefkat dolu bir tanrı "benim adıma birbirinizle didişin, cennetime ancak birbirini keseni alırım" mı der; yoksa "anlaşın, barışın, uyuşun, kavga etmeyin" mi? yani yüce yaratan sıradan bir anne, bir baba gibi bile konuşmaz mı?

bu soruların yanıtını herkes kendi kalbinde vermelidir. fazla konuşmak yanlıştır, hafiften yanlış da yapmış olabilirim. affola...
islamofobinin yurtdisinda olusmasinin genel sebebi orada yasayan muslumanlarin sayica fazla olmasi ve artmasidir. daha da artmasina duyulan korkudur. mesela fransa... yani bi ulkede cami yapilmasi ordakiler icin ne gibi bir tehlike olusturabilir ki? peki neden bizde hristiyanofobi yok. la bizim hiç umrumuzda degil ki. * manastir mi acilicak? acilsin. kilise mi restore ediliyo, edilsin tabi. neden korkalim yani. herkesin dini kendine, dinde zorlama yoktur.

onun disinda homofobi hastaliktir. mesela klostrofobi kapali yerde kalma korkusudur. evet nefes alamayacaginiz kapali bi yerde kapali kalsaniz korkmaniz mantiklidir. fakat nefes alabildiginiz bir asansorde bi sure beklemekten tefirgin olup agresiflesmek ne kadar gereklidir?

(bkz: fobiler insanı kısıtlayan gereksiz korkulardır. tedavi olun)
ateist babanın ateist oğlu. bizdeki durum bu. geçenlerde babamla kiliseye gittik gezme amaçlı. babam gezmekten çok müslümanlara (dini para için kullanan kısım için konuştu) saydırdı resmen. ''burası islami bi yer olsaydı girişe stant açarlardı ve kaos ortamı olurdu. halbuki bu adamlara bak. kitap alıyosun parayı kutuya atıyosun. ve gerçekten güzel kitaplar 1 lira 2 lira. diğerlerinde bir karton parçası 5 lira. acaba hangisi gerçekten dine yardım hangisi dincinin cebine yardım..'' şeklinde konuştu da konuştu. ah babam benim. seviyorum seni
kendıne bır tanrı bulabılırse ıslamofobı batıda ve amerıkada bır dın olabılır.
islamofobi diye bir şey yoktur, bu sınıflandırmaya çoğu kişi yanlış yere sokuluyor. şahsen ben islamdan korkmuyorum, kimse korkmuyor sadece tiksiniyoruz bu islamofobi olamaz.
açıkçası söylediklerine cevap veririm de anlayabilecek olsan bunları yazmazdın diye düşünüyorum.
islam bana saygı duyuyor mu? hayır. müslümanlar bana saygı duyuyor mu? hayır.
islam dünyası ülkesi ne? bir grup dine mensup kişiler kafalarına göre ülkenin resmi dinini mi belirliyor? çok da meraklısı değilim bu lanet ortadoğu coğrafyasında yaşamaktan. doğduğumuz ülkeyi seçme şansımız yok sevgili user. karşıla pasaport vize vs işlerimi, orda kalacağım konutu maddi imkanı senin deyiminle siktir olup gideyim. aynı şekilde siz sevgili islamcıları da tutan yok şeriatçı ülkelere gidebilirsiniz.
dindar devlet yıkılacak elbet <3
ahahahahaha zoruma giden sizin kesinliği belli olmayan dininiz doğrultusunda insanların hayatını zorlaştırmanız. burada nefret kusmuyorum farkındaysan. saygı duyulmadığım için değil islamın hiçbir şeye saygı duymaması için islam karşıtım. islamın olmadığı ülkelere gidememem benim başarısızlığım değil, dediğim gibi insanların saçmalıkları için rahatımı bozmam beklenemez herhalde. benim kimseye zararım olmadığını düşünürsek değişmesi gereken şeyin din zorbalığı olduğunu anlaman gerek.
ışid'in psikopat cinayetleriyle iki kadının soyunmasını bir tutan hasta ruhlu bir adet girdiye sahip başlık.
korktum lan. valla korktum yani.
bir müslüman olarak artık normalleştirdiğim durum.islam coğrafyasını kan götürürken,küçük çocuklar sikilirken,kadınlar yok sayılırken islamdan korkmanın hatta tiksinmenin anormal durumu yok.müslümanlar bunu değiştirmek için bir şey yapmıyor.elin hristiyanı yada ateisti tabi ki islamofobik olacak.kapitalist müslümanların yönetiminde yaşadığımız ülkemizde durum aynı.şort giydiği için tekme atılan onlarca çocuğu siktikleri halde * çıt çıkarmayıp çıkarmadıkları gibi onları destekleyen müslümanlar var.allaha şükür biz onlardan değiliz ve olmayacağız.bizler aklı,bilimi,vicdanı savunacağız.allahın kitabını yok sayıp götten uydurma hadislerle bu dini bozanlara karşı duracağız.ve müslüman olmayanlara hepimizin öyle olmadığını anlatacağız.
islamofobik olun ateistler.ışid islamına,akp islamına,ehli sünnetcilere,şialara,vahhabilere karşı olun.bende öyleyim çünkü.bizim dinimiz kan akıtmayı ve çocuk sikmeyi yasaklar.bizim dinimiz açlığı,toplumsal sınıfları yasaklar,bizim dinimiz aşırı zenginliği yasaklar.bu yüzden hepsini eşit saymayın.
yine sözlüğün hümanistoşları doluşmuş...ben hep söylüyorum, bu sözlükte hümanist, modern geçinen , duyar kasan adamların yüzde 99'u faşist ve diktatöryal bir beyne sahip...eğer süper güç denilen bir ülkede, başkan adaylarından birinin vaatlerinden biri, seçilirsem ülkeye müslüman göçmen almayacağım demekse ve bu adam hala yüzde 30'un üzerinde oy alıyorsa, evet bu dünyada islamofobi vardır, bu sadece bir tane örnek...
bugün ortadoğuda ya da müslüman ülkelerde çocuk sikiliyormuş, kafa kesiliyormuş falan, olm sizin kafanız mı güzel, son yüzyıla hatta son on yıla bakın, müslüman ülkelerdeki, milyonlarca insan, çocuk, hastane, okul kimler tarafından bombalandı?...sizin o kıçlarını yaladığınız, özünüzü kültürünüzü uğruna sattığınız, mümkün olsa ten renginizi değiştirip onlar gibi sarışın olacağınız, sekülerist dediğiniz ülkeler tarafından...tecavüz mü istiyorsunuz, fransız atalarınızın cezayirde yaptığına bakın, ya da amerikalı hemşehrilerinizin ırakta yaptığı işkencelere, tecavüzlere bakın...
bi tanesi demişki, islam nefretinin temeli varmış, fobiden sayılmazmış, gazzenin hali harap, 2 milyon insan elektriksiz yer yer susuz yaşıyor, şimdi o zaman anti-semitist mi olalım , yahudi düşmanlığı mı yapalım biz de, temeli var diye, ya da onaylayalım mı...
vay efendim kendisi ateistmiş, dalga geçilince gülüyomuş, e müslüman da gülsünmüşmüş, ben hindu değilim, ama gidip hindistanda ineklere şaklabanlık yapıp, yhaaa ne var bunda, bakın ben atayizim gülüp eğleniyorum, siz de gülüp eğlenin mi diyim, kafan bu kadar mı basıyor...
islam güzellemesi yapmıyorum ama bal gibi de islamofobi vardır hatta bu şiddete bile dönüşüyor, iki yolla; biri tamamen fiziksel, iki seçimlerde daha sağ faşist, partilerin oylarının artmasıyla...
kronik madur müslümanları göstermiş başlık.zavallı müslümanlar hep batılılar onları bombaladığı için çocuk sikip kadınları öldürüyorlar.yazık onlara hepsi zaten ameriga ve esrailin suçu.susarmısın gerizekalı müslümanlar şu an çok mağdur s.s.s.
işgali,namuslarını korumayı reddedip direnmek yerine allaha dua edip ebabilleri bekleyen uyuşuk koca götlü müslümanların zaten hiç suçu yok.müslüman ülkelerinin yönetici-diktatörleri dünyanın sayılı zenginleri arasında,petrol gibi doğal kaynakalrını,vatan topraklarını ahlaksız ve katil batılılara satan yine bunlar.teknolojinin tüm imkanlarını kullanıp şeytan batıyı suçlayan bunlar.mars araştırmalarını aptalca bulup bunlarla taşak geçen yine müslümanlar.cehaletleri yüzünden saplandıkları bok çukurundan debelenip çıkmak için uğraşmadıkları halde yine suçlu batı.savaşın ve güç elde etmenin yolu bu.batılılar sana saldırcak zaten.sen ise bunlara karşı direneceksin.bilim üreteceksin,kendi kendine yeteceksin.olduğun yerde allahın yardımını beklemen zaten kurana aykırı.binlerce müslüman katledilirken sen kahvelerde,sosyal ağlarda kahrolsun ameriga israil diyip vicdan mastürbasyonu yaparsan batılılar gelip ülkeni sömürür götünü bile siker.

senin en kutsalın olan mekke de o gevurların otelleri yükseliyorsa sorun batılılarda değil sende.senin müslüman ülkelerinin yöneticileri yeşil dolarla taharet alırken açlıkla mücadele eden müslümanların sebebini batı olarak algılaman ne kadar müslüman olduğunu gösterir.
fakir müslümanları cennet için sabır öğütleyenler,batılılara para için domalan yöneticilerin islamofobik.dini kullanıp servetlerine servet katanlar islamofobik,kadınları köle olarak görenler islamofobik.

dinine laf ettirmek istemiyorsa önce dinini ilk emri olan ıkra * emri yerine getirip.bilim üret,batının bombalarına dur diyecek sistemler geliştir,en ufak bir savaşta o islamofobik memleketlere mülteci olarak denizlerde telef olmayı göze alacağına.
önce seni aç bırakan düzene isyan et.sonra islamofobiyi eleştir.


mağdur müslümanlar:http://www.pakistanhotline.com/2013/12/w...

+18