tekila

ispirto bile içtim* ama bu takilayı içmek bir türlü nasip kısmet olmadı ya,yok yani bas parasını al kardeşim derdin ne, bedavadan mı gelsin bekliyorum anlamadım. bir ısmarlayın lan.*
meksikalı bir arkadaşımın tuzla ve limonla içenlere güldüğü içki. meğersem meksikalılar tekilayı aynı şişeden içtikleri için tuzu ve limonu da şişeyi dezenfekte etmek için kullanıyorlarmış. istediği kadar gülsün başka türlü içilmez o meret.
ahh ne guzeldir tekila. ama artik uzuuun bir sure alkol icemeyecegim icin kendisinden baya ayri kalacagim.
ozleyecegim ickidir kendisi.
birayla birlikte kusturmayı garantileyen içki.
temiz içki. içtikten sonra çok hoplayıp zıplamamak en güzeli. ha birde üzerine bira cilası falan yapmamak gerek. sarhoşluğu ne voktanın, ne biranın ne de şarabın sarhoşluğuna benzemiyor. baya bi dünya dönüyor sen ne dersen de.
içerken büzüşen yüzler, verdiği sıcaklık, genelde ayağa kalkınca kafasının gelmesi, güzel eğlendirmesi mmm leziz.
kaf dağında oturan insanları kucaklara düşürendir ayrıca))
yalnız 20 shot içtim diyorsanız aslında hiç içmemişsiniz demektir. neden bu konuda yalan söylemeyi seviyoruz. anacım yok işte öyle 20 shot atıp ayakta durmak.
* * *
pek yakında aramıza katılmasını umduğum komik yazar. yoldaşımdır kendisi.
candır, kandır.
muhabbet açıcıdır.
tekilayı seviniz beyler.
bir miller içip on shot attıktan sonra* pek de eğlenceli gelmeyen içki. şu ana kadar beni kusturabilen tek içki ayrıca. o allahın cezası tatlımsı ağır kokusu burnumdan gitmiyor bir türlü.
aslında başta anlaşılmıyor etkisi, "yav bi şey olmuyor niyeyse" deyip üst üste yuvarlıyorsunuz shotları, kalkıp iki dans ediyorsunuz. sonra bir bakmışsınız yere çökmüşsünüz ve kalkamıyorsunuz. kalkınca da tüm mide leğene gidiyor zaten.
"mescal" diye bilinen cinsinde bir tür kaktüs kurdu fazladan fermantasyon için kullanılır. alkolde boğulan kurdun salgılarının da ayrı bir lezzet verdiği iddia edilir. "kurtlu tekila" da denir buna.

"tequila" isimli "tekila" anlamına gelen şarkı, 1958'de listelere girmiştir. şarkıda geçen tek sözcük "tequila"!

the champs - tequila:
sadece yanımda tuzu elinden yalayabileceğim, limonu da ağzından alabileceğim insan varsa içeceğim içki.
çok mu erotik oldu yahu.
benim için dünyanın en güzel içkisi. bunu içince bambaşka bir attitude oluyorum.

bir de sevgilisi olanlara body shot yapmalarını tavsiye ediyorum.
kafa dengi birini bulur bulmaz içerim bu mereti. ama ben ağzımla içmediğim için dışarda içmeyi tercih etmiyorum. ne simitçi kalır sulanmadığım ne temizlik işçileri ne de metrobüs şöförü. gördüğüm her yabancı erkeğe seks objesi muamelesi yaparım. ister yokluk deyin ister afrodit sendromu. evet tekila içince benden uzak durulması gerekiyor. tüm istanbul'a bilgi verin bu konuda. afişe edin beni. aha simitçi mi la o. geel geel gel ablanaaaa gellll.
en son içtiğimde kaldırımda uyuyakalmama sebep olan içki