aldatmak

kimi aldatırsan aldat hoş değildir sonuçta ama kendini de aldatıyorsan, işte o zaman gerçek bir sorunla karşılaşıyorsun demektir.

tanım: kendini de aldattığında asıl anlamını kazanan kavram.
çeşit çeşittir. sadece tensel olmaz. zihinde de olur.

bana kalırsa zihinde başlayan en tehlikelisidir. tensel olan, anlık gelişen, o an yaşanır ve biter. aldatan, gece sevgilisinin yatağına girerken bu olayı pek düşünmez. ama zihinde başlayan, planlanmış aldatmadır. aldatan kişi çok öncesinden planlamıştır. istemiştir, arzulamıştır. öldürdükten sonra biraz pişmanlık duysa bile cesedinden zevk alır, alacaktır. aynı zamanda biraz zaman geçtikten sonra yenisini yeniden isteyecektir.
facebook üzerinden gerçekleşmesi iki taraf için de çok acıdır.
kimin kimi aldattığı da belli değildir aslında, aldatan kişi sevgilisini aldatırken bir bakıma kendisini de aldattığı konusunda hem fikirizdir. yapılan eylemin öneminden ziyade bence sebeplerine de bakılmalıdır. örneğin açgözlülük gibi bir gerekçe kabul edilemez fakat etki tepki meselesinden yola çıkıp öfkesini böyle çıkaran bir adamın da yanına geçip ordan da bakmak gerek.

doğruluk payı olmayan başlı başına yanlış bir girişimdir, ilişkide olması gereken açıklık olmadığı sürece aldatmak diğer üstü kapalı-halı altı yapılan eylemlerin yanında sıradan kalmaktadır.
başkasını salak yerine koyduğunu sanırken, kendini zavallı durumuna düşürmek!
ne kadar alçakça bir şey olmasına karşın, hakedene yaptığım bir durumdur
adam olamamislarin isi, zayiflik...
o sokakta gördüğün afete için gider.

onla yatarsın, eşini aldatmış olursun.

eşine sadık kalırsın, kendini aldatmış olursun.

21.yy bilimadamları henüz bu ikileme bir çözüm bulamadılar.
aldatmayla ilgili yaptığımız anket eşcinseller çok aldatır tezini çürüten nitelikte sonuçlanmıştı.

http://homojen.ayisozluk.com/hic-sevgilinizi-aldattiniz-mi/
aldatılıyorsunuz. sevdiğiniz adamdan pat diye ayrılıyorsunuz. acı cekiyorsunuz.

aldatıyorsunuz. sevdiğiniz adam sizi pat diye terkediyor. acı çekiyorsunuz.

neden? niye acı cekiyorsunuz?

insanı aldatma esiginden atlatan sebepler farklı olabilir. nemfomanisi olabilir; depresyonda olabilir; her şey olur. iki tarafın da acı çektiği durumda çözülmesi gereken sorunlar olabilir. göz önünde tutalım. kimseyi yargılayıp emek verilen iliskileri çöp etmeyelim.
ahmet altanın can yayınlarınca basılan kitabı. hayatının yeknesaklığından haz etmeyen bir kadının heyecan arayışını ve başına gelenleri anlatıyor. insanda bir tür bovarizm etkisi yaratabilecek tatil kitabı.
çok kısa bi zamanda başıma geleceğini düşündüğüm eylem. belkide bu akşam oldu bile.işin acı kısmı görmezden gelip affedecek olmam. bakalım kaç boynuzum olacak hep beraber sayarız artık.
haberiniz olmadan sevgili olduğunuz insanlar nedeniyle de girebileceğiniz kategori.bu işlere kendi kendine karar verebilenler var.hetero kafası iç rahatlatma ritüeli sanırım.oldu olacak imam nikahı da kıyılsın tam olur.
kastedilen cinsellikse yok böyle birşey.. insan tek eşli bir varlık değil arkadaşlar.. eşcinsel düzcinsel diye ayırmıyorum. her sadakatin bir ömrü var..
sevgi azlığından meydana gelecek durumdur bence. tamam seviyosundur güzel vakit geçiriyosundur ama gözün başkalarını görmeyecek seviyede aşık değilsindir. ne olursa olsun şerefsizliktir ahlaksızlıktır.
temel sebebi sevmemek değil saygı duymamaktır. sevmediğiniz ama saygı duyduğunuz bir insanı aldatmazsınız. çünkü onun değerini bilir, insan olarak onu kaybetmek istemezsiniz. ama saygı bitmişse sevgide anlamını yitirir ve kişi aldatmamak için bir sebep bulamaz.
  • /
  • 3