kaç yıldır gaysiniz

garip bir soru... ne bir kaç yıldır bu işi yapıyosundur ne de kaç yıldır yemek yiyoyorsundur. ikisinin arası heralde. * alternatif cevaplar...
- kaç yıldır gaysiniz?
+ kaç gösteriyorum? ölümü öp doğruyu söyle bak...

+ fiilen mi, ruhen mi?

+ emekliliğime az var

+ bu son işim...

+ sana kaç lazım?

+ valla bu kadar yıllık gayim böyle soru sorulmadı

+ o zamanlar gençtim. sene...

+ uff snna be slk *
kendini keşfetme, kendine açılma, dolaptan çıkma, aileye açılma, topluma rağmen yaşama gibi sınıflara ayrılarak cevaplanabilecek uzun bir soru. ama belki de asıl önemli olan toplum keşfettikten sonra kaç yıl daha gay kalabileceğim! ya da toplumun beni kaç yıl daha samimiyetsizce seveceği!
kim gay aramızda gay mi var *
ne gayii ya, hani gay, gay ne arar la sözlükte
bir arkadaşımla gecen muhabbette sorulmus sorudur
arkadaşım-kac yıldır gaysin?
ben-sen kaç yıldır heterosun diyerek cevapladıgım bir sorudur.
doğdum doğalı, kendimi bildim bileli bi farklılık vardı bende. hissediyordum. ergenliğe girince bazı şeyleri daha fazla farketmeye başladım erkeklerden hoşlanmaya falan başlamıştım, internetten biraz araştırma yaptım. şuan 21 yaşındayım, dediğim gibi her zaman bi farklılık olduğunu biliyordum ama kendime açılmam, kendimi kabullenmem yaklaşık 14 yaşında falan oldu ve o zamandan beridir böyleyim, mutluyum.
henüz cinsel yönelimleri idrak edememiş insan sorusudur. kişiyi bu konular hakkında bilgi sahibi etmek için sakin bir üslupla cevaplanmalıdır, ayrıca neyin ne olduğu anlatılmalıdır. biliyorum çok zor. tamaamm tamamm.
soruya soru ile karşılık verilmesi gereken soru.

mesela bir kaç tane hemen aklıma gelenler;
yaş gelmiş kaça, tecrübe mi yarıştıracağız?
bende buna benzer bir aydınlanma yaşanmıştı, benzer bir şekilde bu soru sizin aklınıza o dönemde mi geldi?
siz başlardasınız sanırım?

kendimi adsız alkolikler toplantısındaymış gibi hissettiren soru. hmm, bir düşünelim.. sanırım kendimi bildim bileli. ama bu soruyu soranlara söylemek istediklerim: "olay yıl hesabı değil yeğen; olay bununla nasıl başedebildiğin ve sindirebildiğin"
  • /
  • 2