uzak durulması gereken insanlar

her konuda ama her konuda bilgisi, tecrübesi, anlatacak hikayesi - anısı, idda edecek fikri olan adem oğlu veya hatun kişidir.
kaldı ki ben bu hatun kişilerden birisiyle çalışmaktayım.
kısaca ızdırabımı şöyle anlatayım.
kesinlikle bir konu hakıında üç dakikadan fazla konuşamamaktayız, çünkü hatun zaten konuya vakıf olduğundan ve tüm gelişmelerini bildiğinden - takip ettiğinden siz yeni bir olayı ona anlatamazsınız. çünkü o zaten biliyordur. gazetelerdeki tüm haberlerini. ( sadece magazin okumasına ragmen ) yani açılan mağazaları, indirimleri, tüm okulların kayıt ve tatil günlerini, tüm hastalıkların belirtilerini, ( üç ay kadar bir poliklinikte temizlikçilik yapmış, kendini doktor sanıyor ) yediğim herhangibir yiyeceğin katkı maddesine kadar tüm içeriğini ve bunlar gibi sayamadığım gereksiz ve birbiriyle alakasız bir sürü konuda bilgi sahibidir.(!)
son olarak bu gün 80 tl domalıp mavi jeans'ten aldığım pantolonumun gerçek olmadığını, orijinallerinin hödö mağazasında satıldığını idda etti.
yarın sabah büroya geldiğimde yorgun ve bitkin olacağım, neden diye sorarsada evden gelirken yoldaki inşaatta iki kişinin tecavüzüne uğradığımı anlatacağım ağlayarak. eminim beni dört kişi s..ti diyecek.
bunlara ek olarak tanışıklığın birinci saatinin sonunda hitap ederken canımların cicimlerin havalarda uçuştuğu insanlar
isim verebiliyorsak isim vermek istediğim hede.
çok konuşan insanlar.*
melek olduğunu düşünüp yetmezmiş gibi bunu birde dile getiren dağ ayıları.
iki yüzlüler, yapmacıklar, çok ve boş konuşanlar, sürekli yalan söyleyenler, iyi gününde yanında olup kötü gününde kaçanlar, beleşçiler, yancılar, korkaklar, yüzüne gülüp arkadan konuşanlar, hiçbir işlevi olmadığı halde kendini bir bok sananlar...bunların hepsi uzak dursun.
kesinlikle;
dengesiz
iki kelimeyi birleştirip cümle kuramayan
sürekli kendini öven
her konu da atıp tutan insanlara, tahammülüm yoktur. koşarak uzaklaşırım oradan
gözü fıldır fıldır dönenler.

(bkz: greenday)
iki yüzlüler
çıkarcılar
ırkçılar
fanatikler
ekstremistler