arcenciel

Durum: 279 - 0 - 0 - 0 - 20.02.2019 22:18

Puan: 3614 - Sözlük Kezbanı

3 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

we are the colors
  • /
  • 14

tarkan

islamiyet öncesi türk devletlerinde ordu komutanlarına verilen unvan; savaşçı,demirci olarak da kullanılmıştır

1 mayıs emek ve dayanışma günü

''1 mayıs bayramına atfedilen esas görev, ekonomik bir kategori olarak işçi sınıfını kelimenin sosyolojik anlamında işçi sınıfına dönüştürme, yani tüm çıkarlarının bilincinde olan ve proletarya diktatörlüğü ve sosyalist devrim için çabalayan bir sınıf yaratma sürecini kolaylaştırmaktı. ''

(bkz: leon troçki)

yeni anayasada laiklik olmamalı

dini kullanarak bir yere gelmiş insanlar tabii ki önlerindeki en büyük engeli kaldırmak isteyeceklerdir.bir de laikliği dinsizlik olarak anlayan bir kitle var ki gel de barışı anlat onlara.laiklik dinin düşmanı değil,dini kullananların düşmanıdır. din siyasetçiler için sadece kullanışlı bir zırhtır,laiklik dinin bu şekilde kullanılmasına izin vermediği için istenmiyor.ülke bildiğin 100 yıl geriye gidiyor ve bunu destekleyenler var(!) peki hep bahsettiğiniz bir hz. muhammed'in hoşgörüsü vardı bir ara ne oldu ona? nerede sizin hoşgörü dininiz ? laiklik bir hoşgörü göstergesidir. siz bu ülkede istediğiniz inanca mensup olup, istediğiniz şekilde örtünebiliyorsunuz öyle değil mi? hepimiz barış ve huzur içinde yaşayabiliyoruz niye battı bu kadar size ? ve siz kadınlarınızın,kızlarınızın gittiği doktorları laikliğe borçlusunuz. ben kadın doktor isterim demeyi biliyorsunuz onları erkek doktora götürmek istemiyorsunuz bunları size sadece laiklik verebilir.laiklere günahkar gözüyle bakıp tecavüzcüyü,hırsızı ,dolandırıcıyı savunanlar lütfen kendinize gelin. din ve mezhep hiçbir zaman politika aleti olarak kullanılmamalıdır...

gazoz olma türkiye'm, laik ol!

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği mısralar

sordum kendime: sappho dedim,
elinden ne vermek gelir,
her şeyi olan aphrodite gibi birine? / sappho

yazın geldiğinin anlaşıldığı anlar

ayağa yapışan karpuz çekirdeği
duvara sarılarak uyuma
bütün pencerelerin açılması
'eve gelirken dondurma al' siparişlerinin başlaması
akşamları balkonda vakit geçirebilmek

ensar vakfı

ensar vakfi - vizyon:
din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak.

(bkz: lol) bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!
(bkz: türkiye'de sıradan bir haber)

aklıma friedrich nietzsche nin sözü geldi ''ne zaman dindar bir insanla konuşsam, ellerimi yıkayasım geliyor. ''

en iyi lezbiyen temalı türk filmleri

cem yılmaz ve ozan güven'in bebekte el ele yakalanması

iki erkeğin el ele tutuşmasının bir güldürü malzemesi olarak halka empoze edilip, prim yapmaya çalıştıkları için kınadığım haber.

lgbti temalı filmler

uluslararası af örgütü'nün gay kaplumbağa videosu

satıcının kaplumbağanın gay olduğunu belirtmesiyle 'ahlaksız' etiketini yapıştıranlar mı dersiniz, 'ben normal kaplumbağa istiyorum' diyeni mi, 'bunlarda da mı oluyormuş' diyeni mi? aslında kaplumbağaya sorulmalı bu homofobikle yaşamak ister misin diye! insanlar o kadar nefret dolular ki eşcinsellere hiçbir şekilde ılımlı yaklaşamıyorlar. bilinç,empati denen şey kimseye uğramamış. bir kadın müşteri de 'sorun olmaz nasılsa hediye gidecek' ayağı çekiyor gerçekten akıl almaz .. bu video aslında o kadar basit bir şekilde her şeyi anlatıyor ki.. eşcinselliğin doğadan geldiğini, diğerlerinden bir farkı olmadığını, hastalık olmadığını, ahlaksız olmadığını kısacası 'normal' olduğunu.. gel de bunu homofobik insanlarımıza anlat!

soko

kristen stewart sevgilisi olur. çok tatlılar!

eski sevgilinin araması

ex ten next olmaz arkadaşlar. cevap vermeyiniz. özlesin, pişman olsun, kudursun. sevgili mansur ark ın 'gazla gitsin' parçasını açıp yeni limanlara açılmanın dayanılmaz hafifliğini hissedin

başak burcu

aseksüel, saf, iyi yürekli, titiz, loser, takıntılı, saçma nedenlerle depresyona girebilecek garip bir burç

oğlak burcu

asla anlayamadığım burçtur. uzaktan gayet de zeki dururlar aslında ama bir türlü çözemedim. yıldızlarımız barışmıyor sevgili oğlakla pek bir inatçı pek de kibirli kendisi.

terazi burcu

kendi burcumdur bununla birlikle çok sayıda terazi burcu arkadaşım olduğu için onlara dayanaklı gözlemlerim sonuçlarını paylaşıcam objektif bir şekilde .öncelikle dengesiz sıfatını kondurup dururlar ancak bir sorun bakalım dengeli burç var mı diye? adalet kavramını sindirmiş, yüksek doz eşitlik, iyilik, merhamet en önemlisi venüs kaynaklı bir aşk burcudur. çok çabuk kırılıp çok çabuk toparlanırlar. iyi bir dost, sadık bir eş olurlar. sanata pek düşkündürler. eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için aklınıza gelen ilk isimlerden biri olur, şaka kabiliyetleri mizahı yüksektir bu burca mensup kişilerin. kötü özelliği yok mu hiç bu burcun yea? derseniz, kimin kötü özelliği olmaz ki? bazıları fena kibirlidir ve ilişki konusunda daldan dala diye tabir ettiğimiz olayın içinde bulunabilirler, şıpsevdi olurlar, birine aşık olmadığı sürece farklı insanları denemekten çekinmezler.

koç burcu

bir liderlik isteği göze çarpar ve bunu becerirler. iyi dostlardır lakin sevgiliniz ise bencillik özelliklerinden ötürü kavgaların çıkması çok olası sevgili insan

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

beatrice eli - die another day

ayı sözlük yazarlarının benzetildiği ünlüler

arzum onan, hadise, bergüzar korel, mary elizabeth winstead ..

(yeni saç şekliyle yeni bir insan olmak sanırım bin bir surat falanım)

lgbti olmanın iyi yanları

'eğlence' biz daha eğlenceliyiz. daha mutlu, hayata bağlı, duyarlı, insancıl
  • /
  • 14
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 279

gaylerin heterolardan daha iyi oldukları şeyler

ramazan ayı gerginliği

alevilikte de oruç var ama kimsenin haberi bile olmuyor tutan tutuyor tutmayanlara bir şey denmiyor neden mi? çünkü hoşgörü, gerçek ibadet budur, böyle sessizce yapılmalıdır etrafa baskı uygulayıp tuttuğu orucu gözüne sokmaya gerek yok kimsenin.

büyüyünce ne olacaksın

küçükken ' tansu çiller olacağım' dediğim ve sülalede bu şekilde fame olduğum gerçeği lol

reddedilince verilecek cevaplar

eski türkiye'den akılda kalan güzel şeyler

küçük çocukların geç saatlere kadar sokakta rahatça oyun oynayabilmeleri
çocukların sokakta oyun oynaması
ulaşım araçlarını kullanırken korkmamak
komşuluk ilişkileri
sosyal bağlar
sosyal medyanın kullanılmıyor oluşu
insanların daha samimi oluşu

cem yılmaz ve ozan güven'in bebekte el ele yakalanması

iki erkeğin el ele tutuşmasının bir güldürü malzemesi olarak halka empoze edilip, prim yapmaya çalıştıkları için kınadığım haber.

makatından salatalık parçası çıkan imam

çabuk ol allah görmeden!!

yobaz

geneli din sömürüsü altında kalıp, dinsel dogmalar yüzünden düşünme yetisini kaybetmiş, ona söylenenden başka bir şeyi anlamaya çalışmayan, olayları ve düşünceleri sadece tek bir yönden gören varlık.

(bkz: bağnaz)

sevgiliyle ilk kez denize gideceklere tavsiyeler

hiç sevgilisiyle denize girmemiş biri olarak, başlığı görünce üzüldüm. ama gidenlere en büyük tavsiye bir fotoğraf çekilin! *
Henüz takip ettiği biri yok.