parmak arası terlik

beni giyerken asla göremeyeceğiniz terliktir.
beni giyerken asla göremeyeceğiniz terlik değildir.
çorapla giyeni gördüm.. japon kokan hareketler bunlar..
bazıları nefret etse de bence kadında da erkekte de seksidir. dört sene önce tatilde polonyalı bir kızın ayağındaki dövmenin parmak arası terlikle görünüşüne aşık olup bir kaç ay sonra ayağıma dövme yaptırmışlığım var o kadar severim.
erkeklere pek yakıştıramadığım, yürümeyi seven bir insan olarak benim de pek bir rahatsız bulduğum terlik çeşiti.
uygun bir kargo şortla erkeklere süper yakışabilen terliktir. yine de herkes giymesin bence de.
ayak baş parmağı ve işaret parmağı arasından geçen bir dikey parça terliğin tabanına sabitlenmiştir bu parçadan sağa ve sola ayrılan ve ayağın iki yanından tabanı ayak ile bağlantıda tutacak iki parça uzanan yaz aylarının vazgeçilmezi kışında evlerin vazgeçilmez ayak koruyucudur. tercihlerimi flexible yani esnek sert süngerimsi olanlardan pek fazla kullanmıyorum havuza, plaja giderken anca ama günlük hayatta ve ya evde kesinlikle önerdiğim birkenstock adında bir markanın ürettiği hem çok şık hem çok rahat hemde ayağın ortopedik sağlığını ön planda tutan terliklerdir. ayaklar önemlidir.
bir an önce tedavülden kalkmasını istediğim, kocaman ayaklı erkeklerde hele hepten yasaklanmasını istediğim, hangi aklı evvelin moda yaptığına şaşırdığım ürün. kocaman ayaklı erkeklerde, erkeklerin ayakları sanki fırına sürülmeye hazır fırıncı küreğine yerleştirilmiş ekmeğe benzeyen giyim eşyası.
yazın, crocs tan sonra giymeyi sevdiğim en ferah terlik modeli.
lakin yokuş aşşağı inmediğim süreç içerisinde verdiği keyif ferahlık harika.
güzel ayaklı erkeklere vekadınlara daha çok yakışan kullanımı rahat ve yazın çok popüler terlik türü.
(bkz:#242162)´de dendiği gibi, yürünürken çıkardığı seslerin benzetiminden olsa gerek, bu terlikler "flipflop" diye de bilinir dünyada.
plajda, tatil yerlerinde özellikle şort ve mini şort altına acayip giden faydalı icat. rahat ve kullanışlı. ancak sanırım kullanım amacıyla yeknesak bulmamamdan olsa gerek şehir içinde, gece hayatında ve alakasız kıyafetler altına giyilmesini yakışık bulamıyorum.

kaprinin, şortun, eşofmanın kısacası pantolon hariç her bişeyciğin altına giydiğim meret. çok rahatlar napim. (bkz: rüküşsün) (bkz: bizimla deyılsın) (bkz: kuş öldü beybi)
yaz boyunca ayağımdan çıkarmadığım şey...
rüküş değildir. aksine hoş tasarıma sahip olanları ayağı şık gösterir. en azından insanları parmakların öne fırladığı tuvalet terliği görünümlü takoz terliklerden kurtarmıştır.
bu konuda zirve olanı ise birkenstock'tur, ancak fiyatı da bir o kadar zirvedir. fakat giyenler giydikleri en rahat şey olduğunu söylüyorlar.
bazen elim kazalara neden olabilen terliktir: http://www.milliyet.com.tr/kelebekler-va... 'den alıntıdır.

--- spoiler ---
kelebekler vadisi’nde 3’üncü terlik kazası
muğla’nın fethiye ilçesi’ndeki kelebekler vadisi’nde parmak arası terlikle şelaleye tırmanmaya çalışan 26 yaşındaki barış batı, 7 metre yükseklikten kayalık zemine düşüp ağır yaralandı. son 1 haftada aynı noktaya terlikle tırmanmaya çalışırken düşen tatilci sayısı 3’e çıktı.
----
ergün tos/fethiye (muğla), (dha) -

mersin’den tatil için fethiye’nin ölüdeniz mahallesi’ne gelen barış batı, eşi ahu batı ile tekneye binerek kelebekler vadisi’ne gitti. parmak arası terliklerle vadide yürüyüşe çıkan çift, saat 10.00 sıralarında vadinin sonundaki kayalıklara ulaştı. setler halinde yükselen kayalıklara tırmanan barış batı, 7 metre yüksekliğindeki şelaleye tırmanmak istedi. islak terliklerle şelaleye tırmandığı sırada ayağı kayan barış batı, eşi ahu batı’nın gözü önünde kayalık zemine düştü.

başında 25 santimetre kesi oluşan batı, kanlar içinde yere yığıldı. ahu batı’nın çığlıkları üzerine yardıma koşanlar ambulans çağırdı. ulusal medikal kurtarma ekibi’nin de (umke) bölgeye sevk edilmesiyle belceğiz plajı’ndan hareket eden 3 umke ve 3 sağlık görevlisi kısa sürede kelebekler vadisi’ne ulaştı. vadide 1 kilometre yürüyüp kayalıklara tırmanan ekipler, ağır yaralanan batı’ya ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.

eşinin elini bırakmayan ahu batı gözyaşları içersinde eşine destek olmaya çalıştı. kayalıklardan sedye yardımıyla taşınan batı, kumsaldan tekneye alındı. kumburnu plajı’na yanaşan tekneden indirilerek ambulansa alınan batı, 2 saat süren kurtarma çalışmasının ardından lokman hekim esnaf hastanesi’ne götürüldü.

1 haftada 3’üncü, 1 ayda 4’üncü

barış batı’nın düşüşü kelebekler vadisi’nde son 1 haftada aynı noktada meydana gelen üçüncü terlik kazası oldu. 4 temmuz’da 26 yaşındaki cevat balaban, 5 temmuz’da ise 31 yaşındaki onur saylan aynı noktaya terlikle tırmanırken düşerek yaralandı.

kanyonda gezintiye çıkan selçuk üniversitesi araştırma görevlisi gürbüz çalışkan, kayalıklardaki taşların çok kaygan olduğunu söyledi. gezintiye çıkan tatilcilerin kayalıklara terlikle tırmanmasının çok tehlikeli olduğunu anlatan çalışkan, "kazanın yaşandığı yere kadar çıktık, ancak çok zorlandık. buraya ancak dağcılar profesyonel dağcılık faaliyetleri için gelmeli" dedi.

kelebekler vadisi’ndeki plaj işletmesinde görevli birol öztürk ise yaşanan kazaların ardından şelaleye tırmanmak için tatilcilerin kullandığı halatı yukarı çektiklerini söyledi. halatın muhtemelen şelaleden düşen barış batı tarafından tekrar aşağı çekildiğini kaydeden öztürk, "dağcı ekibimiz kazaların ardından halatları topladı. yukarı çıkışı yasakladı. ancak halat tekrar aşağı çekilmiş ve terlikle tırmanma yapılırken kaza gerçekleşmiş. terlikle yukarı çıkılırsa bu kazalar yaşanır" diye konuştu.
--- spoiler ---
plajlarda giyerek alemlere akacağımı umduğum, genelde semt pazarı ve bakkalına giderken giydiğim acı ama gerçek sahip olduğum en basit parça.
ilk kullanışta ayakta yara yapma garantisi içeren terlik.
  • /
  • 2