kahve falı

falcı: manzaraya daldım ses çıkarma
fal baktıran kişi: gerçek can sıkar beni uyandırma

dizelerine ev sahipliği yapan fal türü. beyaz fon üstünde kahverengi manzara; yoruma açık.
bir arkadaş toplantısında iki kişinin ısrarları sonucu tamam, hadi kapatında bakayım diye dalga geçmiştim ama ne söyleyeceğimi bilemediğim için sırf şaka yollu ürkütmek adına üzgün kalabalıklarla karşılaşacaksınız ve canlarınız çok sıkılacak dedikten 1 gün sonra birinin çok sevdiği karşı komşusunun öldüğünü ve diğer arkadaşında oğlunun o gece rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını öğrenmiştim. kendimden ürkmeme neden olan fal türü.
şöyle psikoloji düzeltem, keyif veren ve üslubu bayağı olmayan birisine baktırılası bir terapi. etkisi kısa sürer sanırım ama olsun. bu arada (bkz:#10899) a ithafen sen neymişsin be abi *
hep merak ettiğim bir konuyu açıklığa kavuşturdu bu gece barış bıçakçı. falcılar neden kahvenin telvesine bakarlar ? nedeni anlammış efenim. "anlam ağırdır...dibe çöker..falcılar bu nedenle kahvenin telvesine bakarlar." işte tam da bu cümleyle aydınlandım. saygılar..
genelde " anam bak senin için kabarmış."la başlayan, dinleyenin aklına binbir türlü vesvese sokup, paranoyaya bağlattıktan sonra " aayyyhhh kız inaanmıyorooom. mutluluk gözyaşları valla bak temiz akıyooğğ. hadi hayırlısı bacım."la biten, insanı tripten tribe sokan kahve telvesiyle geleceği " görme" durumudur.
fal icin kötü yola bile düşerim diyecek kadar malım. *
13 yaşımda ilgi alanıma giren mistik hede.
o gün bugündür kahve falı konusunda üstad sayılır oldum. çoğu zaman ben bile korkuyorum kendimden.
çok fena baktığımdır.ama öyle bi fal bak dersen bakamam.ben diyeceğim sana gel sana bi fal bakayım diye geçmiş gelecek ne varsa dökerim yeminle
doğruluk payının olmadığına emin olduğum safsata. düşünsene bi. senin geçmişin ve geleceğin bir tane ama her fincanda farklı manzara. bazen hayvanat bahçesi bazen bol kavşaklı otoban. yollar birbirine girmiş. halbuki onlar fincan duvarından aşağıya sızan su damlaları.
2 ve ya daha fazla (özellikle kadınların) kişinin yan yana geldiğinde gerçekleştirdikleri bir ritüeldir. çoğu zaman genel şeylerin söylendiği (için kabarmış, sıkıntını atıyorsun, telefonun/haberin/kısmetin var vs. ) bir iç rahatlatma yoludur. nadirde olsa 6. hissi ve ya empati yeteneği güçlü yorumcularda mevcuttur. her daim söylenir; fala inanma falsız kalma, neyse halim çıksın falim vs.
bakılması günah olan ve kadınların genel toplanma günlerinde muhtemel olan şey .
kahve bahane fal şahane .bu iş metafizik bağlantılı canlılarla insanların iletişime geçebildiği kişiler tarafından yapıldığında insanda kan donduran bir şeydir.benim düşüncem bu 3 harfliler olsa gerek...geçmiş hakkında herşey bilirler ama geleceği ancak bizim kadar yorumlayabilirler...
rasyonel bünyeye ters düştüğü, karizmasını çizdiği için hiç inanmadığım ancak ne bakmaktan ne de baktırmaktan geri kaldığım hadise. * *
zamanında hunkalunka ile yardırdığımız zaman geçtikçe önemini yitirmiş gibi görünsede arada bir baktırmaya ya da bakmaya ihtiyaç duyduğumuz eylem.
sezgileri kuvvetli olan insanların, bunları bilinçli ya da bilinçsizce dile getirmek için kahve telvesinin yarattığı şekilleri araç olarak kullanması durumu.
çoğu zaman insanları etkileyebildiğim yüzde 80 lerde tutturduğum bir marifet türüm
bir dizi veya film hakkında spoiler duyunca çıldıran insan, hayatı hakkında spoiler almak için fal baktırıyor. enterasan.
henüz öyle aman aman bakanını göremediğim faldır. kahve severim, bakabilen varsa bir görüşelim.
hayatın üzerinde kontrolün olmadığını düşündüğünde herkes kaostan ibaretmiş gibi göründüğünde sığınılacak bir liman oluyor bu işler sen de biliyorsun ama istiyorsun ki hanene ay doğsun temiz kağıtların kısmetli balıkların fincandan taşsın.


burç doğum haritası cart curt hep bundan.

o değil de millet ne paralar götürüyor be kuantum ayağına
işinde uzaman olanlara baktırılmalı bence , baktırmayı severim lakin her önüme gelene baktırmam işinin ehli olana baktırırım …